Inzulínová rezistencia. Môžem vôbec otehotnieť?

nemko
29. okt 2010

kocky prosim vas je vobec mozne otehotniet? ako vam to liecili? mam sok lebo bola som na 2 ivfkach (neupsenych ) a po nich na vlastnu päst som ziadala vysetrenie pri ktorom mi zistili problemy s inzulinom.

katkaajurko
29. okt 2010

na IR sa dava metformin a pomerne dost uspesne - ale s neuspechom ivf-ka by to az tak suvisiet nemalo..len pri IR nepracuju dobre vajecniky,lebo su obalene "cukrom" laicky povedane....inzulin tlaci na hormony atd....

nemko
autor
29. okt 2010

ma to vplyv na kvalitu vajicok dnes som volala s Dr.z centra a praveze mi povedala, ze ma to velmi velky vplyv na vsetko a aj celu plodnost tak som rada, ze sme sa pohli 🙂 som neskutocne stastna, ze sme o krok vpred 😉

samira1
29. okt 2010

katkajurko, mozem sa spytat, aj ty mas IR? ake mas priznaky? lebo mne tiez vysla podla vysledkov, ale nemam nic z tych priznakov co sa pise, ze polycysticke vajecniky a IR. Menzes mam ako hodinky, ovulaciu citim az tak, ze ma to boli, ochlpenie nemam skoro ziadne. Dvaja nezavisli lekari, mimo CAR mi povedali, ze ju nemam. Tak som z toho mimo. Nemko, a ty si ako na tom?
Dik

nemko
autor
30. okt 2010

@samira1 ani ja nemam priznaky len som bola na OGTT teste a z toho mi to vyslo.lenze vcera som studovala na jednej web stranke o tomto "ochoreni" a az som sa divila co vsetko je priznakmi.nie len ochlpenie, obezita , anvulacia.Su zeny, ktore su praveze stihle, maju menzes ako hodinky aj ovu a IR maju.Bolo to rozdelene do vela skupin a malo to spolocny nazov IR.Takze asi tak 😉 som zvedava co mi povie Dr.v stredu v centre ako dalej, ale dufam, ze sa coskoro dockame //

kaaaty
24. nov 2010

ahojte neviete pradiť nejakeho diabetologa v BA aktorý mi vyšetrí IR? Ďakujem