Genitálny herpes

6. sep 2022

Dobrý deň, zacnem takto, prvy krat sa mi herpes objavil v prvom tehotenstve pred par rokmi, nebol priamo na genitaliach ale pod zadkom..kozna robila ster, a bol to ten klasický herpes simplex co byva napr na ustach, brala som tabletky herpesin a imazol krem, a potom sa to vyliečilo...odvtedy sa to nezopakovalo, az do vcera kedy som si objavila herpes priamo vedla posvy...mam teraz velmi oslabenú imunitu, aktuálne beriem druhé antibiotika behom 1 mesiaca ...manzel nic nemá a nevera je fakt vylucena...otazka, mohlo sa mi to teda akokeby vrátit kvoli tej oslabenej imunite?dakujem

taktotedanie
6. sep 2022

Ano.. znova navstivit kozneho lekara

autor
6. sep 2022

@taktotedanie nie gynekologa?

babovka2321
6. sep 2022

Urcite kvoli oslabanej imunite. Mne aj muzovi sa tak po dllllhej dobe vyhodil herpes (kazdemu inde) po ockovani na covid. Kupila som acyclovir a zmizlo, odvtedy sa neobjavilo.

autor
6. sep 2022

@babovka2321 acyclovir mozem uzivat popri antibiotikach?

babovka2321
6. sep 2022

To ja neviem, nie som zdravotnik, poradila by som sa minimalne v lekarni pri kupe. Len mi to viackrat odporucili namiesto herpesinu, ze je to to iste ale lacnejsie 🙂

anavixy
6. sep 2022

Ano, mozete aj antibiotika aj antivirotika naraz, obzvlast ak budete “uzivat” acyklovir lokalne (mast/krem).

autor
6. sep 2022

@babovka2321 a vy ste mala tiez herpes tam dole? Ze ci mam ist rovno na gyndu alebo vyskusat najskor ten krem

babovka2321
6. sep 2022

Ano, ja tam dole a pomohlo mi to bez problemov.

taktotedanie
6. sep 2022

Bud kozne alebo gyndu, kde vas vezmu skor

anavixy
6. sep 2022

Pri genitalnom herpese sa davaju skor tabletky, aspon ja tak viem. A vlastne citam, ze aj pri prvom raze vam dali tabletky. Ja by som radsej sla ku gynekologovi. A pozrite aj Epigen sprej.

autor
6. sep 2022

@babovka2321 vyskusam dakujem..tabletky aj krem?

babovka2321
6. sep 2022

Ja som mala len krem, ale teda nemala som postihnute ziadne pohlavne casti, ja som ho mala skor pri zadku 😅

autor
6. sep 2022

@babovka2321 tabletky su len na predpis vlastne ...ano aj ja som to mala pod zadkom..a teraz uplne vedla "vchodu" ..och bože

1ryba
6. sep 2022

Tabletky predpíše aj obvodný.

begoodandstrong
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. sep 2022

@1ryba neviem ci sa mi to chce ukazovat obvodakovi🙈😄

1ryba
7. sep 2022

Ja som mu nič neukazovala. Zavolala som sestričke, aký mám problém a predpísal mi erecept. Ani som tam nebola.