Hraničná hodnota vajíčok

23. aug 2021

Rada by som poznala názor žien, ktoré sa stretli s týmto problémom. Moja gynekologička mi oznámila, že mám málo vajíčok na oplodnenie, spodnú hranicu. Po dieťatku (nemám žiadne) veľmi túžim a toto ma doslova položilo. Mám 43 rokov, a viem, že vekom to klesá. Podarilo sa niektorej z Vás aj napriek tomu otehotnieť prirodzenou cestou? Ide o to, že ivf, hormonálnu liečbu zo zdravotných dôvodov nemôžem podstúpiť. Ďakujem za kazdú odpoveď

surama
23. aug 2021

Prepac za uprimnost, ale to si si doteraz nedala ziadne take vysetrenie urobit a az v 43 rokoch si zistila, ze mas takyto problem? Ono sa to uz da cakat, ze v takom veku uz nebudes plodna ako v 20ke. Urcite sa najdu zienky, ktore aj v takom veku otehotneli, to je jasne. Len ma prekvapilo, ze az teraz si zistila, ze mas takyto problem.

autor
23. aug 2021

@surama pred 2 rokmi som to mala v pohode. Lenze nie vzdy mas partnera

autor
23. aug 2021

@surama prepáč, pýtala som sa žien, ktoré tým prešli a nie nezaineteresovaných. Najľahšie je odsúdiť bez toho, aby vedel človek viac. A o tom nemám dôvod tu písať

luccija
23. aug 2021

Dôležité je, že máš ešte vajíčka a menstruaciu.Co navrhuje doktorka?Menzes máš pravidelný sleduješ si ovuláciu?
Nič nie je nemožné, ale musíš rátať aj s možnosťou, že sa to nepodarí vzhľadom k veku.preco nemôžeš IVF.Ak máš ovuláciu môžeš vyskúšať IUI?neviem ako sa to volá ..vstreknutie spermií v ten správny čas.Partner má v poriadku spermiogram?

autor
23. aug 2021

@luccija doktorka, tak ako ja vieme, ze hormonalna liecba je pre neprijatelna, mohla by ma stat zivot. Ale odporucila mi, aby som zasla aspon na konzultaciu

sally001
24. aug 2021

A aku mas hodnotu?

luccija
24. aug 2021

Po 35 tke AMH prudko klesá to, že máš spodnú hranicu ešte nie je tragédia.Pytala by som sa hneď na to, čo píšem..odsledovať ovulaciu a vložiť spermie.Este si na tom dobre v mojom okolí už su kamarátky v menopauze jedna v 38 r porodila a v 40 tke koniec, ďalšie dve 43 r a koniec.
Druhá vec je, že vajíčka už nemusia byť zdravé.Preto píšeš čím skôr spermiogram a každý mesiac je vzacny

sono2
24. aug 2021

Môžeš mať kľudne pridružene veci
Čo štitka?
Tam je hodnota ok do hranice ale pre tehu to je velka
Najlepšie do1 max do 2 aj keď je hranica pomaly 5
Koľko máš rezervu? Ono nikdy si nemusela mať nejakú veľkú
Ja som mala napríklad v 33 ke 2,6 čo je bomba
Možno 25 ročné majú také zásoby možno aj menej
Vidno ti na usg foliky?

sono2
24. aug 2021

A môžeš skúsiť v čechách nativ v tvojom prirodzenom cykle

sono2
24. aug 2021

Len to sa priprav na veľa veľa pokusov za mojich čias 6 rokov dozadu stalo cyklus 600euro keď nebude ovu neplatí sa nič ale ak to prebehne že folik odsaju myslím že sa už platí a ako oplodnia je 600fuč
Takže ak nechýbajú financie kľudne týmto smerom
A áno ešte je varianta že sa priamo dávajú spermie do vaječnika ale tak neviem
Mne príde toto také cielene lebo toto by bolo fajn pri ako takej stimulácii keď len clostilom.
Ani ten nemôžeš?
Tam by sa ti utvorili také 2 možno 3 foliky
Alebo len jeden ale kvalitný

sono2
24. aug 2021

Môžeš vyskúšať kadečo len treba mať prahy a nervy a čas z roboty či ty či muž

mondolina
24. aug 2021

anonym napíš mi súkromnú správu, riešim podobné a tiež som v tvojom veku.

sono2
24. aug 2021

Ešte môžeš skúsiť vitamín D ten zvykne zvýšiť vajíčka. Aj keď je hodnota daná a nedá sa s ňou nič robiť ak je nízky vitamín D môžu byť skreslené výsledky ovar.hodnoty

luccija
24. aug 2021

Aké máš to AMH?