Hemoroidy po pôrode

20. júl 2023

Ahojte.. baby skúste mi nejak poradiť, mám hemoroidy po porode už prešlo 5 m stále ich mám.. a extrémne sa bojim lekárov a nie to ešte v takejto chúlostivej téme.. poraďte ako sa nejako presvedčiť aby som sa vedela nahovoriť… ono z jednej strany by mi to nevadilo lebo mám to maličké, neboli to ani nic ale je vonku a strašne moc mi to vadi napríklad pri sexe… strašne zle sa cítim že čo keď to uvidí partner(aj keď samozrejme vie že to mám) a tak. Viem že je to normalna vec že to na vela ľudí ale proste mi to je strašne nepríjemne neviem si predstavit to tam ukazovať lekárovi… poprípade viete niekto popísať ako prebieha také vyšetrenie? A možno niekoho odporučiť v BA?
Dakujem 🙂

daarling
20. júl 2023

Proctocare v BA. Nemusíš sa vôbec niečoho báť, za 10-15 minút ťa toho zbaví, a budeš ako nový človek.

petamich
20. júl 2023

a volnopredajne lieky/kremy nepomohli? ze ci treba rovno proktologa riesit

hanaxxx
20. júl 2023

Do proctocare urcite nechod, skus kliniku revive, ja sa chystam ist tam na laserovu operaciu.

hanaxxx
20. júl 2023

A nad vysetrenim nejak nepremyslaj, ked chodis ku gynekologovi a zvladla si porod, tak toto vysetrenie nie je nic hrozne. Robi to doktor, ktoreho som uz videla na tuto temu hovorit viackrat v televizii (STV, Markiza, tusim aj JOJ), pozyvaju si ho ked chcu hovorit o tejto teme (zensky magazin, telerano..). Plus zvykne hovorit aj o inych operaciach , ktore na tej klinike robia.

katarinaba
20. júl 2023

Ja som trpela dlho. A dodnes lutujem, ze som nesla hned ako som zistila, ze maste a capiky su vyhodene peniaze.
Bola som na laserovej operacii v Proctocare a je to ako by som mala novu prdel.

autor
20. júl 2023

Nie nic nepomohlo.. skúsila som asi všetko. No sle akože ja ani tak netrpím keďže ma to neboli ani nic.. len proste pri niektorých veciach je to nepríjemne

katarinaba
20. júl 2023

Prebieha to prijemnejsie ako u gynekologa. Prides, doktor ti vysvetli co bude robit. Lahnes si na lehatko na lavy bok, ziadne rozcapene nohy ako u gyn. Konecnik natrie gelom a vsunie ti ten instrument. Ak to mas vonku, tak najskor skontroluje to. Sestricka ti trochu nadvihne jednu polku. Fakt sa nemas coho obavat, je to vysetrenie ako kazde ine, akurat ti podstatne ulavi.
Ja mozem odporucit Proctocare v BA. Ja som bola tam a som spokojna - ako s pristupom, so zakrokom, pooperacnou starostlivostou, s cenou. No zaujimalo by ma, preco s nimi ma problem @hanaxxx

dadula_15
21. júl 2023

Tiež mám s týmto problém, neviem sa odhodlať, aj keď mi všetci vravia, že to nie je také nepríjemné vyšetrenie, ako by sa možno mohlo zdať.

maryetta
21. júl 2023

Ja som mala po druhom porode. Ale to bol iny masaker. Ale mi hovorili ze postupne sa to stiahne. Aj tak bolo. Ale aj s tym opuchom co som mala kazdy krok ma bolel. Uplne najhorsie to bolo prvy mesiac. A ostalo von len malicko. A to som si vkuse kremovala a tu poslednu cast aj zatlacala. A ok.
Potom som mala dalsie tehu. Bala som sa co to bude. A uz sa neukazali. Ani v tehu ani pri/po porode.

autor
21. júl 2023

@maryetta a kedy po porode ti to teda úplne zmizlo nakoniec?

maryetta
21. júl 2023

Uz si uplne nepamatam. Ubelho 6 rokov. Ale ze uplne uplne tak asi aj 3 mesiace. Ale to som ozaj vkuse natierala. A hlavne pouzivala vlhcene utierky resp mokry toaletny papier. A aj pozor na stravu. Resp aby stolica bola “lepsia” aby nedrazdilo.

ivanakaka
21. júl 2023

neboj (lahko sa hovori ked mas paniku 🙂 proste doktorovi je to fakt 1, podla mna aj partnerovi fakt 1, ak to tebe vadi proste chod k chirurgovi vymenny ti da vseo...mne maste nepomohli, ale ja mam asi iny problem mna to sialene svrbi vlastne od porodu...:(..mozno ekzem nevim take chronicke uz

ivanakaka
21. júl 2023

@maryetta ale cim? ja som skusil Faktu, Dubovu, a ine...a nevim odkedy s kortikosteroidmi zostalo mi to chronicky svrbenie na furt...myslim ze by som mala zacat stravou radsej od zakladu

maryetta
21. júl 2023

@ivanakaka urcite strava robi svoje.
Ja som hlavne faktu mast mala. Ale este cosi len si nepamatam. To bolo pred 6.rokmi. Ale hlavne ta faktu mast. A vzdy som aj malicko zatlacala dnu.

daarling
21. júl 2023

@ivanakaka Ty môžeš mať len análne svrbenie, aj také vie dobrý proktolog odstrániť, alebo môžeš mať trhlinku alebo niečo podobné.

hanaxxx
21. júl 2023

@katarinaba ja som s nimi nebola spokojna, lebo cela moja navsteva bola ako z rychlika. Na 99% pri vysetreni nepouzil pristroj, ale len prst (o tyzden pozdejsie som bola u ineho lekara a tam som ten pristroj citila, plus doktor komentoval co robi, aby som bola pripravena, ze nieco ucitim). Komunikacia velmi velmi slaba. A zaver z vysetrenia iny ako u dalsieho lekara. Co by nemuselo hned znamenat chybu. Ale druhy doktor mi povedal rozumne a logicke dovody preco mi odporuca operaciu a tak zaver z proctocare, ze operacia nie je potrebna, sa mi nezdal spravny. Super, ze ty si s nimi mala dobru skusenost, pre mna to boli len vyhodene peniaze (a teda tie sumy su tam poriadne) a strateny cas.

katarinaba
21. júl 2023

@hanaxxx to ma mrzi

rachab
21. júl 2023

@hanaxxx a s ktorou klinikou si nakoniec bola spokojna?dakujem za info😉

betulinka1
21. júl 2023

Vela vlakniny, Dubová kôra- kupis mast a normalne si ich davaj spat do konečníka. Niekto mi to poradil a u mna to fungovalo.

autor
23. júl 2023

@betulinka1 ja mám toto už všetko naštudované a vyskúšané a nic nepomohlo

gelifil
26. júl 2023

aj ja mam dost problem s tymto....jedine, co doteraz pomohlo, bola tato mast https://www.bylinkyspodtatier.sk/p/viner/

autor
27. júl 2023

@gelifil dakujem vyskúšam o tomto som ešte nepočula 🙂

ivanakaka
30. júl 2023

@daarling mne nic nepomaha extra mam pocit ze sa to zhorsuje v proctocare ma posielali na operaciu polypu za 700 eur dalsi 2ja chirurgovia ze je to zbytocne a hlavne to nesposobuje svrbenie, polyp je ako spendlik hlavicka dalsi 2ja ho ani nenasli

ivanakaka
30. júl 2023

@daarling sak dali mina to kortiko mast a podka mna to zhorsilo stav