Gynekologicé problémy z indukčnej varnej dosky?

nelita02
27. sep 2019

Ahojte maminy. Asi rok mam novu indukcnu dosku na varenie, predtym som mala plyn. Dlho som ju zvazovala, zistovala som si pre a proti. Odradzala ma jedine udajna ,,skodlivost zdraviu", ktora ale nebola nikde oficialne potvrdena, vraj kvoli silnemu elektromagnetickemu ziareniu. Ale hovorila som si ze uz to ma tolko ludi, hadam to bude ok. Tak sme ju kupili. Zhodou okolnosti som bola v tom case na kontrole u gynekologa, robil mi aj sono vramci prevencie. Vsetko bolo ok. Vo svojom blizkom okoli mame cca 6 rodin s varnou doskou a pocas debat som zistila ze 5 znamych malo s odstupom casu nejaky gyn. problem, napr. jedna mala myomy a skoncila s hysterektomiou, druha obrovsku cystu a pri operacii sa ukazali dalsie nalezy a nakoniec skoncila s hystetektomiou tiez. Dalsia polycysticke ovaria a dalsia jednu velku cystu na vajecniku. A mne na minulotyzdnovej prevencii nasiel gynekolog 4,5cm polyp. Pritom takto pred rokom bolo vsetko ok. A asi rok ju pouzivam. Ked som dlho predlho googlila, hladala, nasla som od vyrobcov len jednu formulku ohladom zdravia- ze varna doska je bezpecna na varenie cca do hodiny. Cize len na obcasne a kratke varenie.... varim denne...Mate prosim nejaku vlastnu skusenost? Dakujem vam

pallacinka29
27. sep 2019

🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Modli sa nech sa tato do neba volajuca hlupost nezjavi na internete v nejakych perlach...
Do lesa na ohen varit odporucam...

dskjhfdlkdjhl
27. sep 2019

@nelita02 co dnes nie je nebezpecne? Aj dlhe vysedavanie pri pocitaci (a Ty si vraj dlho goooglila) nie je zdrave. Takze zahod aj mobil, aj telku, proste vsetku elektroniku a radsej ani nedychaj.

pallacinka29
27. sep 2019

@dskjhfdlkdjhl hlave ze na profilovej fotke mobil v ruke a sluchatla v uchu 😂😂😂

nicolle1000
27. sep 2019

Toto je moc 🤣🤣🤣🤣

malinajahoda
27. sep 2019

To myslíš vážne? 😂 Tak teraz som už čítala ozaj všetko 😁

dskjhfdlkdjhl
27. sep 2019

@pallacinka29 este by mohla sediet na tej indukcnej doske😀

pallacinka29
27. sep 2019

@dskjhfdlkdjhl a pozri si, co robila s dojcenskou vodou... tak “prevarat kupovanu dojcensku vodu a prelievat ju dva razy cez gazu” mi tiez nepride normalne... a ktovie, ci uz vtedy mali tu indukciu 😂😂😂

dskjhfdlkdjhl
27. sep 2019

@pallacinka29 Tak aspon vidno, co sa deje s ludmi, ktori viac googlia ako premyslaju🙊

10zabka
27. sep 2019

prvý krát som otvorila fórum... ak sú všetky témy tak skvelé ako táto, MK začína mať pre mňa nový rozmer!

pallacinka29
27. sep 2019

@10zabka by ma este zaujimalo, ako sa medzi tymi siestimi rodinami dostali v rozhovore k tejto teme...

10zabka
27. sep 2019

@pallacinka29 predsa úplne normálne. Bežne sa stretne 6 rodín a preberajú indukčnú dosku. U vás nie?

simonecka008
27. sep 2019

😂😂😂😂😂😂

elementissa
27. sep 2019

No, neviem ci skôr nemajú tie problémy z antikoncepcie 😂😂😂😂 to je oveľa pravdepodobnejšie ako z indukcnej dosky... Ale moja neboj, to bude dobre, aj pre takých rožky pečú.
Hlavne sa neobklopuj žiadnou elektronikou a pred spaním nepozeraj do telefónu. Opovaz sa dat si nabiť mobil na nočný stolík, však epilepsiu dostaneš z tých elektromagnetických vĺn, čo sa k tebe šíria. 🤦‍♀️

No ale teraz normálne - nie, indukčna varná doska je najbezpecnejsi spôsob varenia na trhu, áno, odporúča sa variť okolo hodiny. A ty co vyvaras prosim ta 5 hodin denne? Veď indukcia vari cca 2x rýchlejšie (aj viac) ako plyn ci bežná sklokeramicka. Ja mam indukciu 2 roky, tiez varím (ako všetci ostatní, čo majú doma kuchyňu.. Tak sa predpokladá, že asi aj varia) a žiadny problém nemám, čakám normálne zdravé dieťa, dokonca ani ono nie je poskodene tým hrozným žiarením 😂 a keďže mame doma mačky, ktoré na sporák dosť často vyskočia, nebojím sa o ne, že si podpalia chvost alebo packu, priamo po varení ostáva na horákoch zostatkove teplo po hrncoch, pričom ta teplota je oveľa nižšia ako na elektrickej ci plynovej doske, decko to samo nezapne, bez hrnca so špeciálnym povrchom to kúriť nezačne.... Jednoznačne najlepšia voľba. Čistenie tutti frutti, striekam ju iba octom a je nádherná cistucka a stále lesklá, žiadne škrabance, žiadne smuhy.

A btw, neviem co zvykneš variť, ale teda aj keby si varila každý deň 5 hodín guláš, tak snáď pri tom nestojíš celý čas a nekukas do hrnca...
Ja osobne si neviem predstaviť ani hodinu vkuse stáť pri sporáku... Vsak hodím do hrnca, zamiešam a sem-tam prídem skontrolovať.. Jedine kašu, čo treba miešať alebo puding sledujem od začiatku do konca. Ale to sa varí 5 minút 😂

elementissa
27. sep 2019

@10zabka mnohé sú takéto 😂😂😂😂😂radosť to tu čítať... Neuveriteľne zábavné spestrenie dlhej chvíle 😂

parvinka0001
27. sep 2019

Modrý koník vie vždy prekvapiť. Človek už myslí že nič horšie už nemôže čítať ale vždy sa nájde niekto kto je proste......

10zabka
27. sep 2019

@pallacinka29 teda... aby som to napísala zrozumiteľne: preberajú "tému" indukčná doska... niektoré diskutujúce by sa mohli chytiť toho, že preberajú alebo rozoberajú nie tému, ale priamo indukčnú dosku... a možno by to vyriešilo problém!

elementissa
27. sep 2019

@10zabka a sledujú to elektromagnetické žiarenie nejakým špeciálnym prístrojom

10zabka
27. sep 2019

@elementissa 🙂 dala si to na pani! 😘

elementissa
27. sep 2019

Verím, že táto téma je vymyslená a je tu len na pobavenie, lebo ak nie.... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

10zabka
27. sep 2019

@elementissa tuším sa idem prelúskať témami vo fórach... či ako sa to spisovne... viac zábavy ako v blogoch 😀

mamasimmi
27. sep 2019

Dobre sa mi bude veru spat 😂😂😂😂😂😂😂😂😂

pallacinka29
27. sep 2019

@mamasimmi ale len ked nemas doma indukcnu dosku 😂😂😂

10zabka
27. sep 2019

dievčatá... hneď témy nad touto a pod touto ma zaujali. Som hotová. Idem si naliať.

oliolijanka
27. sep 2019

Damy, a vy ste vsetky studovali fyziku? Ci akoze ked to predavaju a vela ludi to pouziva, tak je to bezpecne?
Citujem z cudzojazycneho media, mozno vas ten vysmech prejde:
"Der bestuntersuchte gesundheitliche Effekt niederfrequenter Magnetfelder ist die Förderung und/oder Auslösung von Leukämie (Blukrebs) bei Kindern. Es besteht die Gefahr, dass auch Induktionsherde hierzu beitragen. Insbesondere schwangeren Frauen, die berufsbedingt ständig mit Induktionsherden zu tun haben (z.B. Köchinnen), sollte daher von der Benutzung von Induktionsherden abgeraten werden."

10zabka
27. sep 2019

@oliolijanka fyziku som neštudovala a nemecky tiež neviem. Skús preložiť aj nám, jednoduchším. Ďakujem.

pallacinka29
27. sep 2019

@oliolijanka uz ked sa tu robis za najmudrejsiu Vasilisu na svete, tak by si mohla aspon tusit, ze je potrebne uviest zdroj toho “cudzojazycneho media”... a nej je prosim relevantny, respektovany vo vedeckej komunite 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

oliolijanka
27. sep 2019

@10zabka
@pallacinka29
Staci ten text skopirovat a vlozit do vyhladavaca, najdete aj zdroj, aj vam to ujo google prelozi, ked uz ste take nestudovane.
Je toho vsade a mnoho.
Za najmudrejsiu sa nehram😉
Vysmievate sa tu a nemate sajnu.

Ci je text respektovany vo vedeckej komunite, vas na modrom koniku trapit nemusi. Urcite je to doveryhodnejsi zdroj ako vase talafatky.

pallacinka29
27. sep 2019

@oliolijanka jasne, vyznamenala si sa... s autorkou tejto do neba volajucej sprostosti si mozete ruky podat...

10zabka
27. sep 2019

@oliolijanka nuž... mohla si to rovno preložiť sama a nehrať sa na dôležitú, že nemčinu ovládaš, inak by si to napísala po slovensky. Napokon, sme na slovenskej stránke. Ak nie, vyveď ma z omylu. A ak je text rešpektovaný vo vedeckej komunite a ty si ho zverejnila, tak nerozumiem, prečo si uviedla, že nás to na MK trápiť nemusí. Vieš prosím zdvôvodniť, prečo si ho vôbec napísala? Pre nás, zdá sa, určený nebol. A na záver: nik sa nevysmieva. Ja osobne mám rada, keď je niekto presný a vecný.

jesienka22
27. sep 2019

Ja si tiez nemyslim, ze je to nezmysel. Indukcia moze byt skodliva, napriek tomu, ze sa pouziva. Kedysi bolo modne sa fotografovat rontgenom a malovat farbami s olovom. Az neskor sa zistilo, ze je to skodlive. Tiez mam indukcnu dosku, lebo je najpraktickejsia, ale ruku do ohna nedam, ze neskodi. Elektromagneticke ziarenie je preukazatelne skodlive. Je to len otazka, ze kolko uz skodi a kolko este "neskodi".