Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

mimka1710
11. dec 2011

@janula02 ahoj uz som tu davno nebola, bola som si po vysledky, genetika tiez ok tak ako vsetko ostatne, tak zeby to bola naozaj nestastna nahoda, neviem....uvidime...este neplanujeme, nechame to uz len na buduci rok, mozno az na leto...a vy ako, kedy planujete?tie mutacie si daj urcite podrobnejsie vysetrit, aby si vsetko mohla vylucit....

janula02
12. dec 2011

@mimka1710 to som rada,ze mas vsetko o.k. ak si to nedam vysetrit,tak si ,,vydupem,, ako mi tu baby poradili tie inekcie , este mam to gastro a po novom roku budem mat hadam,uz vsetko pokope a budeme môct urobit krok vpred. tak dufam,ze do marca,aprila by som mohla nosit tehot.knizku v taške 😀 dufam.nechcem to moc plánovat, aby to vyslo. takze nech mam výsledky,alebo riesenie problému a potom to hadam príde samo. drz sa!!!

poisonblu
14. dec 2011

ahojte baby, mne zistili polymorfizmus4G/5G: homozygot 4G/4G, co moze byt pricinou potratu..takze ma caka branie nejakych liekov...teraz aj dakujem svojmu dr. ze ma poslal na testy hned po prvom potrate...v pondelok idem k nemu a som zvedava, co mi povie....

nena13
26. dec 2011

Ahojte žienky,tak ako sa máte? Ja som už ako sitko-nemám pomaly kde pichať tie injekcie a idú dosť ťažko-ale čo narobíme🙂Dufam,že si vianočné sviatky užívate a trošku pookrejete,naberiete nových síl po tých našich starostiach🙂

janula02
26. dec 2011

@nena13 ahojkaj,len pichaj,pichaj 😀 aby bolo vsetko o.k. ja mam take stresove vianoce. pred týzdnom som zistila,ze som tehotna, no aspon podla testu,len som bola z toho vyorana, lebo to vychadza na nejaký 3týzden a ciarka bola taká zretelna,silná.to sa mi este nestalo.tak som sa objednala hned k toktorke,ale v stredu som jeden den trochu krvacala a dalsie tri dni som mala hrozne silný hnedý výtok.doktorka mi kazala príst potom. robila som si este raz test a stale pozitivný. tak chcem ist teraz vo stvrtok ak budu ordinovat.boz e tak sa bojím,zatial mi býva trochu nevolno,hnusí sa mi sladké,tak hadam zatial drzí moje male tam kde má.dufam,ze doktorka pozna niekoho na hematologii a vyprosí mi tiez tie injekcie, aj ked si neviem predstavit to pichanie.som hrozný posero.také obavy z tehotenstva som nikdy nemala,kazdý den sa modlím,len nech to konečne dotiahneme dokonca..a ty ako??, citis sa dobre???

poisonblu
26. dec 2011

neviem, z akeho datumu je tento clanok, ale ze vraj injekcie na riedenie krvi by uz mali skoncit a mali by sa prehltat lieky namiesto nich..mne dr. zatial nedal nic na pichanie, ze az ked otehu, tak to poriesime..

http://www.tvtip.sk/lifestyle/zdravie/5654-ried...

nena13
27. dec 2011

@janula02 No hurááá,konečne dobrá správa-gratulujem🙂Bez injekcií sa nedaj odbiť....Moc,moc Ti držím prsty,nech Ti to už konečne vyjde🙂Ja som v 5 mesiaci a už to začína-nemotornosť,bruško trošku začína hnevať a už dostatočne viem,že som tehotná 😀 😀 😀 Ale nech,len nech sme zdraví.29 idem na 3D,tak možno sa dozviem aj pohlavie a hlavne ako sa má bábo,tiež trpnem každy deň keď sa mi niečo nezdá,ale čím ďalej menej-len tie injekcie už nie su až také pohodové,ale všetko sa dá🙂Ty sa ich neboj,stojí to za to -určite🙂

nena13
27. dec 2011

@poisonblu Ak by boli rovnocennou alternatívou k injekcám,bolo by to dobre-ale nechce sa mi to veriť-predsa len tabletky sa horšie vstrebávaju-injekcie sú rýchlejšie-som len laik,ale takto si to vysvetľujem ja🙂

janula02
27. dec 2011

@nena13 hura,hura, len nech to vydrzí 😉 injekcie nemam, povedala mi ze podla skusenosti vie,ze mi ich hematolog u nas neda, ze oni vedia co robia... tak to dufam,ze vedia. dala ma na rizikové a ze mam veeeeela pit a dala mi nejaku silnu kyselinu listovu. zatial nemam tehot.knizku.nechceme to urychlit. 11.1.idem este na sono a uvidime. tak som zvedava...trpnut budem riadne...a ako ty urcite sa budem sledovat. tak to uz mas polovicu za sebou... nemotornost... pockaj ku koncu, teraz si este super cula, ohybna 😀

poisonblu
27. dec 2011

@janula02 a tebe co zistili na hematologii? lebo mne dr. tiez nedal injekcie zatial, povedal, ze ked budem tehu, tak potom to poriesime

lussi2
27. dec 2011

@janula02 k tým inekciam, mňe ich predpísal môj gynekológ (fraxiparín)

siwinka1717
27. dec 2011

@angela77 zistili mi vrodenú trombofíliu, tým zistili prečo som aj horko ťažko donosila prvé dieťa a minulý rok 11/2010 som prišla o bábo, testy sa robili následne, ešte mi zistili aj ureaplazmu. Liečili sme sa a na trombofíliu si teraz pichám injekcie na riedenie krvi, pred otehotnením som pila čaj na riedenie krvi a všetko ok

atap
27. dec 2011

@nena13 ahoj, ja som pichala 4 mesiace do brucha, potom do nôh a ked uz som mala nohy sama modrina, občas do ruky ale vraj to tam má najslabsi účinok. Celkovo som si pichala 8 mesiacov počas tehotenstva a 2 a pól mesiaca po pôrode takze je toho dost ale za to šťastie potom to stojí.

nena13
28. dec 2011

@janula02 Budem ti moc držať prsty-moc..Ja tiež mam moc piť a mam tu najsilnejšiu kyselinu listovu( pri 2 tehu som to tiež mala bez injekcií...)Dúfam,že fakt vedia čo robia a budete ok-moc budem na Teba myslieť🙂

nena13
28. dec 2011

@atap Fuha-ešte má čaká poriadna cesta-robia sa mi svrbivé hrče s fľakmi a hematologička ma dovolenku-tak som z toho na nervy-čo ak mi to nevstrebáva a neučinkuje...Jaj ,nech je už po sviatkoch a vymení mi ich ,alebo niečo s tým robí-mam fakt strach či maju teraz učinok...☹

atap
28. dec 2011

@nena13 aj mne sa to robilo, hneď po vpichnuti hrca ale zvykla som si, skús si to hneď rozmasirrovat, možno pomôže... Ja ked som trafila do hrce tak som mala modrinu rozliatu na pól stehná takze tak je to s tými injekciami

nena13
28. dec 2011

@atap Najhoršie je ,že svrbia ako des-veď sa v meste medzi ľudmi ani ovládať neviem a až oči prevracim od rozkoše keď sa poškrabem... 😀

janula02
28. dec 2011

@poisonblu mne zistili dve mutacie, ktoré ma 70% obyvatelstva a zevraj pri tehot.nič nespôsobuju MTHFR A1298C a C677T heterozygotna forma. no doktor povedal,ze pri tejto forme nemame co riesit ani za tehotnosti.no v správe je napísané, ze pri lete lietadlom,dlhej ceste autom pri operácii je uz potrebná profylaxia v beznem dávke. tak som z toho debil. no nena 13 mala to šťastie,ze jej dali.fakt zalezí vela od doktora.

nena13
28. dec 2011

@janula02 Moja to nie je o šťastí-2x som pred tým potratila-kým som si ich doslova nevypapuľovala -keby nie tak mením hematol.Ale dostala by som ich...Netreba sa hned vzdávať po prvom dohovorení-ja si platím zdravotné a oni su povinní so mnou niečo robiť a nie odbiť ma príjemným usmevom a jednou vetou...

poisonblu
28. dec 2011

@janula02 Ja mam mutacie, ktore ma len 25% ludi...dr.mi povedal, ze treba skusat, ze nechce mi davat lieky, lebo tam potom vznika nebezpecenstvo vykrvacania...ale asi ked otehu,tak sa vypytam na hematku, nech mi tam presne povedia

makovicka53
28. dec 2011

Ahojte ...ktora z vas bola teraz niekedy na hematologickom vysetreni? prave som sa nan objednala svojvolne lenze zabudla som sa opytat na par drobnosti...ci sa ma ist nalacno a neviete co konkretne tam vysetruju v nasom pripade po potratoch?

janula02
28. dec 2011

@nena13 joj dufam,ze si sa nenahnevala.som to nemyslela v zlom... 😉 ja viem,co mas za sebou, moja doktorka aj hematolog, tiez videli co mam za sebou a maju iný názor, len to som myslela,ze si mala stastie v doktorovi, ze sa dal presvedcit.ja som jej tiez povedala,ze sa bojím,ze uz nemienim prezivat,co som prezívala,ale ona si tvrdila svoje. tak to si potom tvrdsia pohava.ja to tak neviem, co je mozno na skodu, nielen co sa tíka doktora ☹

poleva
28. dec 2011

@nena13 ja som mala hrče,kde si to picháš?

janula02
28. dec 2011

@makovicka53 nalacno, vecer aj rano pit cistu vodu, nebrat ziadne lieky cca 4týzdne, ako brufen a pod. sa mi zdá,ze ani antikoncepciu... zoberu ti krv, cca 5skumaviek a urobia test na zrázanlivost krvi.mne urobili aj genetiku..a pan doktor si spíse o ochoreniach v rodine a tak.... a budes cakat dva mesiace na výsledky .. vela stastia 🙂

makovicka53
28. dec 2011

@janula02 dakujem...fakt hematologia trva tak dlho?lebo na genetiku idem az neskor to som objednana do MT...nevies prosim ta ci netreba aj nejaky vymenny listok na hemato?

poleva
28. dec 2011

@makovicka53 už netreba na odborné vyšetrenia výmenné lístky
a priprav sa že genetika je taká , len o ochorení v rodine,čiže žiadne hlbkové vyšetrenie

makovicka53
28. dec 2011

@poleva oki dakujem 🙂

adulikh
28. dec 2011

@makovicka53 ahoj, ja som bola síce prvýkrát pred rokom. Budú to pravdepodobne vyšetrenia spojené so zrážanlivosťou krvi. Mne vtedy povedali, že mám prísť nalačno a brali mi 12 alebo 13 ampuliek krvi. Výsledky som mala do mesiaca....

lencita
28. dec 2011

@atap ahojte baby, ani neviem ako som sem nakukla- po vpichnuti si to nemasirujte, lebo si tu latku vytlacite von cez tu dierku a bolo by to zbytocne, to ste si mozno vsimli ze vam obcas hned po vpichu vytecie kvapka, tak to by uz ucinok naozaj nebol ziadny 😔
sorry, ze som vam sem vliezla, moc moc vam vsetkym drzim palce, ste statocne 🙂

pici
28. dec 2011

@makovicka53 ja som cakala na hematologiu presne mesiac