Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

lucka23
19. aug 2011

@cukor to je hrozne. vsak mam pocit ze v dnesnej dobe sa sleduje uplne vsetko. tych vysetreni co clovek podstupi pocas tehu a aj tak nezabrania takemuto niecomu. 😔

nena13
19. aug 2011

@lucka23 Škoda,ale tá hematol. je veľmi dôležitá-možno Ti tam hneď prídu na príčinu a aspoň budeš vedieť čo a ako ďalej🙂

lucka23
19. aug 2011

@nena13 urcite sa mojej gyn na tu hemato opytam. myslim ze ma tam posle ked to radila aj ta dr z genetiky co som s nou vcera volala. ona skor vsadila na tu genetiku koli tym potratom mojej mamy a aj svokry. veru nech bola pricina akakolvek chcem vediet co bolo dovodom toho potratu. aj keby to znamenalo ze nie som zdravotne v poriadku ale aspon sa to bude sledovat.
este mam otazku. tym zenam co prisli na tej hemao na nejaku chybu tak maju problem len ked su tehu alebo aj potom po porode sa uz musia nejak liecit?

nena13
19. aug 2011

@lucka23 Ja mám tu najslabšiu formu silnejšej zrážanlivosti MTHFR677heterozygot a musím už chodiť stále asi celý život(moje nervy-ani som si to tak neuvedomila)na kontroly na hemat. či je to v norme a tak...1x mi dala lieky len na 1 mesiac a až otehotniem mám urýchlene k nej bežať ,že to budeme riešiť buď vitamínmi,alebo ....chcem si vypýtať injek.

cukor
19. aug 2011

@lucka23 na hematologické vysetrenie posielaju väčšinou az po druhom potrate.mne bolo vysvetlené,ze kde by doslo zdravotníctvo keby sme kazdu zenu po potrate posielali na takéto nákladné vysetrenie.asi tak .mas to dobré aspon v tom,ze ta poslali hned po prvom.ja dokonca som ani nevedela prirodzene otehotniet,takze ked sa uz toto podarilo po umelom oplodnení bol to pre mna ríadny šok ke d som potratila.vlastne sa nám podaril az 12 pokus umeleho oplodnenia a na 40 narodeniny sme si darovali petku.neskoro?možno,ale som stastná,ze tie roky úsilia stály zato.

janula02
19. aug 2011

ahojte dievcata... potrebovala by som poradit.mame synceka.druhe tehotenstvo skoncilo nestastne v 33tt, a dalsie v 8tt missed ab. doktorka sa este nevyjadrila,ze mam prist az po prvom menzese.no ja si chcem dat urobit vysetrenia.uz som bola na stitnej-ta je o.k. chcem sa objednat na hematologiu,na vysetr.zrazanlivosti krvy.urobia mi vysetrenie aj ked niesom este tehotna??lebo som citala,ze tam chodili zeny ked uz boli tehotné..dakujem vam.

nena13
19. aug 2011

@janula02 Stačí požiadať Tvoju gyn. a po 2 potratoch Ti to možno sama navrhne,možno aj genetiku.Radšej by som sa ale sama pýtala.Kľudne to môže byť krv,je to príčina potratov vo veľa prípadoch a ty máš na hematol.vyšetrenie právo...aj keď by si nebola po potrate.Tak sa pýtaj...

janula02
22. aug 2011

@nena13 ved o to ide moja, stačí požiadať.... oni by to mali navrhovat automaticky. ja som čakala,ze ked im donesiem výsledky, tak pôjdem k doktorke a ta mi povie co dalej. namiesto toho ma vybavila sestreička, so slovami,ze ak bude chcieť pani doktorka urobit nejaké vysetrenia,ze mi zavolaju. tak som jej povedala,ze ja chcem vysetrenia, tak ze mam príst po menzese... nepaci sa mi to jednanie. dobre pre nich to je uz normalka,niesom prvá ani posledná, ale pre mna,ci iné zeny to neni normálka... uz som sa poobjednavala na kadejáké vysetrenia aj sama.. ale dík

nena13
22. aug 2011

@janula02 Viem o čom píšeš,aj ja som si veľa vecí sama povybavovala...ale dúfala som,že inde to bude hádam ináč,ale ako vidím ,musíš si všeto vybaviť sám...smutné...Práve preto som Ti písala ,že možno Ti to navrhne a ak nie,aby si sa sama pýtala...Aj mňa to poriadne hnevá, veď nato hádam študovali,aby nám vedeli pomôcť a nie aby my sme pomaly preštudovali všetko okolo našich problémov a samé si stanovali diagnózu a pomaly aj liečbu-je to fakt smutné☹A aj na tú hematológiu si sa objednala?

nena13
22. aug 2011

@lea1333 No Lea víkend prešiel,už si testovala?Dúfam,že má pre mňa super správu🙂

lea1333
22. aug 2011

@nena13 ahoj moja jedine ze ta dobra sprava by bola ze prisla cervena:(no bohuzial // sa nekonalali:( a ty ako?uz mam cas len do septembra lebo potom nasleduju vysetrenia dufam ze buduci mes bude uspesny

nena13
23. aug 2011

@lea1333 Moc Ti držím prsty,nech Ti to vyjde.Ja zas mám problemy s menštruáciou-neviem čo to má byť,ale krvácala som len 2 dni.Nevieš mi poradiť,nie je to nejaký problém?Dokonca som ju dostala 22 den .

lea1333
23. aug 2011

@nena13 ahoj moja no na 22den tak to je dost skoro asi tam bude nieco kolka mrcha to bola?ja by som isla na gynu nech ta kukne.

janula02
23. aug 2011

@nena13 ano aj tam.no vsade sa neskutocne caka.no dala som sukromnu ambul.tak tam idem 12.9. a na imunologiu 3.10. dala som si zobrat krv aj na hormon stitnej zlazy, to je v poriadku a zobrala mi aj na toxoplazmu,ale to bude si myslim tiez o.k. to je teraz najak rozšírena pliaga od mačiek, ale o prve dietatko sme prisli pred cca 9mesiacmy, tak to by sa za ten čas čosi aj na mne prejavilo 😉 mam hrozne problémy s aftamy v ustach a vzdy cez tehote. zmiznu a sa neobjevia. tak preto aj na imunologiu,ci nemam imunitu doserkanu a ci si nahodou telo nevytvara protilatky voči plodu. no dufam,ze to bude tiez o.k. a este otazka. kedy ste dostali prvu menzes po čisteni?? a ako ste sa citili dovtedy? lebo ja som hrozne nafuknuta a mam mililinke bolesti v podbrusku,týžden minimalne. bolesti nic hrozné,také začiatky pred menzesom. cele lekarstvo na prd.vsetko uz je len o peniazoch.momentalne to zachranaju mladí doktory, tí este niesu zmagorení. nastastie mam kamosku doktorku a tá mi moc pomáha... boze vdaka,ze ju mam 🙂

mimka1710
23. aug 2011

@lucka23 Ahoj lucka23, ja som bola na genetike v BB este koncom juna, dnes som si volala za vysledky, ale este neboli, vraj mam skusit o mesiac lebo ze maju vela prace...bola som aj na hematologii ale odtial vysledky este tiez nemam, vraj mi pridu len niekedy zaciatkom septembra mozno neskor...sama som zvedava ako mi to dopadne...inak som po dvoch potratoch (cca 12 tt a druhy uz v 23 tt - bolo to dievcatko ktore bolo tiez v poriadku, aj kopkala a predsa mi odisla do nebicka). Inak na vysetreni som bola az nejak 3 mesiace po druhom potrate, pôvodne sa malo cakat na genetiku 6 tyzdnov az dva mesiace....prajem ti vela stastia, nech vsetko dopadne podla tvojich predstav

nena13
23. aug 2011

@lea1333 Zatiaľ prvá,budem tam musieť skusiť zbehnuť,len tam chodím strašne často a mám to 40 km,tak si to vieš predstaviť☹Ale čo už-keď musím,tak musím...

nena13
23. aug 2011

@janula02 Asi tak po 6 týždňoch som dostala a bolesti ako pred menštr. takže asi ako ty.Viem,že sa všade čaká-ja som chcela skúšať hneď po potrate 3 mesiace a koli vyšetreniam sa to natiahlo na rok a pol-dobré čo?Chcem sa Ťa opýtať ,kde si objednaná na to vyšetrenie -či nevytváraš protilátky proti plodu-toto som totiž neabsolvovala a u koho sa mám objednať?

janula02
23. aug 2011

@nena13 na tie protilatky proti plodu na imunologii. iba som tam zavolala,ze mam taký a taký problém,ze som citala,ze sa mozu tvorit protilátky......, ci je mozné sa dat vysetrit.ze jasné,ze si mam doniest zdravot.kartu od obvodného a výmenný lístok. zoberie krv , cosi sa asi popýta... rok??? dobré,ale môze bit. dva mesiace niekedy trvá,kým ta objednaju, dalsie dva výsledky.... takze je to mozné.

janula02
23. aug 2011

@janula02 a clovek sa môze aj zbláznit. no zeny su sulné, tak to musime vydrzat.. hlavne ked mame predsebou ten krásny ciel...

mirka00
23. aug 2011

@angela77 ahoj.ja som presne na tom ako ty.a bola som na genetike a vobec nič mi nezistili.5tt až 8tt to bol kritický,a nemám klud ani teraz čo sa stále bojím.ale na hematologii som nebola.

lucka23
23. aug 2011

@mimka1710 fuuu tak si vsade davaju na cas. asi to bude aj tym ze je leto a asi dovolenkuju. ja som zvedava ci ma moja gyn posle aj na tu hematologiu. na tu genetiku pojdem ale neviem ci dovtedy vydrzime nesnazit sa o dalsie mimi. uz teraz mi to pride ako cela vecnost. vsetko dobre aj tebe nech mas vysledky co najskor.

lea1333
23. aug 2011

@nena13 aha a na kolky den si dostala?lebo mozno sa to nerata ako mrcha ale len ako docistovanie:/

nena13
24. aug 2011

@lea1333 Ahoj Lei-asi sme sa nerozumeli,ja som myslela,že som mala 1x v živote taku krátu len 2 dni, 22 deň cyklu-mávam okolo 24-25.A nejako nemám z toho dobrý pocit,tak som sa Ťa chcela len opýtať,či s tým nemáš skúsenosť.Neviem,či je to normálne,či nejaká porucha,nedaj cysta....

nena13
24. aug 2011

@janula02 A v akom meste sa to robí,je viac pracovísk v SR?Lebo kedysi ženy chodili myslím až do Čiech.Vieš mi poslať kontakt do IP?Ďakujem.

lea1333
24. aug 2011

@nena13 no ahoj nerozumeli sme sa lebo ja som sa pytala kolka mrcha od kyretu?nemala som este tak skoro mrchu ked tak ja som mala neskor ale skoro nie.ja by som skocila na gynu ze co sa deje nech ti spravy hormonalny profil a kedy idete sa snazit ci uz sa?

janula02
24. aug 2011

@nena13 no to by si mala mat v kazdom meste.ja bývam v martine. to je ako alergologia,tak aj imunologia.odkal si?

nena13
24. aug 2011

@janula02 Opýtam sa mojej gynek.,tá mi hádam bude vedieť poradiť🙂

nena13
24. aug 2011

@lea1333 My sme Ti nejakí aktívni a to nemám plodné dni,takže dúfam,že nás to do víkendu (plodné dni)neprejde a budeme snažiť hlavne v čase keď to bude dôležité 😀 Asi skočíme niekde do kempu na víkend a spojíme príjemné s užitočným🙂A vy?Ako bytík....

lea1333
24. aug 2011

@nena13 no aj my plodime aj ked nie su plodne 😲 a ked zmenite prostrdie to vam len pmoze my dobre v domceku len je tam teplo 😖

lucka23
25. aug 2011

@mimka1710 mozes mi este prosim povedat ako prebieha vysetrenie na hematologii? dnes som sa tam objednala a ze mam prist az 28.10. kurnik aj s cakanim. 🙄 ja som si uz chcela v decembri najst na teste 2 palicky. 24.12 som totiz mala mat termin, tak aby som to lahsie znasala. 😔 mam tam vraj prist na lacno. mozem sa aspon vody pred tym napit? a kolko skumaviek ti brali? diky za odpoved.