Otehotnenie po druhom mimomaternicovom tehotenstve

23. apr 2023

Ahojte zienky, nikde som tu nenašla takú tému tak ju zakladám ja. Chcem sa opýtať či niektorá nemáte skúsenosť s dvojnásobným mimomaternicovmy tehotenstvom? V 10/2021 som prekonala MMT 1x. Na čas sme si dali pauzu a potom sme sa opäť začali snažiť od 08/2022 a 02/2023 som si našla na tehotenskom teste dve // zial opäť išlo o MMT no tentokrát to bolo na opačnej strane. Po týchto dvoch tehotenstvách mi aj moja gynekologička aj Dr v nemocnici povedali aby sme radšej skúsili ísť cestou IVF, pretože pri ďalšom pokuse o otehotnenie sa nam to už môže opakovať. S manželom sme boli na konzultácii na klinike, nie sme proti umelému oplodneniu, no skôr sme ostali nešťastní z tej sumy, ktorú za ivf pýtajú. Dr na klinike nam povedala, že aj pri ivf je riziko MMT. Aktuálne si nemôžeme dovoliť dat za to toľko peňazí a hlavne ešte keď nemame záruku ci sa to podarí ale na druhej strane veľmi tuzime po bábätku. Chcem sa teda opýtať či je tu niektorá z vás čo zial taktiež mala MMT 2x po sebe a odporučili jej umelé oplodnenie, ale napriek tomu to riskla a pokúsila sa otehotnieť prirodzenou cestou? Či sa to podarilo alebo nie? Tiež budem rada aj za vaše názory a rady ci počkať a našetriť radšej na ivf alebo to risknúť a skúsiť to ešte raz prirodzenou cestou? Ďakujem za váš čas 🙂

anjelicek26
23. apr 2023

Pri MMT mozes prijst o vajecnik... to je to... potom ti uz ani ta moznost IVF neostane...ta suma co to stoji nie je nic strasneho, v porovnani s tym, co ta stoji vybavicka a dieta na najblizsie roky financne... Urcite maju nejaku metodu, ktora "prilepi" to vajicko kde ma, len to zas stoji chlp viac...

calmmeadow
23. apr 2023

a nepomohol by prefuk vajcovodov?Možno tam je nejaká prekážka,preto vždy dôjde k MMT...

anonymnasnazilka
24. apr 2023

Mrzi ma tvoja strata :( ano, pri MMT je velke riziko, ze prides o vajcovod. Bola tu ale jedna baba, ktora stratila takto oba vajcovody a isli potom na IVF, lebo ina sanca uz nebola. ale ak ti vajcovody ostali, tak by som skusila asi najprv ten prefuk vajcovodov. Drzim palce!

autor
10. máj 2023

@anonymnasnazilka @calmmeadow @anjelicek26 ďakujem vam každej za reakciu. Pri prvom MMT mi prefukli vajcovody. Zatiaľ som ani o jeden neprišla. Boli sme na konzultácii na klinike, kde nám spravili odbery. V piatok sme tam teda boli 2x a povedali nám výsledky. Ja aj manžel máme skvele výsledky, všetky odbery boli v najväčšom poriadku. To ma dosť zmiatlo nakoľko sme už 2x po MMT. Dr povedala, že môžem mať úzke vajcovody a preto sa to môže diať. Priechodnosť vajcovodov sme nerobili ale hneď nám odporučila ivf metódu, keďže je už vysoké riziko, že zas nastane MMT a že takto budeme mať väčšiu istotu, že by sa to uz mohlo podariť. No ja vam neviem..nasadila mi duphaston ten som od pondelka začala užívať, lenže teraz čítam rôzne diskusie, že sa ženám po duphastone podarilo otehotnieť. Teraz mi to vŕta v hlave či by to aj nám nepomohlo a nevedeli by sme počať aj prirodzene..z toho celého priebehu umelého oplodnenia som uz na prášky pomaly..

anonymnasnazilka
10. máj 2023

Duphastone je progesteron, ktory ale neovplyvni, ze sa babatko opat neusadi vo vajcovode.. nerozumiem, preco nezvazili vysetrenie priechodnosti vajcovodov. urcite by to boli moje prve kroky. a velmi davno som citala, ze ked sa MMT zisti vcas, v Cechach vedia to embryo nejak dostat do maternice. tak skus pogooglit 🙂