Tehotenstvo po potrate

14. dec 2021

Dobrý večer. Idem si k vám pre radu, či už niekto zažil niečo podobne ako ja. Pred pol rokom som potratila, musela som ísť na čistenie. Po čistení som šla ku gynekológovi na kontrolu, zhodnotil, že všetko je v poriadku ale že sa mame začať snažiť až po troch mesiacoch. Som si povedala, že aj tak to nebudeme riešiť tak skoro nakoľko nás to veľmi zasiahlo. Po mesiaci sme spolu začali spat a hneď na to, som otehotnela(jediný raz sme to robili bez ochrany, boli sme opití). A teda otazka na vás. Ak som otehotnela skôr ako po troch mesiacoch, môže sa niečo stať? Ja sa snažím byt v pohode a kludna ale zaujíma ma vás názor, či je tu nejaká, ktorej gynekolog dovolil sexovat skôr alebo to neriešil a podobne. Dakujem

birika
14. dec 2021

sex je v pohode, skor mi vadi ten alkohol

babyjune
14. dec 2021

Mne po kyrete v nemocnici povedali, ze sa mozme snazit po 1. menstruacii. Ak je babatko silne, tak to zvladne, neboj sa.

autor
14. dec 2021

@birika my sme sa v daný večer rozprávali a jednoducho som začala silno plakat za našim bábätkom, opila som sa 😥 a aj môj muž

janba
14. dec 2021

Kamoška bola presne takto, hneď po mesiaci otehotnela, teraz ma doma krásneho 8 mesačného drobca 🙂

petamich
14. dec 2021

je to hop alebo trop - sliznica maternice nemusi byt pripravena alebo naopak moze to pomoct 🤷‍♀️ su aj take aj take pripady, kazdopadne velmi drzim paste 🙏🏻🤞🏻

bolarazjedna
14. dec 2021

Mne to úplne nesedí, prepáč... Pred pol rokom si mala potrat, ďalšie 3 mesiace ste sa nemali snažiť. Odvtedy museli uplynut dalsie 3 mesiace, keby si otehotnela, už by si o tom vedela... A ak ste sa milovali bez ochrany posledné týždne, tak už to není v "zakázanej" lehote...

Hlavný dôvod prečo odporúčajú po kyretáž počkať je, že po kyrete sliznica maternice je tenka, a nemusí sa hneď v dalsom cykle napraviť. Ak by došlo k oplodnení, nemuselo by bábätko správne uhniezdit, pretože sliznica není dosť hrubá, a dôjde k ďalšiemu potratu. Teda riziko je väčšie, napriek tomu je tu kopa príspevkov, kde ženy hneď otehotneli a vynosili zdravé bábo, ale su príklady aj na opätovný potrat.

Želám vám, aby sa čo najskôr podarilo aj vám vynosit zdravé bábätko ♥️

ivangeline
15. dec 2021

Tirz som otehotnela hned po mesiaci... a babo ma 3 roky. xD A uz prisli aj dalsie dve.

jaskolka
15. dec 2021

@bolarazjedna možno je autorka už v 4-5 mesiaci , nie úplne na začiatku. Len jednoducho až tetaz položila tu otázku.

jaskolka
15. dec 2021

Podľa tých údajov tipujem ze si už vo vyššom štádiu tehotenstva.(polrok od potratu otehotnela si o mesiac, teda mi vychádza ze si minimálne v 4 mesiaci, možno aj v 5)
Po kyrere sa odporúča čakať 3 mesiace kvôli sliznici maternice aby sa stihla zregenerovať
Ale keď si už vyššie tehotná, tak v podstate je to úplne v pohode. Tam by jedine hrozil potrat kvôli zlému uhniezdeni, teda na začiatku.

bolarazjedna
15. dec 2021

@jaskolka to mi ani nenapadlo, aké v takom prípade, ako píšete nižšie, v 4-5.mesiaci tehotenstva nijako zo vývoj bábätká neovplynuje, že sa počalo hneď po kyrete, riziko je len v prvých týždňoch, kvôli uhniezdeniu.

autor
15. dec 2021

Dakujem vám 👍 áno som v 5 mesiaci no aj tak mám stres a obavy Čo a ako bude, nedokážem sa uvoľniť

basska_b
15. dec 2021

To už sa nemusíš báť! Sliznica bola dobre pripravená a bábätko sa krásne chytilo. Teraz je už mala šanca, žeby sa niečo stalo. Ak máš obavy, opýtaj sa lekára... proste asi to tak malo byť, je tu veľa žien, ktoré otehotneli hneď po zákroku 🙏 držím palce! Moja kamarátka tiež toto teraz rieši, bola na tom psychicky veľmi zle a veľmi by sa tešila, keby teraz rýchlo otehotnela

autor
15. dec 2021

@basska_b a kamarátka je koľko mesiacov po strate bábätka?

jaga18
15. dec 2021

Ja som otehotnela mesiac po kyrete, všetko bolo v poriadku, malý má 4 mesiace. Ale skôr by som sa bála toho alkoholu. Alkohol môže vážne poškodiť nervovú sústavu, hlavne v ranom štádiu tehotenstva, keďže žena ešte nievie, že je tehotná.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre