Hemoroidy - fisúry

andrea164
29. apr 2021

Ahojte, potrebovala by som poradiť, mám 35 rokov a nie som ani po pôrode, strašne ma bolí konečník, trvá to už asi mesiac, prešlo to z neznesiteľnej bolesti až po strašné tlaky, najmä po stolici. Bola som aj u lekára ale ten ma nemohol vyšetriť nakoľko to strašne bolelo, predpísal Mi masť a tabletky na bolesť, s tým, že mám prísť o dva týždne. Začala som užívať čapíky Procto-Glyvenol, upravila som si mierne aj stravu a každý deň cvičím ale tlaky neprestávajú. Používala som olej Factu, rôzne maste, sedací kúpeľ v dubovej kôre ale nič nezaberá, neviete Mi prosím poradiť ? Ďakujem za každú radu

babovka2321
29. apr 2021

@andrea164 ja som postriedala viac masticiek a capikov a mast Factu mi problemy zhorsila, nie naopak. Najlepsi krem za mna Hemostop, capiky preparation H alebo avenoc.

andrea164
autor
29. apr 2021

Doktor Mi povedal, že pravdepodobne to bude chronická análna fisúra ale Mne sa zdá, že je to asi hemoroid lebo vidím v okolí konečníka také ružové.

babovka2321
29. apr 2021

@andrea164 kazdopadne ci je to jedno alebo druhe, odporucam glycerinove cipky pouzivat nejaku dobu, kym je to velmi bolestive 🙂

andrea164
autor
29. apr 2021

A glycerínové nie sú na vyvolanie stolice ?

romanka125
29. apr 2021

Mne zabral len detralex tabletky

andrea164
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea164
autor
29. apr 2021

@romanka125 a mala si hemoroidy, či fisúru ? lebo že detralex je iba na hemoroidy

babovka2321
29. apr 2021

@andrea164 hlavne na zmakcenie, potom sa jednoduchsie vyprazdnuje, lahko to ide von... a tiez je dobre sa po kazdej potrebe poriadne umyt, pouzivat vlhcene utierky miesto papiera

romanka125
29. apr 2021

Hemoroidy, ale ja som už veľmi krvácala...

andrea164
autor
29. apr 2021

@babovka2321 no len už teraz beriem čapíky 6 deň a neviem ako dlho sa môžu užívať, lebo viem, že potom je tam riziko, že bez toho na wc nepôjdeš

andrea164
autor
29. apr 2021

@romanka125 ja nekrvácam ale je to strašný tlak, keď vstávam sadám ...

babovka2321
29. apr 2021

@andrea164 ja som ich minula asi 3 balenia po porode a ked som s nimi prestala, normalne som chodila nadalej pravidelne bez problemov na wc 🙂

andrea164
autor
29. apr 2021

@babovka2321 a po akej dlhej dobe sa Ti uľavilo ? som myslela, ze tie čapíky Procto-Glyvenol budú stačiť ...

babovka2321
29. apr 2021

@andrea164 som skoro 2 mesiace po porode a jeden mensi hemoroid mi stale ostal, ale nesposobuje mi uz ani bolesti, ani svrbenie, ani krvacanie. Ak mas naozaj hemoroidy, urcite by som zvazila ten detralex (alebo jeho volnopredajnu alternativu), ja tablety neuzivam, lebo kojim. Inak by som ich brala tiez.

andrea164
autor
29. apr 2021

@babovka2321 nebolo by najlepšie odstrániť to chirurgicky ?

babovka2321
29. apr 2021

@andrea164 co sa tyka hemoroidov, ani chirurgicke odstranenie nezaruci, ze sa nevratia. Do toho by som sla len v pripade velkych problemov po vyskusani kazdej inej liecby.

andrea164
autor
29. apr 2021

@babovka2321 len je tomu už mesiac... akurát, že to už nie je o bolesti ale o tlaku ...

babovka2321
29. apr 2021

@andrea164 co poznam zeny, hemoroidy kazda liecila niekolko mesiacov ... a s tym tlakom teda neviem. Ak to je len tlak a uz nie bolest, asi by si sa mohla ist dat vysetrit teraz a konzultovat s lekarom 🙂

andrea164
autor
29. apr 2021

@babovka2321 Je to taký tlak, niečo čo tam nepatrí, preto Ma vlastne nemohol vyšetriť lebo ako dal prst dnu strašne to bolelo a nevedela som sa uvoľniť, ono to bolí ale až dnu, aj keď si čapík dávam ... potom som rozmýšľala, že či nemám fisúry aj hemoroidy :( ale každopádne ďakujem za rady aspoň niečo 🙂

nikoleta2010
29. apr 2021

@andrea164 ahoj ja som mala to isté čo ty neskutočná bolesť počas stolici tiež som používala čapíky a maste a nič nezabralo až nakoniec som išla k proktologovi a bola to fisura.Pomoze ti iba dilatacia konečníka.Cez internet si objednaj dilatant sú tam 3 kusy začni od najmenšieho každý deň po 30 minút týždeň potom ten stredný používajú každý deň 2 týždne až nakoniec ten najväčší každý deň 30 minút a ten používajú mesiac a samozrejme poriadne ho musíš namzat používala som nechtikovu indulonu.Prezila som si svoje pri tej fisure strašná bolesť neprajem nikomu ale ver mi že iba toto ti pomôže čo som ti napisala

nikoleta2010
29. apr 2021

@andrea164 volá sa to dilatant plus sú tam dva kusy ale musíš si ešte jeden doobjednať zvlášť ten najväčší s číslom 30

kiwi3
29. apr 2021

mozes mat aj fisuru aj hemoroidy. ak mas hemoroidy, tak to treba cim skor operacne. ak si nerodila, tak sa ti to nijak same nezlepsi, bude to len stale horsie. len zenam, ktore to maju kvoli tehotenstvu, sa to zvykne dat do poriadku, pretoze tam sa hlavny "problem" odstrani porodom. a ano, aj ked ti to odstania operacne, moze sa to vratit. treba dodrziavat dost prisny rezim.

janinah
29. apr 2021

@andrea164 pogooglite operáciu hemoroidy laserom.

andrea164
autor
30. apr 2021

@janinah laserom na jednodňovej, že to nie dobre

andrea164
autor
30. apr 2021

@kiwi3 myslela, že či náhodou nie je ešte nejaký iný liek, čo by pomohol lebo operácia je posledné východisko

kiwi3
30. apr 2021

@andrea164 praveze nie je, ak su to hemoroidy. Vsetko len nachvilu potlaci, ale neriesi to podstatu.

andrea164
autor
30. apr 2021

@kiwi3 ďakujem uvidím, čo mi povie lekár

janinah
30. apr 2021

@andrea164 kto povedal že to nie je dobré?

gemerka17
30. apr 2021

@andrea164 ešte nevieš čo ti je, najprv treba vyšetrenie. Takže zatiaľ sú rady myslíme si že ... , Píšeš že kvôli bolesti sa nedalo, vyšetrenie sa dá ale spraviť aj lokálnou anestézou. Pozri si https://www.google.com/search?q=proctocare&rlz=...
Tu chalan v recenziach píše na tohto lekára, že mal tiež velke bolesti a kvôli tomu mu dal lokálnu anestéziu a vyšetrenie prebehlo bez bolestne. Treba si nájisť najma dobrého proktologa, ktorý urči príčinu bolesti a začne to liečiť, čím skôr, operácia nie je často krát riešenie.

andrea164
autor
1. máj 2021

@janinah už neviem kde som to čítala, pani písala, že ju poslali domov, keďže bola na jednodňovej, že nič od bolesti žiadna kontrola, že keď ju bude bolieť má si dať ibalgin a sedavé kúpele, že keby si vybrala ide do nemocnice radšej a ten týždeň si tam odleží