Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

gabriella7
30. apr 2013

@miruuska ahoj my sme boli v ba na genetike v nemocnici pri trnavskom myte, je to štatna nem. neplatili sme nic a vysledky o 5 tyzdnov. chodím aj na hematologiu, imonologiu a riesim tu imunologiu s viacerými mudr. ale u mna to bolo v II trimestri obé. a gynekolog povedal ze z gyn.hladiska vsetko Ok, tak preto v najvačšej miere tu bude problom ta imunita. chod aj na endokrinologiu na vysetrenie štitnej žlazy.

miruuska
30. apr 2013

@gabriella7 uz ma ja to napadlo lebo som sa docitala ze aj to je casta pricina pritom zena o tom dlho nevie.my mame ist na kramare.len ta doba na vysledky bude dlha.

juliana30
30. apr 2013

@miruuska ja som bola na genetiku v Nr,ale odporučili mi aj Iscare.Výsledky budú za 8 týždňov.Tiež mám za sebou všetky možné vyšetrenia, hematologia,imunologia,štítna žľaza,hormon.profil.....a nič sa nezistilo ☹.Tak uvidíme ako to dopadne s genetikou.Až po výsledkoch sa vrhnem na ďalšie IVF. Držím palce,daj si porobiť všetky možné vyšetrenia.

juliana30
30. apr 2013

a nič som neplatila.

buba08
5. máj 2013

@miruuska ahoj, ja mam za sebou tiez vsetky mozne vysetrenia, hemato, genetiku, endokrinologiu, vsetko viac menej ok, problem mam imunologicky - tvorim protilatky proti trofoblastu, takze asi tam bude pricina, aj ked na 100 % ti to nikto nepovie, zatial som neotehotnela a to uz bude teraz v maji rok, ale mam este aj ine zdravotne problemy - urologicke, takze zatial cakame kym sa to upravi
za genetiku som nic neplatila

buba08
5. máj 2013

@miruuska potratila som 2x vzdy v 8 tt, takze asi ta imunologicka pricina, ale ako som ti uz pisala, na 100 % nevieme

elena78
7. máj 2013

ako dlho ste čakali za vysledkami z imunologie a hematologie.

wea
7. máj 2013

@buba08 prosím ťa a kde ..na akom vyšetrení ti zistili tie protilátky? tiež mam za sebou to čo ty..a tiež všetky vysšetenia ok..a nič sa nezistilo..dikk za pomoc

buba08
7. máj 2013

@wea v Prahe Podoli, dr. Madar, ale robi to aj dr. Malickova, tiez v Prahe a vraj aj v BA v Medirexe

leria
18. máj 2013

Ahojte baby...som po treťom potrate a včera som si bola po výsledky z genetiky...neviem, čo si mám o tom výsledku myslieť, som znepokojená, preto by som chcela či sa mi tu viete niektorá k tomu vyjadriť.Citujem zo správy: Z potrateného plodu mi bol zistený patologický karyotyp plodu,47,XY,+21, klinicky M.Down. je to voľná trizomia č.21, ktorá vzniká náhodne a riziko opakovania sa rovnakej ev.inej chrom.aneuploídie v každej dalšej gravidite je o 1% vyššie ako u žien rovnakého veku. Neviem čo to pre mňa znamená, na konzultácii s genetičkou som ešte nebola, no sme s partnerom objednaní na vyšetrenie, aj na imunologiu.Ja viem, je to jednoducho napísané, no ja som pochopila len to, že bábo by asi malo Dow.syndrom...no mohla to byť náhoda, však?či sa mám toho obávať?viem môj vek je rizikový, mám 39, dieťa ešte nemám...po dlhoročnom trápení a laparoskopii sa mi za posledný rok podarilo otehotnieť 3krát, no vždy to skončilo potratom. Ja už mám strach ísť aj na tie vyšetrenia,aj otehotnieť...mali ste tu niektorá také výsledky a predsa porodili zdravé bábo?

mama83
18. máj 2013

Maminky neviete poradiť ? som po potrate a chcem si dať urobiť hematologické vyšetrenie....stačí výmenný lístok od obvodného lekára alebo musí byť od gynekológa ?

patulka83
18. máj 2013

@mama83 listok ti da gynekolog,ale neviem, ci po prvom potrate... ja som mala potrat 2x - uplne rovnaky priebeh, koniec v 7tt, takze tam bolo podozrenie na zle zrazanie krvi a gynekologicka mi listok v pohode dala.Nezabudla ale pripomenut, ze ho zvykne davat az po 3. potrate... hroza :(

mama83
18. máj 2013

@patulka83 ďakujem za odpoveď. A aj zistili príčinu prečo sa to stalo ? my sme boli zatiaľ len na genetike,ale výsledky ešte nemáme...

patulka83
18. máj 2013

genetika bola v poriadku, aj endokrinologia a prave na hematologii mi zistili zle zrazanie krvi. Pri oboch tehotenstvach som si pichala do brucha injekcie od zaciatku az do konca a vsetko dobre dopadlo 🙂 drzim prsty

grelu
18. máj 2013

@leria no vyzera to, že to bolo náhodne...určite vam s manželom spravia genetické vyšetrenia, ale myslím, že tie budú v poriadku....proste sa len niečo pokazilo :-/
Moja sestra mala tiež takýto nález a ma teraz zdravého syna...nerobili jej ani amniocentezu v tomto tehu..vôbec to, že v predchadzajucom tehu mala pozitívneho downa lekári neriesili

leria
18. máj 2013

@grelu dakujem si zlatá...a nevieš u Tvojej sestry ako to bolo s vyplňovaním tých dotazníkov?na genetiku?my akosi nechceme do toho zaťahovať naše rodiny a nespomíname si, že by bol u nás niekto s nejakým genetickým problémom...či to bude stačiť ked len tak povrchne tie dotazníky vyplním...ešte mamky by som sa mohla na čo to popýtať, no u priatela neprichádza do úvahy...nepochopia, prekrútia a ani nechcem aby o tom vedeli...ak môžeš sa popýtať, alebo ked mi tu vie niekto z vás poradiť...ved asi najdôležitejšie budú tie odbery, že?

grelu
18. máj 2013

@leria no sestra žiadne dotazníky nevyplnala...ja som bola tiež na genetickej konzultácii a tam si len lekár nakreslil rodokmeň ...nikto nám žiadne dotazníky nedával
Ja som bola u genetika v ba a sestra v bb

grelu
18. máj 2013

@leria ale ja by som vyplnila čo by som vedela a to ostatné nechala tak

mama83
18. máj 2013

@leria na genetickom vyšetrení nedostávaš dotazníky....anamnézu odoberá a kreslí si doktorka,celý rodokmeň si nakreslí na papier a potom podľa toho sa rozhodne čo v genetike budú skúmať...my sme tam boli tento štvrtok,mala som z toho stres,ale nič to nebolo..najskôr sa pýtala na mňa,celú moju rodinu a potom na partnera a partnerovu rodinu...to bolo celé a výsledky budú za 6 týždňov

mama83
18. máj 2013

@patulka83 ja sa liečim na štítnu žľazu,mám hyperthyreózu a endokr.mi povedala,že akonáhle zistím,že som tehotná tak mám prísť hneď ku nej a že až potom za gynekológom....ale prečo to už neviem

buba08
18. máj 2013

@leria my sme tiez mali na genetike dotaznik, kde sme vypisovali rozne choroby v rodine, takze asi je to rozne na jednotlivych ambulanciach

leria
18. máj 2013

no ano, asi to bude rôzne...pretože ja ich mám doma a mám ich priniesť vyplnené...tak snád bude stačiť, ked vyplním to čo viem...a dúfam, že to o čom náhodou neviem nie je nič závažné 😉

elena78
18. máj 2013

@leria skus sa pozrieť je to tu presne .Podla tohto grafu ste cakali chlapceka s dow.syndromom.Delia to podla poctu chromozomov.

elena78
18. máj 2013

@mama83 Ja som po jednom potrate 6tt.moja gynekologička mi bez zavahania hned vypisala listok na hematologiu ale prave hematologicka mi odmietla spravit testy.Vraj nemam po jednom potrate stresovat a testy nie su lacna zalezitost.Ved jasne cena testu je dolezitejsia ako cena nenarodeneho dietata!!! No vyhladala som si inu hematologicku a mam termin na vysetrenie v juni.Hlavne sa nenechaj odbit!!!!! Mna nabudila moja gynekologicka nech sa hladam inde vraj väcsinou sa najde pricina prave v krvi.Tiez som absolvovala infekcne a imunologicke vysetrenie.To je ok.

elena78
18. máj 2013
leria
19. máj 2013

@elena78 dakujem Ti pekne, trošku ma to zobralo, ked si mi potvrdila to, že by to bol chlapček ☹ dakujem pekne aj za graf....ja som z tých vyšetrení jeleň, väčšinou to končí telefonátom, že výsledky sú o.k.,bez vysvetlenia, že čoho atd...budem sa musieť do toho viac zavrtať....takže v tej genetike som ako tak v obraze a aspoň nebudem mať pocit že doktorka rozpráva so mnou španielsky 😀 ešte keby ste vedeli niekto tu hodiť link čo sa týka vyšetrení imunologie,aj hemato,endokrinologie a možno aj vyšetrení z gyndy...nejaké grafy,alebo vysvetlivky,hodnoty.....ja to tu hľadám, no tu je tolko info, že neviem kde sa k tomu dopracovať 😀

elena78
19. máj 2013

@leria Infekčne - toxoplazmóza, rubeola, cytomegalovirus,bruceloza,listerioza
Reprodukčná imunulógia – /Praha,Plzen/
- protilátky proti trofoblastu
- imunitná zábrana uhniezdenia zárodku v maternici
Genetika
Hematologia – mutácie vrodené a mutacie ziskane
- antifosfolipidový syndrom, hladina homocysteinu
histeroskopia a kultivácia z dutiny maternice
Ster na chlamýdie, mykoplazmy a ueraplazmy
Štítna žlaza - TSH, T3, T4
našla som tu zakladny zoznam vysetreni ktore by zena mala absolvovat po viacerych potratoch.Mozno na zaciatok pomoze.Hlavne sa nenechaj odbit musis na lekarov tlacit .Mne hematologiu u nas odmietla spravit tak som si to vybavila v inom meste.Ale na vlastnu päst ....

leria
19. máj 2013

@elena78 juj strašne si zlatá, že si si dala námahu...aspoň viem z čoho googliť aby som bola trošku v obzore 🙂 dakujem ešte raz a peknú nedelu

elena78
19. máj 2013

@leria 🙂 nemaš za čo ved ako inač si možme pomôcť.Hlavne sa nesnaž v každej diagnoze najsť.Psychika robi svoje. 😉 Musime mysliet pozitivne .Držim Vam silno päste nech to všetko dobre dopadne a čoskoro sa môžte tešiť aj vy.Peknu nedelu 😵