Kde sa dá urobiť fragmentácia spermií?

gerdusha
5. jan 2012

ahojte baby,

chcem sa spytat, kde sa da urobit fragmentacia spermii? okrem kosic, sme zo zapadneho slovenska, rada by som bola, keby to bolo niekde na tejto strane republiky, pripadne cechy.

viete poradit, prosim?

eviq
5. jan 2012

@gerdusha ahoj, da sa urobit v BA, poslem ti kontakt cez IP, ale zda sami ze nemaju zmulu s postovnami, takze asi by si za to platila.

linda9
5. jan 2012

Ahoj, my sme ju davali robit v gynfive v BA, stala tusim 100 Eur

gerdusha
autor
6. jan 2012

@eviq
@linda9 ,

velmi pekne vam dakujem!!! aj za ip kontakt

eviq, ake dlhe su tam cakacie doby?

silvinnka
6. jan 2012

@gerdusha robia to v BA Iscer,stoji to cca 150-200 eur,presne si nepamatam,absolvovali sme to pred 5timi mesiacmi...vysledky sme mali do tyzdna ...

gerdusha
autor
6. jan 2012

@silvinnka , dakujem...

je lepsie nechat urobit fragmentaciu alebo geneticke vysetrenie spermii? mam nastudovane veci ohladom vysetrenia zeny, ale tie u muza mi akosi nie su uplne jasne...

silvinnka
6. jan 2012

@gerdusha jednoznacne fragmentacia,ta ukaze ci nie su poskodene,kolko je zivych ,aku maju morfologiu,vsetko,vies genetika spermii sa aj tak neda sravit zo vsetkych spermosiek.... a nam este odporucili,tym,ze manzel ma horsi spermiogram a aj fragmentacia bola zla,aby sme dali embryjka na pigd,to nam velmi pomohlo a teraz sa konecne vytesujem z deticiek co mam v brusku 😉

gerdusha
autor
6. jan 2012

@silvinnka ,

o tom pigd som si uz co to precitala, uvidime, co a ako teda dopadne ta fragmentacia...kedze sme vsetky ivf podstupili v brne, to znamena, ze sme si vsetko platili, tak uz si kazde euro obratime dvakrat, kym si rozmyslime, kam ho investujeme 🙂

boli ste aj na vysetreni v prahe? ja este rozmyslam aj nad tou prahou - vysetrenie imunologie...ale neviem, citala som dost nazorov, ze to nie je az tak velmi potrebne...tak som na vazkach...

tesim sa s tebou, drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne...vidim, ze ten prvy najrizikovejsi trimester mas uspesne za sebou, tak tfuj tfuj tfuj...drzim palce...a uprimne zavidim 🙂

silvinnka
6. jan 2012

@gerdusha nam genetiku,imunologiu,hematologiu (vsetko robili v BA) a u nas v care aj ked nemas spravene imuno a mas za sebou viac neuspesnych ivf,alebo rtransferov,automaticky nasadia prednison....aj ked Ti nieco najdu na imunologii,niejaky nalez tak sa na to da dat jedine prednison...ja pri 3tom ivf som brala prednison,anopyrin,utrogestan,estrofem a pichali mi pregnyl....u mna do 10tt to bolo peklo,vela som si odlezala v nemocnici,som silno krvacala,mala krce,no a nevolnosti ma trapia este aj teraz kazdy den....inak spinim stale od 10dna po ET este aj teraz....a utrogestan si stale vkladam a k tomu papam duphaston na udrzanie....

gerdusha
autor
6. jan 2012

@silvinnka ,

ten prednison si ako uzivala? viem, ze v prahe ho kazu uzivat tri mesiace pred planovanym ivf, v brne ho davaju az pri stimulacii...ty si to mala ako?

cecil36
6. jan 2012

@gerdusha rozhodne spravit fragmentaciu, my sme na nej boli v Iscare BA, stalo nas to 150 Eur. Prednison uzivat pri stimulaciii je uz na nic, aspon podla dr. Madara a ja si to myslim tiez. Uzivat ho treba 3 mesiace pre ivf a pri keksiku pouzivat kondom. A aku genetiku spermii si myslela?

gerdusha
autor
6. jan 2012

@cecil36 ,

ja neviem, aku genetiku spermii som myslela 😀 ...ako som pisala, tymto vysetreniam chlapa moc nerozumiem, doteraz som sa tym akosi nezaoberala...ale uz ma akosi stve, ze sa stale nedari, tak sa obzeram po vselijakych moznych vysetreniach, ktore by sme si este mohli nechat porobit...

s tym prednisonom som to tiez citala tak, ako to pises...preto ma trochu prekvapil pristup lekarov v RF, ktori su velmi velmi vlazni voci trojmesacnemu prednisonu...tak som zostala dost na pochybach...lebo prednison nie je sranda...ale to ty isto vies... 😉

mimochodom blahozelam k "milacikovi" 🙂

bettypo
6. jan 2012

@gerdusha aj v Reprofite to majú v cenníku

gerdusha
autor
7. jan 2012

@bettypo ,

ano, videla som

silvinnka
7. jan 2012

@gerdusha ahoj,ja som ho zacala brat hned prvy den ako ma zacali stimulovat a vysadili mi ho tyzden po pozitivnom teste....davkovanie som mala do opu 5mg a potom 10 mg🙂)

engelina
7. jan 2012

ja som brala prednison tusim 3 mesiace pred planovanym IVF a brala som ho tusim do 14 tt.

gerdusha
autor
7. jan 2012

@silvinnka
@engelina ,

no a prave o tomto to cele je...co centrum, to ine davkovanie prednisonu...

pozerala som tu fragmentaciu v RF, vyjde to na cca 75 €

silvia371
22. jan 2012

@gerdusha @cecil36 my sme si dali robit fragmentaciu v BA sukromne u pani geneticky, ktora spolupracuje s Carmi a zaroven aj tu genetiku metoda FISH, fragm. 100 Euro a FISH 170 Euro, to bolo urcenie poctu chromozomov, ktore nam vyslo trojnasobne horsie....zajtra ideme k nej na konzultaciu, tak som zvedava ako dopadneme, mala som dvakrat MA po prirodzenom otehu, fragm. 22%

pietrula
27. aug 2022

@silvinnka
@gerdusha
@linda9 Baby, ako dopadli Vasi partneri na tej DNA fragmentacii?

gerdusha
autor
28. aug 2022

@pietrula moja otazka je z r 2012, fakt si na to uz nepamatam ;)