Je problém, ak sme mali sex skoro po potrate?

20. jan 2020

Čaute baby.. Poraďte daktora ak by ste vedeli.. Alebo ste zažili to isté... Prišla som o mimi v 7 tt. Bola som aj ma čistení. Všetko prebehlo v pohode, žiadne bolesti, len som pár dní ešte spinila. Doki ma zavolal na kontrolu až po prvom menzese,ale ešte neprišla..čistili ma 30.12. A my sme si s mojim drahým spravili trosku romantický večer pri filme a vínku a.... No bol sex. Co teraz ak by som otehotnela? Doki napísal ze o bejby sa snažiť až po 4 mesiacoch... Môj doktor je nervak... Sa bojím ze bude vrieskst... Plus kopu obáv... Joj... Baby mali ste niektorá sex ešte pred prvou mrchou?a podarilo sa?vynosili ste bábo?

amelia000
20. jan 2020

V tom ti neporadim, ale ked na teba zacne vrieskat doktor, zacni aj ty nanho, pripadne zmen doktora..

autor
20. jan 2020

@amelia000 on je dobrý doktor, odborník.. Len kus nervak...

eriksonka1234
20. jan 2020

Moja sesternica to mala tak, tiež sa bála, čo bude Dr. trocha posomrala, ale to druhe tehu sa uchytilo a normálne donosila zdravé dievčatko. Urob si test a uvidíš na com si

amelia000
20. jan 2020

To je sice pekne, ale aj takemu cloveku by si mala stanovit hranice.

autor
20. jan 2020

@eriksonka1234 no tak to je super,to je pre mňa dobra pozitívna správa... Test urobím až neskôr... A ďakujem ti ze si tu napísala

autor
20. jan 2020

@amelia000 ja mam s tým celkovo kus problém.. Sa neviem ozvať, som taký strachopud.. No ale ta uvidíme co a jak bude.

nikiki29
20. jan 2020

Po čistení by sa mal dodržiavať režim ako šestonedelie, nie?

miriam1983
20. jan 2020

Preco ste si nedavali pozor a neppuzili ochranu? Nedoporucuje sa znova otehotniet tak skoro po cisteni a je na to dovod. Teraz sa pytas,ci je to problem,8 bab ti napise,ze vynosili zdrave dieta a 2,ze sa to opat skoncilo zle. To naozaj nedokazete pockat tie 4mesiace a nedajboze chces opat podstupit tu bolest zo straty?

miriam1983
20. jan 2020

A co sa tyka toho,ze je lekar nervak. Ako prepac,ale ked ti nieco nakaze,aby si bola zdrava a mohla mat zdrave dieta,cize sa snazi a ty ho nerespektujes,tak sa necuduj.

miadi
20. jan 2020

Mozes normalne sa snazit o babo hnet po prvej mrche tvoj dr mà pozadu nazor na toto. Ja som rodila v 18tt necistili ma lebo som vytlacila celu placentu. A snazit nam dali zelenu hnet po prvej mrche. Otehotnela som 4m po a tento tyzden budem rodit. Vy ste mali cakat nie koli teho ale aby si nedostala infekciu alebo tak.

nikpa
20. jan 2020

Ono sa to neodporúča z určitých dôvodov, nie len tak...

miriam1983
20. jan 2020

@miadi je velky rozdiel rodit,samovolne potratit a ,,vyskrab,,. A velky rozdiel.

autor
20. jan 2020

@miriam1983 ja som už písala ze je dobrý doktor, že je odborník a práve preto sa bojím ze bude kričať, lebo viem ze napísal ze až o 4 mesiace plánovať... Ja viem teraz že to bola chyba, preto sa pýtam ci už mala daktora podobnú skúsenosť co sa teraz stalo mne

miriam1983
20. jan 2020

Urcite mali. A ako pisem,su take,ktorym to dobre dopadlo a take,ktorym nie. Je zbytocne pidat,co si mala robit,ked uz sa stalo. Verim,ze sa teraz bojis,ale...

haanovajana
20. jan 2020

Už len čakať.

miadi
20. jan 2020

No tak ked je dobry dr a bude kricat .. tak preco ho nepočuvaš? Teraz budes mat zbytocne nervy. Uz ti nic neostava len čakat.

blondiee83
20. jan 2020

Ja som mala potrat a aj vyskrab po nom 2x...Moja lekárka, odborníčka, pôrodnícka, ktorá priviedla na svet vyše 1000 deti, mi povedala chrániť sa dva-tri cykly. Ale že ak sa náhodou zadarí, zvládneme to. Mimochodom, vyskrab mi robila ona sama a jediné, čoho sa bála, bol môj kŕčok maternice, ktorý mal už čo to za sebou a to namáhanie po vyskrabe ho mohlo oslabiť. Niekedy sa stane, že žena otehotnie pár mesiacov po cisárskom, čo je tisíckrát horšie ako nejaký vyskrab, takže z tohto by som si absolutne nerobila ťažkú hlavu. Mne pri kontrole po šestonedelí povedala, nech sa ešte ďalšie 4 mesiace veľmi chránime, aby som neotehotnela (bola to moja druhá sekcia)...
Lekára pošli kade ľahšie. mimochodom, si si istá, že je až taký odborník? lebo štandardne sa odporúčajú tieto 2-3 cykly. Pol roka a podobne terminy su už dávno prežitok. A to mám od lekárky, ktorá vyskraby robí a maximálne jej dôverujem, rodila som u nej.

miriam1983
21. jan 2020

@blondiee83 ale kazdy vyskrab je iny. Kamaratke povolili tak ako tebe a mne az za pol roka. Nevies,ci tam nemsla zapal,nevies aku ma vystelku maternice a ako vyskrab prebiehal. Pri tom nejde o to,ze by mohla prist infekcia,ale o nieco ine.

hettinka
21. jan 2020

Ak otehotnies, príroda to tak zariadila a všetko bude fajn. Neutekaj hneď s vynechaním ms k lekárovi, počkaj do 8-10tt a potom chod.

ericka_123
21. jan 2020

Nám práveže povolili hneď po prvom cykle sa snažiť, ale ja som nechcela, bála som sa, že to dopadne zle. So sexom sme tuším nečakali až 6 týždňov. Snažiť sme sa začali po druhom cykle, ale zadarilo sa až po piatom a teraz som v 31tt.

rachel36a
31. jan 2020

Neodporuca sa nat sex hlavne kvoli moznej infekcii kedze maternica je poranena...tehu sa neodooruca tiez tohto dovodu, ake poznam x zien co takto otehotneli a donosili mimi....