Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hydronefróza obličky

matulka537
15. júl 2015

Ahojte žienky. Mala by som na vás otázku, ktorá sa týka obličiek ako malému dievčatku mi zistili hydronefrózu obličky - Hydronefróza je rozšírenie dutého systému obličiek, teda panvičky a kalichov, pričom dôjde k zúženiu až zničeniu obličkového tkaniva. Keďže nás lekárka odbila z tým že je to v pohode , rokmi sa to zhoršovalo operovali ma ako cca 16 ročnú. Oblička pracuje cca na 35% čo je nič moc. S priateľom sa za dve mesiace budeme brať, a hlavou mi vŕta čo bude ak budeme chcieť drobčeka čomu sme celkom naklonený 🙂. Lenže moje obavy ako by to celé dopadlo začínajú blúdiť v mojej hlave. Len sa som sa chcela spýtať či tu medzi vami je žienka ktoré je na tom obdobne ako ja, a ako vaše tehotenstvo prebiehalo. Veľmi pekne vám ďakujem za každú odpoveď a želám vám krásny deň 😉

zuzik307
15. júl 2015

@matulka537 moj ocko mal opakovane oblickove zachvaty, inac ziadne tazkosti...po rokoch mu nahodne zistili hydronefrozu oblicky, ktora nepracovala, vyoperovali mu ju a uz 10-15 rokov funguje s jednou oblickou...je v sledovani urologa a nefrologa, absolutne bez obmedzeni...ak som spravne pochopila, ty mas obe oblicky? ak chces byt kludna, konzultuj mozne tehotenstvo s nefrologom, ale myslim, ze nebude problem 🙂

matulka537
autor
15. júl 2015

áno áno mam obe obličky len tá jedna je slabšia. mala som veľmi časté zápaly, ale správnymi liekmy - vitamínmi sa to omnoho polepšilo. Preto mam strach keď deculko tlačí na obličky, a na všetko v brušku či by sa niečo nemohlo nepokaziť tým že tá oblička je taká neposlušná 🙂

curious_george
15. júl 2015

@matulka537 pokiaľ viem tak telo zďaleka nevyužíva kapacitu zdravých obličiek, takže si myslím, že s jednou, ktorá funguje na 35% a druhou úplne zdravou môžeš fungovať normálne. ako píše zuzik307, ľudia bežne žijú normálnym životom aj s jednou obličkou.

zuzik307
15. júl 2015

@matulka537 na oblicky babo tlacit nezvykne, skor na pecen...pocas tehotenstva budes mozno prisnejsie sledovana, co sa tyka funkcie obliciek 😉

matulka537
autor
15. júl 2015

Ďakujem ďakujeeem žienky 🙂

curious_george
15. júl 2015

@matulka537 ja síce nie som žienka, ale nemáš za čo 😉

laurinka239
8. okt 2015

Ahojte.. prosim Vas ,sla som dnes ku lekarke pretoze ma posledne dni trapila ostra bolest na lavej strane a zistili mi hydronefrozu lavej oblicky.. a z toho mam krv v moci.. nemoze to neako ovplyvnit tehotenstvo? Zatial mi dala len lieky..Dakujem pekne :/

helipep
3. nov 2015

Hydronefróza sa dá zistiť už počas tehu, mne teda mojej malej ju zistili až po narodení...bojnická nemocnica no coment :( ja osobne nemám s obličkami problém ani manžel, no manželov bratranec ju mal ako bábätko, asi to skočilo rovno na našu babuľku , tiež jej pracovali obličky 32: 68 % . je už vyše roka po operácií a stále takto pracujú... hlavne na to nemyslieť čo všetko a aké choroby bábo podedí, zbytočný stres aj ked je ťažké na to nemyslieť... držím pršteky nech sa podarí zdravučké babatko 🙂