Endokrinológia po potratoch

16. jan 2023

Ahojte,

chcem sa opytat zien kt. maju podobnu skusenost.
Je dôlezite ist po potratoch (u mna 2x MA v 6-8 tt) aj na endokrinologicke vysetrenie? Pretoze mna tu moj gynekolog neposlal..zevraj netreba, pytala som sa ho ( spravil mi iba odber na zakladne hormony + stitnu zlazu z krvi a vyslo to OK..tak dalej to uz neriesil)

odporucil ma len na reproimunologicke, hematologicke a geneticke vysetrenie a partner isiel na spermiogram.
Nasli mi nieco aj na reproiumunolgii aj na hematologii. Z genetiky tam este cakame na vysledky - tie snad verim ze budu OK.

Co myslite je teda dolezita aj ta endokrinologia, rada by som to mala kompletne nech mam aspon dobry pocit z toho ze som spravila maximum. Ale zas ked gynekolog hovori ze netreba...tak snad vie viac ako ja..

dakujem 🙂

stellarstar
16. jan 2023

Určite je dobre to kompletne vyšetriť čiže všetky hormóny. Keď tvoj gyn naozaj dal všetky hormóny ( ft3, ft4, tsh, anti tpo ) a sú všetky v norme tak by som neriešila. Máš výsledky pri sebe?

ninka99865
16. jan 2023

Noooo ja čo viem Gynekolog môže spraviť len tsh, ak je to inak opravte ma

autor
16. jan 2023

@stellarstar nemam..viem iba TSH...ten robil gynekolog...ostatne som si dala robit u vseob. a tam mi iba povedala ze je to OK presne hodnoty neviem

autor
16. jan 2023

a este viem hodnotu TSH3-Ultra

stellarstar
16. jan 2023

Tak treba komplet amo vyššie píšem tsh je extrém málo

autor
16. jan 2023

@stellarstar no mam tieto: TSH+ft3+ft4+anti TPO a aj TSH3-Ultra

autor
16. jan 2023

@stellarstar len teda hodnotu viem len pri TSH3-Ultra : 2.926 mIU/l [0.55-4.78] a TSH: 1,7 mlU/l

autor
16. jan 2023

hodnoty tych ostatnych musim vypytat od mojej vseobecnej

autor
16. jan 2023

a ak sa mozem spytat co este sa zistuje na endokrinologii? okrem teda tejto stitnej zlazy? nieco co by som si vedela dat popripde aj sama dat vysetrit ako samoplatca cez unilabs alebo medirex...

stellarstar
16. jan 2023

Tak máš všetko, na endo sa zisťujú len ochorenia ŠŽ

yamahka
16. jan 2023

tiež som mala dva krát potraty MA v 6-7tt. Mala som za sebou hematologicke vyšetrenie, je vsetko ok. Hematologicka že nech zájdem aj na reprodukčnú imunológiu. Či je aj tam všetko ok. Ale gynekológ povedal že netreba. Že načo. A aj som chcela si dať spraviť hormonálny profil. To isté gynekológ ze naco. Netreba. Je všetko ok. :D

autor
17. jan 2023

@yamahka tu reprodukcnu imunologiu odporucam...tiez som si myslela ze tam idem zbytocne ze vsak nic mi neni a nasli mi tam nieco co sa nijak neprejavuje a pritom to sposobuje potraty...

autor
17. jan 2023

@yamahka a pritom na hematologii mi nasli mutaciu ktora suvisi s potratami a aj tak som sla ma imunologiu a predsa aj tam nieco😔

yamahka
18. jan 2023

Rozumiem, mne nič nenašli na hemato. Takže aj tak pre istotu pôjdem tento štvrtok na Repro imuno. Uvidime

autor
18. jan 2023

@yamahka urcite chod, to je to najmenej co mozes spravit, treba vysetrit co najviac co sa da 🙂 drzim palce

autor
18. jan 2023

@yamahka mne na tej reproimunologii vysla pozitivna anti zona pellucida...jemne zvysene protilatky...ale 3 dr. mi potvrdili ze aj toto sposobuje potraty v tychto zaciatkoch

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre