Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

jankageo
28. máj 2009

ellysa - niektore hodnoty mozu byt sposobene aj samotnym tehotenstvom a naslednym potratom. A asi neboli tak vysoke, tak chce pockat. Ved ona hadam vie co robi,nie?

jankageo
28. máj 2009

hviezdickamaria-

ja som z genetiky mala dost rychlo vysledky. Asi tak do troch tyzdnov, alebo aj trocha kratsie.

Tak to sa tesim, ze si znova tehotna, davaj nam pravidelne info, ako sa mas...necj mame vsetky nadej 🙂

tanity
28. máj 2009

ninuska,
z hematologickeho vysetrenia zistia, ci nemas nabeh na tombofilne mutacie resp. ci nemas nejaku vrodenu dedicnu trombofilnu nutaciu, ktora by trebars sposobovala opakovane straty. vacsinou sa to vysetrenie robi vtedy, ak sa toto ochorenie vyskytuje v rodine a zistuje sa, kto vsetko v rodine to podedil, aby mohli predist nejakym vaznym komplikaciam...trebars v tehotenstve, pri operaciach (taki pacienti si totiz musia pichat heparin), pri zlomeninach..nech sa nevytvaraju zrazeniny, ktore by mohli viest az k embolii pluc (co je aj castokrat fatalne 😔 ). a tiez co sa asi vacsiny nas tu tyka nam robili to vysetrnie kvoli tomu, ze sme prisli o babatko/babatka.

hviezdickamaria, ja chodim k pani doktorke K. a som s nou neskutocne spokojna...je to anjel v ludskom tele a mne neskutocne pomohla okrem ineho aj psychicky a dokonca odhalila dalsiu chorobu, ktora sposobovala u mna sarapatu...inak, mam pocit, ze sme tu vela dievcat z KE alebo PO 😵

pekny den dievcata xxx

ellysa
28. máj 2009

no o tri mesiace budú ďalšie výsledk, nie kontrolné, prvé výsledky boli hneď do hodiny - z tých mi zistila len, že mi chýba železo a pár hodnôt som mala na hranici ale v norme-neviem ale aké a tie podrobnejšie budú až o tri mesiace, neviem kam to posielajú, že to tak dlho trvá. No však hádam vie, čo robí. Každopádne ak by som bola tehotná, mám prísť hneď, to sa ale nechystám tak rýchlo.
Myslíte, že by som mala ísť ešte inam?

ellysa
28. máj 2009

traz pozerám na správu s tej hemošky, v závere mám :Hraničný krvný obraz s lat. hypochrómiou, vykonaný kompletný skríning k dif.dg.trombofílie, v prípade novej gravidity je indikovaná prevencia LMWH a potom ešte nejaké skratky KN, FErritin, HVZ, tak idem skúmať na nete, čo to je 😉

tanity
28. máj 2009

elly, no jasnacka, to je uz ina rec potom 🙂
takze tebe este len koagulacne urobili, to su tie do hodiny a tie specialne, tie skriningove kompletka, na tie sa caka naozaj dost dlho...nam bolo povedane, ze 3-6tt a nakoniec to naozaj boli skoro 3mesiace, ale to bola ze vraj rarita, lebo im prave chybala nejaka latka v labaku na vykonanie tych poslednych 2 testov..inak to bolo spolu 14testov..a 12 z nich bolo hotovych za 4tt a na tie zvysne 2 sme cakali 3mesiace....takze zatial skus vydrzat, nechod nikam, bolo by to podla mna zbytocne....pockaj na tie dolezite vysledky, zavolaj im ale preventivne skor, nez o 3 mesiace, ja by som skusila po 6tt 😉 to je ze vraj norma....a pozitivne hodnotim to, ze ako prevencia pani doktorka voli ten heparin (to je ta skratka LMWH)...to je naozaj pozitivum, takze skus este nad nou nelamat palicu a daj jej sancu...zda sa mi jej postup v poriadku 😵

ellysa
29. máj 2009

ďakujem tanity 😉 -si mi to aspoň konečne vysvetlila 😀

tanity
29. máj 2009

elly 🙂 rado sa stalo 🙂

jankageo
25. jún 2009

Vcera som volala gynekologicke a prolaktin mam vyborny, uz ani osmu tabletku brat nemusim. Tak sa veeeelmi tesim, lebo sedem tyzdnov vedlajsich prizankov ao nevolnosti, cez zapchu az po arytmi srdca mam dost.
Tak mam prist po lieceni na kontrolu 🙂

Na hematologii mi povedala lekarka, ze asi zacnem po lieceni brat anopyrin aj fraxaparin, aby sa telo pripravilo a mozeme zacat s pripravou a aj snazenim sa o babatko

poleva
29. jún 2009

jankageo si na tom ako ja 😵
tiez si picham + 1/2 anopyrinu denne
a isto pomoze aj dovolenka pri mori kde sa uz chystame 😵

jankageo
30. jún 2009

poleva
6.7. idem za hulikovou, tak uvidim, co mi povie, a ci mi uz nasadi aj lieky a injekcie...a budem si uz pichat na lieceni....som zvedava

poleva
3. júl 2009

ja som dnes bola za hulikovou a na otazku kedy mam prist na kontrolu, takze ma caka od mora ze budem tehu
no nie je zlata ??? 😵

jankageo
3. júl 2009

Parada, tak tomu sa hovori povzbudenie 🙂
Ty za nou ides len tak naslepo, alebo sa objednavas?

poleva
3. júl 2009

vies co ja tam brnknem a poviem kedy pridem, ze ci mozem na skok pre recept
no a uz aj pokecame
no dr. ma velmi povzbudzuje a je fakt taka spravna

jankageo
5. júl 2009

a kedy idete k moru?

didka1983
5. júl 2009

ahojte.dnes som tu prvykrat a som rada,ze som si tu spravila registraciu.aj ja sa podelim so svojimi skusenostami.mam za sebou dva potraty.prvykrat v 9tyzdni a druhy v piatom mesiaci dvojicky.poslali ma na genetiku.po mesiaci som mala vysledky a odtial ma doporucili na hematologiu.zisltili mi mutaciu faktoru fv-leiden,ktory zapricinuje zvysenu zrazanlivost krvi.zacala sa mi odlupovat placenta a babatka nedostavali kyslik ani potravu.umreli.teraz mam zacat brat heparin,tak dufam,ze to pomoze.vsetkym vam drzim palce velmi silne a prajem vsetkym ten krasny pocit drzat v naruci svoje vlastne zdrave babatko 🙂

jankageo
7. júl 2009

didka1983
Ahoj. JA som bola vcera u hematologicky a predpisala mi uz Fraxiparine. Dostala som 30 injekcii a dnes si idem pichnut prvu. Neviem, ako to zvladnem ☹
Aj ja som mala dva potraty, prvy ako ty. 9 - 10 tt. Druhy som tiez cakala dvojicky, no tehotenstvo sa skoncilo na zaciatku. V 10 tt. Tezke si myslim, ze si na tom bola urcite horsie.
Ja som mala este aj zvyseny prolaktin, cize nemala som ovulaciu kazdy mesiac, no po dvojmesacnej liecbe liekami so strasymi vedlajsimi ucinkami sa mi prolaktin znizil. Dnes teda zacinam s injekciami proti zrazanlivosti krvi a zajtra cestujem na liecenie do Lucok.
Veeelmi, veeelmi sa tesim a dufam, ze kontrolne odbery po navrate budu v poriadku.
V ktorom meste byvas?

poleva
8. júl 2009

jankageo zvladnes to, mne picha manzel, uz viac ako mesiac
my letime 10 jula
jankageo a aku mas formu mutacie ?

ellysa
8. júl 2009

ahojte, čítam, že vy si už v plnom prúde picháte. Ja ešte stále čakám na výsledky z genetiky, už sa aj bojím, čo nám našli, už to trvá 7 týždňov.
Ja idem na hematológiu až v auguste a potom už asi dostanem tiež injekcie, mám ich "sľúbené".

poleva
25. aug 2009

ahojte otehotnel uz niekto z tejto temy ???

lora
7. sep 2009

Ahojte som tu v tejto teme nova, mala som teraz MA v 8 tt a este sa neviem z toho spamatat. Vraj genetika a hematologia sa robia az po druhom potrate, ale to uz nechcem zazit, mam uz 41 rokov a ide mi ocas. Viete mi prosim poradit kde v BA v sukromnom centre mi genetiku ak hematku urobia aj po prvom potrate ak si zaplatim ? Inak uz mam 2 deti, toto tretie som cakala s tym istym nazelom tak nechapem. Napisete mi niektora na internu postu ? Dakujem !!

cuculik1
21. sep 2009

Ahojte , aj ja som si len minuly tyzden presla touto skusenostou, tento tyzden ma caka kontrola u Dr, vysledky histologie... urcite budemtrvatna tom, aby mi urobil aspon hormonalny profil a aj dalsie krvne vysetrenia. Obdivujem dievcata, ktore sa bez tychto poznatkov hned vrhnu na dalsie snazilkovanie. Sice sa hovori, ze potrat je dnes uz "bezna" vec ale predsa, viem , ze telo by si malo aspon par mesiacov oddychnut a ja chcem ten cas vyuzit na to, aby som sa pokusila vypatrat pricinu - ak tam nejake je. Ak nie budem pokojnejsia a urcite pri druhom pokuse aj vyrovnynejsia, a ak tam nahodou nieco najdu, bude sa to riesit.

jankageo
21. sep 2009

ja si picham Fraxiperine uz dva mesiace, no nejako to nezvladam. Hlavne psychicky. Mozeme uz otehotnievat a mam prist k hematologicke, ked otehotniem.
Dovtedy si mam pichat kazdy den, no neviem, ako to zvladnem. Kazdy neuspesny mesiac je 30 injekcii naviac. ☹

ellysa
22. sep 2009

janka neboj zvládneš to. Držím palce, abz si bola skoro tehu. My sa snažíme prvý mesiac a injekcie budem pichať až keď budem tehu.

poleva
23. sep 2009

ahojte
inac ten fraxiparine je otrasny ☹ pichal mi manzel kazdy den ale zacali mi vpichy krvacat, mala som ich opuchnute, bolave, cervene a tvrde....
bola som za hulikovou ze to nie je normalne urobila mi na moju ziadost odbery a cuduj sa krv som mala az velmi zriedenu, tak mi vysadila 1/2 anopyrinu a antifosfolipid. protilatky mam v norme co som predtym nemala
mam si pichat kazdy druhy den... inac som mala od injekcii brucho velmi velke a tvrde... kedze su vysledky OK tak picham len 2 krat do tyzdna... a aj to mi da zabrat, stale mam opuchy...takze dobre ze som k nej isla...nevidim dovod pichat kazdy den kedze vysledky su v norme

jankageo
27. sep 2009

Poleva-
ja som nemala prve dva mesiace s pichanim problem. Teda mala som iba psychicky. Teraz treti mesiac uz mavam modriny a tvrde hrcky. Myslis, ze by som k nej mala tiez zajst? Mam este zopar injekcii do noveho receptu, tak asi ked pojdem pre recept, spytam sa jej a este to brucho odlesujem ☹ uz ma to pichanie nebavi... to kazdy z nas tak trpi??? A to si mam pichat az kym neotehotniem A to moze byt.............och.v nedohladne........

poleva
29. sep 2009

jankageo urcite by som isla
ja to robim tak ze ked mam volno zajdem tam a poviem ze len na 5 minut, vzdy ma doteraz vzala chodim tam tak po 12.hod poobede
ano mam hrcky, svrbi ma to, a po injekcii krvacam...ako z toho vpichu
vysledky mam ok . picham len 2 krat tyzdenne a mam dost aj tak ....

ellysa
1. okt 2009

poleva a nie si naň alergická? 😒
Segra si tiež pichala fraxiparin a asi po roku začala mať takéto stavy, hematologička jej ich potom vymenila za iné

jankageo
1. okt 2009

poleva
tie hrcky mas od zaciatku?
Lebo mne sa zacali robit asi az po dvoch mesiacoch a to nie vzdy.
Ked si picham pod pupok, tam si to prepichnem v pohode no napravo si nemozem prepichnut kozu.
Asi tyzden som si denne napichla nechtiac cievku a mala som strasne modriny.
A vacsinou ma ten vpich na druhy den svrbi.
Aj teba?

poleva
3. okt 2009

ano hrcky mam tiez ale asi mesiac sa mi robia
a svrbi ma to nacudo davam si fenistil
picham len raz tyzdenne
bola som minule na gynde na odber, a krvacala mi rana ako diva co predtym nikdy nebolo takze mam krv dost zriedenu...
ides k hulikovej ___???