Genitálny opar pred a počas tehotenstva

vera56
20. aug 2019

Ahojte dievčatá, chcem sa vás opýtať či ste niektorá trpela opakovaným genitálny oparom pred a počas tehotenstva. Ja už som z toho na prášky...:( jeden sa mi zahojil a hneď na to sa mi urobil ďalší... som v 4 mesiaci... bola som u lekárky zobrala krv, výter mi urobila, teraz čakám na výsledky. Čítala som, že ak sa opar vyskytol už pred tehotenstvom netreba sa báť... mala som ho už roky pred ... ale teraz keď som tehotná sa veľmi často opakuje... čo ste na to používali ? Mne dali mastičku acyklovir... plus takú tinkturu na báze púdru na vysušovanie... mám strach o bábätko... že existuje mala šanca že bude mať nejaké následky, aspoň čo čítam na nete. Máte zdravé detičky tie čo ste tým trpeli.. ??? Ďakujem pekne za každú radu.

habibim
20. aug 2019

Netrpela som tým v tehu, ale mala som to párkrát pred tehu a aj po pôrode a jedine, co mi zabralo, môžem povedať, že behom 1-2 na tretí, bol sudocrem.. Vysusil hneď a aj ulavil... A samozrejme bavlnené vzdusne pradlo

aliii3
20. aug 2019

@vera56 podla mna babatko opar neohrozi, keby ano doktorka ti to povie a trva mozno na hospitalizacii

eliska13
20. aug 2019

@vera56 asi by som isla na imunologiu nemas dobru imunitu aspon Ti vezme krv a uvidis na com si.V tehotenstve sa zvyknu objavovat taketo veci

vera56
autor
20. aug 2019

@eliska13 lekárka mi vravela že podľa ysledkov ma pošle do nemocnice na konzultaciu asi takze možno myslela imunologiu... ja som momentálne v Rakúsku ale mám dobrú lekárku obvodnú čo sa o mojom gynekológovi povedať nedá ... ten mi neurobil žiadne testy len mi predpísal masticku a to bolo všetko ... :/ tak som šla radšej ešte inam, výsledky prídu k nemu, lebo lekárka je na dovolenke ale určite pôjdem ešte aj k nej ...

stanulienkat
20. aug 2019

@vera56 Testy ti nemusi gynekolig robit ziadne,ved vidi aky je problem a dali ti liecbu. Mas proste hormonalne zmeny,meni sa ti telo, mozno ti telo takto zareagovalo. Zvys hygienu chladnou vodou s jemnym mydlom, vzdusna bavlnena bielizen. Zdrava strava,vitaminy.

eliska13
20. aug 2019

@vera56 gynekológ nemal čo viac spraviť
Opar sa zvykne spraviť pri strese, zníženej imunite, máš hormonálne zmeny, ale musí to byť nepríjemné môjmu mužovi sa spraví vždy v lete pri oku tiež berie teraz lieky.Dobre je brať milgammu b vitamíny pozri sa či sa môžu v tehotenstve , ak nie tak bežne béčka, zinok....

kataka10
20. aug 2019

Urcite treba posilnit imunitu nakolko sa prirodzene znizuje v tehotenstve. Preto sa ti to teraz tak casto opakuje. Zbehni k imunologovi poradi ti co uzivat v tehotenstve a stravuj sa zdravo (vela ovocia a zeleniny). Mohlo by sa podarit potlacit vonkajsie prejavy skor nez budes rodit. Drzim palce.

vera56
autor
20. aug 2019

@stanulienkat tak čo viem, vie lekar urobiť krvné testy na protilátky a tak vie posúdiť koľko protilátok máš v krvi a či je to pre babo riziko či nie ...

aimee77
22. aug 2019

@vera56 Ako lekarka infektologicka Vam mozem doporucit konzultaciu infektologa.Genitalny herpes v ramci viremie moze sposobit poskodenie plodu v prvom trimestri,nebezpecny je v zavere gravidity,kedy sa v akutnom stadiu voli porod sekciou pre riziko prenosu virusu na dieta.Imunologicke vys nema moc vyznam, vzhladom k nemoznosti liecby tymito preparatmi v gravidite.Serologie nam tiez nic nove nepovedia.Ale treba vylucit aj strievodne ine STD ochorenia.