Hematologické vyšetrenie po opakovaných potratoch

vranka88
27. okt 2017

Ahojte, prosím Vás, tie čo máte/mali ste opakované potraty a šli ste na hematologické vyšetrenie. Viete mi prosím napísať, čo všetko by malo obsahovať dané vyšetrenie k tomuto problému? Viem len všeobecne, že trombofilné stavy, zrážanlivosť krvi, lepivosť krvných doštičiek... Nemáte niektorá presný rozpis, ak ste mali aj výsledky? Máte niektorá skúsenosť s Iscare? Chcem si tam dať spraviť odbery, a potom ísť k odborníkovi na konzultáciu, tak aby som mala všetko kompletné. Ďakujem za Vaše rady.

jajawka
2. nov 2017

@vranka Ked som riesila s gynekologickou, ze tak dlhsie nemozem otehotniet, tak hned odporucila horm. profil, spermiogram, urologiu, geneticke vysetrenie a hematologiu - presne na lepive dosticky. Ma s tym v ordinacii skusenosti, tak hned isla na to priamo. Este mi povedala, ze ak sa potvrdi, tak zenam sa nasadi liecba (anopyrin) a velmi rychlo sa im podari otehotniet. A to bol presne aj moj pripad. Inak sa vobec nepredpokladalo, ze "vo mne" je nejaky problem, nikdy som nemala gyn. problem, vsetky vysledky OK. Ale prave muz mal zly spermiogram a v dvoch centrach asistovanej reprodukcie nam odporucili kvoli tomu aj umele oplodnenie (ISCI). Doteraz hovori, ze on je predsa "neplodny", babo na ceste a tie centra maju z toho len "kseft". Ci naozaj tie moje lepive krvne dosticky mohli za to, ze som potratila, neotehotnela a po nasadeni lieku sa to podarilo, teraz nikto s urcitostou nepovie. Ale tak lekari sa domnievaju, ze to tak mohlo byt.

sparkling
18. máj 2020

Ahojte, prosim vas ktore trombofilne mutacie vam na hematologii vysetrovali? Medirex ich ma v zozname asi 10, ja som objednana ako samoplatca, lebo nemozem a ani nechcem tak dlho cakat.

gabrielamodrykonik
7. dec 2022

@sparkling ahoj, dala si si vtedy robit tie vysetrenia ako samoplatca? Ak ano, kde a kolko ta to stalo? Dakujem za odpoved 🙂.