Hemoroidy v 21. rokoch

biba95
7. feb 2017

Ahojte, viem, že je tu veľa príspevkov na túto tému, no mám otázku. Mám 21 rokov, nikdy som nerodila a mám vonkajší hemoroid. Pravdepodobne z výšky, keďže na intráku sa nemôžem dobre vykakať (psychika). Chcela by som vedieť, či mi niekedy zmizne ☹ ..kúpila som si Detralex, gél z Dubovej kôry, čapíky Faktu a ešte jednu mastičku. Strašne sa bojím, že mi už ostane ☹ ..v takom prípade si neviem predstaviť ani sex s partnerom 😢 ..Ako na to reagovali Vaši partneri? Môj ma stále podporuje, že to zmizne a že keď nie, tak nevadí, ale mne to bude vadiť. Proste, zmizli Vám už tie hnusné hemoroidy naspäť dovnútra? ☹ Keď si ho skúsim zatlačiť, hneď vybehne naspäť. A to nehovorím o bolesti pri chôdzi 😕 Za každú správu ďakujem.
Biba.

sandra_kul
19. jan 2024

@mirka_a_hrasok myslím si, že by to väčšina ľudí s týmto problémom tak či tak neboli ochotní nosiť 😀 keď si predstavíš, že tým netrpia len ženy, ale aj muži 😀 a teda podľa mňa ich nie je málo. 😉

loldi2
22. jan 2024

Používala som čapíky dvakrát denne a výsledok bol teda nulový 🙈 Len čo som si to zakaždým ešte viac podráždila a veru nebola to vôbec sranda. Toľko som si vytrpela pri každej aplikácii, že dovidenia.

maminecka266
22. jan 2024

@loldi2 a to sa ma akoze takto casto aplikovat? ci to je nejak podla potreby/uvazenia?

dadula_15
8. apr 2024

@maminecka266 Myslím, že nikde nie je uvedené, ako často si ich máš vkladať, ale mne tiež nepomohli vôbec, takže neodporúčam. 🙈

maminecka266
9. apr 2024

@dadula_15 no mne je teda hlavne neprijemne si tam vobec nieco vkladat, pre mna strasny pocit. ale to u mna je tak, ze hocikam 😀 ci do ucha, do oka si kvapkat kvapky, to je uplne jedno, je mi to jednoducho proti srsti.

sandra_kul
10. apr 2024

@maminecka266 to poznám tiež 😀 ale tak niekedy sa proste treba premôcť v rámci zdravia. 🙏 vidíš, niektorí by spravili možné aj nemožné, aby si nejakým spôsobom uľavili a niekto si odmieta dať obyčajné kvapky do oka 😂
čo sa tých čípok týka, tak ani ja nemôžem povedať, že by mi nejako výrazne pomohli pri boji s hemoroidmi.

1bambinko1
10. apr 2024

@sandra_kul no ja co som si pri tom bolesti vytrpela. neprajem nikomu teda 🙈

zlatkapaps
11. apr 2024

@1bambinko1 Ani najhorsiemu nepriatelovi 😉 Je inak zaujimave, ze niekto napriklad o nich ani nevie, a to som citala, ze vnutorne bolia menej ako vonkajsie, myslela som si ze to je naopak.

maminecka266
17. apr 2024

@zlatkapaps no je to skutocne tak 🙂 tie vonkajsie citis viac, aj ich vidis, vnutorne nie. ale krvacat mozes kvoli obom.

samskia
17. apr 2024

nie je to tak, ze sa to postupne vie aj s upravou stravi aspon ciastocne zlepsit? teda ja chapem, ze ked zacnem zdravsie jest a viac sa hybat, tak mi zazracne nezmiznu, ale ci sa to aspon trosicku nezlepsi samo 🙈

1bambinko1
17. apr 2024

@samskia vies co, jest by si mala stale tak, ze prijimas dostatok vlakniny a tekutin. ked uz ich raz mas, tak samozrejme ti len tak zazracne nezmiznu len preto, ze sa zrazu zacnes napchavat ovsenymi vlockami 😀

hapipa
17. apr 2024

@1bambinko1 Ako vieš? Skúšala si to? 😀 No minimálne zlepšíš kvalitu stolice, čiže nemusíš mať také bolesti na wc. Ak sa ti aj nezmenšia tie výrastky, tak toto docieliť jednoznačne vieš.

hapipa
17. apr 2024

@maminecka266 Mala som aj vnútorné, aj vonkajšie a ani jedno veru nie je med lízať.

samskia
18. apr 2024

@hapipa a ako si zistila teda, ze mas aj tie vnutorne, ked tie nevidno ani si ich nevies v podstate nahmatat?

mirka_a_hrasok
22. apr 2024

@samskia nasla som o vnutornych - nahmatat sa daju pri rektalnom vysetreni, tebe samej asi nenapadne len tak sa zvnutra prehmatavat, tipujem 😀 tieto nie su bolestive a sposobuju pritomnost krvi castejsie ako vonkajsie. a oni az ked su v nejakom poslednom stadiu, ze su velke, az vtedy vystupuju von.

1bambinko1
23. apr 2024

@mirka_a_hrasok vidis, a mne doktor ani tie vnutorne nedokazal nahmatat. niekedy to nie je uplne jednoznacne, ci su tam alebo nie, lebo to ozaj mozu byt najskor len dake zacinajuce trhlinky, ktore nijak nenahmatas a casom sa zmenia na vacsie.

loldi2
25. apr 2024

@1bambinko1 Ale tak môžu sa zväčšiť a zároveň nemusia, nie je to isté. A čo priviedlo k lekárovi? Si mala bolesti?

1bambinko1
26. apr 2024

@loldi2 mala som len take neprijemne pocity, vyslovene bolest nemozem povedat.

samskia
26. apr 2024

@1bambinko1 ale aj ta obdivujem, ze si teda hned sla, ja neviem, ci by som isla takto rovno hned k lekarovi, ak by sa mi tam len daco "nezdalo", som cakala az kym si nejake hemo realne najdem. 🙈 a vlastne ani tak som este nesla.
neviem. taky dost respekt mam pred doktormi vseobecne. to uz ozaj musi byt, ked ja idem k lekarovi. 😂

cuvienka
29. apr 2024

@samskia vsak nikde nie je napisane, ze ti bude nieco robit. samotne vysetrenie vobec neboli, ani nebolo neprijemne. mna dokonca ani nikam neposlal uz potom, len mi odporucil uzivat Devenal a hotovo, sla som prec s tym, ze ak nieco, mam sa prist ukazat znovu.

xili99
29. apr 2024

@cuvienka A v akom štádiu si ich mala prosím ťa? Prepáč, ak si to písala vyššie niekde, nezachytila som.

evinea
30. apr 2024

@xili99 myslim, ze nezalezi na tom ako a kolko ich mas, vies sa ich zakazdym zbavit. 🙂

cuvienka
7. máj 2024

@evinea no priznam sa, nemala som to take zle, ako mozno niekto moze mat, dalo sa to vydrzat. ani svrbenie nebolo take katastrofalne, ale chcela som sa toho proste zbavit, prijemne to nebolo.

1bambinko1
9. máj 2024

@cuvienka tak aj jeden je pri takomto probleme vela. aj ten ti da jednoznacne vediet, ze tam je 🙈 len vela ludi ani nevie, akou vodou sa umyvat. kazdy si mysli, ze tepla je na toto najlepsia, ale prave naopak, cim studensia, tym lepsie. pride mi, ze tepla na to absolutne nefunguje.

samskia
13. máj 2024

@1bambinko1 nie je to skor tak, ze kazdemu je lepsie nieco ine?
ale tak je pravda, ze po teplej sa mi ktovieako neulavilo.

ujaju
16. máj 2024

@samskia Treba odskúšať a uvidíš 🙂 Každopádne, našla som aj takéto info:
Teplá voda zmierňuje bolesť a zároveň podporuje prietok krvi v okolí konečníka, čo následne znižuje opuch žíl. Odskúšané to nemám, ale fakt dobre vedieť, ak by bolo niekedy treba.

momi1_1
17. máj 2024

@ujaju toto je podľa mňa fakt individuálne, lebo mamine napríklad teplá voda vysvlovene vadila a ešte viac ju to potom bolelo. aj sedavé kúpele si robila a vôbec jej to teda nepomáhalo.

nasasa_1
17. máj 2024

@momi1_1 Vidíš, a tie dokonca aj v lekárni veľakrát vedia odporúčať.

samskia
21. máj 2024

@momi1_1 tie kupele som skusala aj ja, prijemne to bolo, ale tie hemoroidy po nich teda nezmizli. tak neviem, ze ci maju mat len taky upokokujuci ucinok alebo to len na mna nefungovalo alebo ako to vlastne je 😀 ale uz viackrat som sa stretla s tym, ze to proste ludom nezabralo.

evinea
22. máj 2024

@samskia ano, ja uz som sa aj v hypermangane kvoli tomu machorila, popravde 😀 ale jedine, co sa mi podarilo bolo akurat tak zafarbit vanu 😂