Hrčka v prsníku a bolesť.

leji
19. feb 2020

Ahojte mám len 18 rokov a už asi týždeň má bolia oba prsníky na pravom som si nahmatala hrčku neviem či to je naozaj hrčka neviem o čo ide chytila ma strašná panika bojím sa... určite to nesúvisí z menštruáciou mám ju mať až o dva týždne a nikdy pred tým má takto neboleli k dr sa určite chystám len neviem čo ma čaká čo mi povie a niesom si vôbec istá či je to naozaj hrčka bojím sa to chytať mám to v strede hore nad bradavkou prsia mám vzdurene citlivé a bolia ma máte niektorá s tím skúsenosť? Je to naozaj hrčka?

kiki68
19. feb 2020

@leji najskor cysta, ale mal by to vidiet gynekolog a ten Ta posle na sono prsnikov. Ja som mas takuto tukovu hrcku v 23 rokoch a nic z toho nebolo. Poslali na na sono prsnikov na mamologiu. Moze to byt hormonalne v takom veku, urcite to nezanedbaj a objednaj sa ku gynekologovi

katuli3nocka
19. feb 2020

@leji Radšej ako písať tu na MK by som zavolala gynekologičke a spýtala by som sa a rovno by som tam išla sa poradiť. My Ti tu asi veľmi neporadíme. Radšej ísť zavčasu. Ona to vie poriešiť vyšetreniami.

leji
autor
20. feb 2020

@katuli3nocka dnes som si to znovu hmatala a nič tam nebolo nechapem...akože bolesť mám stále ale nie silnú skúšala som byť aj bez podprsenky možno znej je ta bolesť a keď si to hmatam sú to akoby také žilky alebo čo a mám to na obidvoch skoro na bradavke

mojamoda
20. feb 2020

@leji Prsia môžu bolieť z hormonálnych príčin. Každú hrčku však treba dať skontrolovať. Nahmatať okolo bradavky si si mohla aj mliečnu žľazu (pozri obrázok). S najväčšou pravdepodobnosťou to nie je nič vážne, netreba stresovať, ale zaradiť do života pravidelné preventívne sono prsníkov 😉

leji
autor
20. feb 2020

@mojamoda ďakujem veľmi pekne nie určite to nieje hrčka ako som už písala dnes som si to znovu hmatala a nič tam nebolo a mám to také na obidvoch a ešte to že mi to v rodine ani nemáme ani žiadne rakoviny ale tak obavy tam sú určite skočím k lekárovi ale myslím že to nič vážne nieje veď mám len 18

leji
autor
20. feb 2020

@mojamoda aj keď ja som presne ten typ človeka ktorý si všetko domýšľa😔

katka343
Odpoveď bola odstránená
Zobraz