Je tu niekto, komu chýba Progestron?

dicinka1
13. jan 2007

je tu niekto, komu chyba progesteron? vraj bez tohto hormonu nie je tehotenstvo mozne ...

reisi
24. mar 2010

hadassah presne, tak nejak som na tom aj ja. Sme to dopracovali od agustoviek az sem 😀 Ale nech, kto si pocka ten sa docka 😵 Ja idem v piatok k Dr. lebo mam od ovulacii az po mrchu slusne krvacanie a to uz je aj na na mna privela 😝

jessie1
8. jún 2010

Ahojte holky, chci se zeptat zkušenějších, byla jsem 22.DC na krvi, aby mi zjistili hladinu progesteronu. Měla jsem 12,6. Myslíte, že je to opravdu dost málo? Sestra mi říkala, že je to na hranici, jinými slovy, k ovulaci asi nedošlo, co? Díky všem za radu!

elana
8. jún 2010

Hmm, to je fakt málo, v mojí knížce fyziologických hodnot se v LF udávají hladiny 15.9-63.6. K ovulaci buďto nedošlo, nebo selhává žluté tělísko a LF by bylo v některém dalším cyklu dobré podpořit Utrogestanem, Duphastonem, aby mohlo dojít k zahnízdění. Zkus měřit příští cyklus bazální teplotu nebo si domluv folikulometrii a po prokázané ovulaci ještě jednou progesteronový test a budete chytřejší 😉

jessie1
8. jún 2010

Díky moc elana 🙂 Mě právě měřili progesteron poprvé. 11.DC jsem měla folíky 10mm velké, docela se jim líbily, no nevím, myslím, že k té ovulaci ve finále opravdu nedošlo a to jsem měla píchnutý Pregnyl 😒 Teď čekám na MS a 11.DC následujícího cyklu se mám opět objednat k dr., tak snad něco vymyslíme 😉 děkuji!

dida19
15. apr 2011

dobry den. potrebujem poradit. moja mamka sa snazi otehotniet uz 9 rokov ale nijak sa to nedari a nik nevie v com je problem bola uz aj na umelom oplodneni ale plod sa nikdy neudrzal uz je z toho zufala a nevie co ma robit skusala vsetko co mohla ale nic...nevedeli by ste mi poradit co by mala este robit prosim

lenka111111
28. júl 2011

prosim vas ma niektora navyše nejake progestereny,mala by som zaujem,napište mi dakujem..

nibiru
4. sep 2012

dobry den chcela by som obnovit tut temu a poprosit o radu ci je pre male množstvo progestenonu podmienka spinenie mne podla bt ukazuje nizke teploty oproti prvej faze cyklu dke som 5dni od 3dc uzivala fytosoju ovulacia bola 15dc od 17dc som pouzivaa bromelain dnes som 24dc a teplota je treti den 36,8 kojim menzes mam pravidelny uz 18m.aj ovulacia bola len ta druha faza ma dake nizke teploty moze mi chybat progesteron?dnes som nasadila 80mg piridoxinu b6 ten by mal znižit prolaktin a zvyšit progesteron.zatial to skusam len vytaminmi.

katyxq
4. sep 2012

@nibiru Já měla krátkou luteální fázi, jen 9dní (čili málo progesteronu) a B6 pomohla, brala jsem 80mg denně plus B-komplex a kyselinu listovou a každý cyklus se mi LF prodloužila o 1 den. Taky jsme před začátkem MS špinila i 4 dny, to se upravilo na cca půl dne.

nibiru
4. sep 2012

@katyxq ja nespinim cyklus mam 28-29 dnovy len ta bt ma znepokojuje

nibiru
5. sep 2012

@katyxq možem sa spytat a zdvyhol ti aj teplotu?ja som dnes merala a teda 37,1 predtym som mala 36,8 3dni pyridoxin som zacala uzivat vcera 80mg a rano hned vyskocila teplotka krasne hore ved pozri sama .
graf nibiru http://www.fertilityfriend.com/home/3bf9df tych 5dni co je oznacene p som brala bromelain

katyxq
5. sep 2012

@nibiru Jej, tak to už si nepamatuju, ale možné to je, víc progesteronu = vyšší teplota, jedna teplota zatím nic neznamená, uvidíš, co zbytek cyklu a případně další cykly. Držím palce 😉.

misel711
29. okt 2012

AHojte, ja by som sa Vas rada spytala, mne dr povedal, z krvy, ze mam znizenu funkciu v druhej faze... blizsi emi to nevysvetlil ani vysledky nemam v ruke. docitala som sa ze to moze byt to zlte teliesko, ale s menstruaciou problem nemam chodi ako hodinky kazdych 28 dni... nasadil mi lutenyl 16-26 DC.... mate s tym niekto skusenosti, lebo ja nemam ani spinenie, ani krvacanie mimo cyklu, ani nepravidelnu menstruaciu...

natousik
10. nov 2012

prosim poradte mi,uz druhy mesiac mi vynechava menstruacia,v septembri som dostala injekciu agolutin, to mi vyvolalo, potom koncom oktobra som dostala dalsiu a cakam dodnes a nic ,robili mi testy mam malo hormonu, myslim progesteron,taktiez mi robili sono je to ok , ale zaujimave je na tom ze nemam ani v podbrusku bolesti , ale niekedy sa citim unavena, pride na mna horucava a potom zima, co by to mohlo byt? poradte prosim

sangre
17. mar 2017

@dicinka1 ahojky viem ze tato tema je uz stara ale ako sa prejavu ze mas nedostatok toho progestronu dakujem moze byt ze ked mimenzes trva iba 2/3dni ze je to jeden z priznakov ze ho mam.nedostatok.aj.ja

sangre
17. mar 2017

@sangre a este tiez pred menzesom tych 5dni spinim

dicinka1
autor
17. mar 2017

@sangre ja som mala špinenie,take do hneda...a mám dlhy cyklus..aj 35 dni..duphaston by to mal napravit.. Ak máš menzes 3 dni si myslím,že je to v pohode..ak je to červena krv..a v normalnej intenzite..nie vela,nie malo..

sangre
17. mar 2017

@dicinka1 dakujem za odpoved noo mam taku peknu cervenu a silne a tiez mi to rapluje raz 30/32/35 teraz posledny 28 ale brala som 10rokov anti a odvtedy to mam taketo rozhadzane od vysadenia a to uz je rok aj to spinenie

sangre
17. mar 2017

@dicinka1 a ano aj ja tak do hneda ale iba den sa to ukaze a to uz viem ze pride za par dni