Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

silvia0201
28. nov 2010

@lucka1987 odberové výsledky som mala hneď,nakoľko som si ich dala robiť v robote. ešte čakám na výsledok plodu, ale to chvíľu potrvá. a nie som istá, či mi ho vôbec dali vyšetriť. už som si zistila t.č. do dotyčnej nemocnice. v pondelok si tam zavolám. no ja som taká disciplinovaná nebola ako ty. ja nešportujem, tak trocha fajčím, ale snažím sa aspoň zdravo stravovať. to som sa naučila, keď som robila v rakúsku. drahý je presne opak mňa. najprv musí doraziť prvá mrcha a to som sama zvedavá kedy to bude. aj ja ti držím palčeky. to je dobre že si pozitívne naladená. ja som mala prvý týždeň strašnú depresiu. ešte šťastie, že som hneď nastúpila do roboty. to mi pomohlo dostať sa z najťažšieho von. neviem, či máš nejaké detičky. ja mám z prvého manželstva dvoch chalanov, tak aj oni ma hnali postaviť sa čím skôr na nohy 😅

lucka1987
28. nov 2010

@silvia0201 no ja deti nemam ziadne.. tak si sa zabavila aspon s tymi dvoma 😀 ja som mala prvy tyzden na navsteve rocne krsniatko so segrenkou.. mm beha na kamione a nechcel ma doma nechat samu hned ako ma pustili z nemocnice... a pomohlo to.. kedze uz mas deticky tak vies aka je "sranda" s 1rocnym chlapciskom trvdohlavym 😀 😀 tak som nemala kedy myslet na to co sa mi stalo..

silvia0201
28. nov 2010

@lucka1987 no teda viem a ešte ktomu, keď sú hneď dva kusy. teraz z odstupom času viem, že dokým to je malé, je to veľmi zlaté, aj keď svojhlavé. moji sú už vätší. jeden mi 12r. a druhý 10r. takže teraz mám úplne iné starosti. preto som vôbec nečakala, že tretie potratím.

lucka1987
28. nov 2010

@silvia0201 no hej kukam ze mas uz starsie.. tak to ten starsi ti pojde do puberty... na dalsie tehulkovanie ti musie pomahat ako len vedia.. ako zareagovali ked si im povedala ze uz nie si tehu

silvia0201
28. nov 2010

@lucka1987 ja si myslím, že oni obaja sú už v puberte. niekedy je to s nimi na nevydržanie. aj dneska starší sa mi šialene smial do ksichtu. nevedela som čo mám urobiť, či mu jednu fuknúť, alebo sa smiať s ním.
ono to bolo tak, že keď sa dozvedeli, že budem mať malinké asi boli nadšený, hoci mi to nikdy nepovedali a keď som ostala na pn-ke tak to už naozaj boli happy, hlavne ten starší. a keď som potratila, nehovorili nič,len sa opýtali, či naozaj nebude bábo. a keď som im oznámila, že idem do roboty, tak boli trocha nešťastný, hlavne starší.
a či mi budú pomáhať, to ukáže čas, keď budem znova tehu. oni pomáhajú aj teraz, ale to sa musím opakovať ako pokazený gramfón, aby to konečne spravili. tak asi tak.

lucka1987
28. nov 2010

@silvia0201 no hej oni to este tak moc nevnimaju.. nevedia ako sa presne citis..... aj ked urcite boli teda sklamany... ja som si precitala akurat jednu otazku tu na fore a skoro som odpadla.... nepamatam si nazov ale velmi ma to zarazilo.. 21 rocna ma manzela a on ma 11 rocneho syna, ktoreho nezvladaju a chce radu ako sa ho pravne "zbavit" kukni kdesi v otazkach to je... hrozne ma to nahnevalo

silvia0201
28. nov 2010

@lucka1987 je to hrozné ale viem ju pochopiť. ja mám, alebo lepšie povedané mala som problémi s menším. akonáhle skončil škôlku a nastúpil do školy, zmenil sa o 180 stupňov. začal kradnúť, nadával učiteľkám, v kuse vyrušoval na hodine a doma ani nehovorím..... už som s ním nevládala. a vyskúšala som úplne všetko. školskú psychologičku, neurologičku v blave vychýrenú psychologičku a nepomáhalo absolútne nič. čo som počúvala od lekárov bolo, že to musí chalan vyrásť s toho. a teraz s ním chodím k jednému psychotronikovi, ktorý ho lieči energiou. tuším aj niečo pomohlo, nie je už taký divý. a nie raz ma napadlo, keď mi už nervy tiekly, že ho pošlem otcovi, nech sa stará on o neho a právne sa ho zrieknem, ale nikdy nedošlo k činom. keď hnev prešiel, povedala som si, že ja z neho človeka spravím, či sa mu to páči, alebo nie aj keď sa na hlavu postaví. chcela som deti, tak musím mať aj nejakú zodpovednosť za nich. ale zasa nie všetci sme rovnaký. ona čo písala, asi takú trpezlivosť nemá. to by mal vyriešiť muž. je to jeho dieťa. a čudujem sa jeho bilogickej matke, že ho zakvačila chlapovi na krk.

lucka1987
28. nov 2010

@silvia0201 no hej.. inak ona ho nedala otcovi.. pravne je to dieta zverene matke.. tak nechapem aky ma potom problem.. iba sa asi dohodli ze bude byvat u otca.. teda mimosudne.... ja som mala taku mladsiu sestru..+ nato mamu co pila a byvala nepricetna.. otec robi manazera tazke je nonsop v praci.... a este najmalsieho brata chvalabohu on je poklad.. takze ked som bola najstarsia i ked som mala napr 15 vtedy matka zacala odchadzat z domu tak to padalo vsetko na mna... ale zvladli se to.. aj ked teraz sa moc so segrou nemusim... ma pocit ze ju komandujem... ona ma 19.. zohnala som jej pracu ke sa jej pacilo.. mala stretko s matkou a den po tom dala odtial vypoved bez toho aby mala inu pracu.. je v kontakte s matkou a ta ma na nu velky vplyv...... no co uz....
ale robit taky predcasny zaver ako ta mlada mamicka ze ho hned chce vytahovat aj ked otec nesuhlasi... to sa neriesi takto.... ak by bola situacia neunosna urobila by som to tak ze by som sla napr na vikend prec.....a nechala tam otca s nim sameho... ci sa ten 11 rocny syn sprava aj k otcovi tak.. petoze si mlsim ak by sa tak choval aj k nemu.. nechel by ho za kazdu cenu mat doma..

zilakovam
28. nov 2010

@lucka1987 ahoj, aj mne povedala dokt., ze sa mozeme snazit po prvej mrche..lebo vsetko som mala ok. Kyret mi robili 3. oktobra a prva mrcha mi prisla po 6 tyzdnoch. Pijem aj tu alchimelku a beriem femibion 800. Tak tento tyzden sme sa zacali snazit, tak uvidim. 🙂 . Fakt to je na tebe ako sa ty citis 🙂 a ked ti to potvrdi aj dokt.
prajem aby cim skor test ukazoval II 😉

lucka1987
28. nov 2010

@zilakovam jeeeej huraaa konecnie nie som sama, ktorej to doki odklepol... uz som sa citila trapne ked som to niektorej povedala 😖
dnes je tomu 3 tyzdne co ma pustili z nemocky... dufam ze do Mikulasa dojde..
no tak drziiim palce.. ja tiez po mrche si chem kupit ten femibiona achlemilku pujes stale... tak nech sa vam cosi zadari teda, mala by si pekny darcek k Vianociam 😉

zilakovam
28. nov 2010

@lucka1987 dakujem 🙂 a ten femibion 800 mozes zacat hned brat...mne to odporucila doktorka 😉 nemusis cakat na prvu mrchu...

lucka1987
28. nov 2010

@zilakovam aha no tak fajn... ked budem mat cas zbehnem do lekarne a zacnem sa dopovat vitaminkami 😉

zilakovam
28. nov 2010

@lucka1987 🙂 tak budem drzat palce tebe a ostanym babam, co sme tu a dufam, ze sa potom buduci rok sa stretneme v krajsej teme 😉 ako tehulky 2011 😀
DRZTE SA 🙂

lucka1987
28. nov 2010

@zilakovam dik jasnee urcite sa tam streteme ... ja uz premyslam ze tieto Vianoce a silvestra i musim naplno uzit lebo uz budu posledne ked sme len dvaja.. takze sa musim vysantit a vyzurkovat (aj ked moc na take nie som) 😀 😀

silvia0201
29. nov 2010

@lucka1987 ťažko radiť niekomu takto cez net, keď ani nevieš aká vlastne u nich doma situácia je. sem môžeš akurát tak hodiť svoj názor a svoje skúsenosti.
no ako tak čítam, nemala si to ľahké v živote ani ty. tvoj príbeh sa podobá na jeden, čo mi hovorila jedna kamoška. ja som to tiež nemala ľahké, ale dokázala som sa postaviť na vlastné nohy, hoci život mi občas pekne podrazí.

emmaelzer
29. nov 2010

Ja som otehotnela prvy krat 2 mesiace po potrate a druhy krat jeden mesiac po potrate. Takze drzim palce.

lucka1987
3. dec 2010

@emmaelzer a ked si tak hned otehotnela nemala si ziadne problemi? bola sliznica dost narastena? co ti na tolkar povedal?

emmaelzer
3. dec 2010

Ja zijem v UK a nikdo tu take veci neriesi, ci sliznica je narastena alebo nie...tu mi povedali, ze mam cakat na prvu ms a mozeme ist na to...Teda ak tam nieco nie je v poriadku, aj tak sa neotehotnie...A obe tehotenstva prebiehaju uplne normalne....Na SK sa vsetko velmi dramatizuje....

lucka1987
4. dec 2010

@emmaelzer hej tak dik za info... aj ja si myslim.. kedysi zeny nevedeli ze sa ma 3 mes cakat.... a neviem odkial nasli to cislo ze 3.. 😕 takze aj ja sa idem hned snazit.. doki mi povedal ze je fajn par cyklov pocak tak mozno dva ale ked nahodou otehotniem po prvom nic sa nedeje... tak preco cakat

emmaelzer
4. dec 2010

@lucka1987 presne tak, ono, fakt, ak maternica nie je pripravena neotehotnies, drzim palce a rychle otehotnenie

silvia0201
4. dec 2010

to aby som sa aj ja začala hneď snažiť 😀 len ešte počkať na prvú mrchu 😝

lucka1987
8. dec 2010

@silvia0201 tak aj ty cakas na prvu mrchu? kedy si mala kyret? ja 6.11 a dnes 8.11 mi po 34 dnoch ako zvykla prichadzat aj inokedy, prisla mrska slabucka... tak sa tesim... po mrche idem na kontrolu co a ako.. a ak bude ok vsetko tak sup na snazenie... jaj a etse tento tyzden budem vediet dalsie vysledky testov na stitnu zlazu.. takze pojdem do noveho roka s cistym stitom.. 😉

usjak
9. dec 2010

@lucka1987 ja som mala kyret 3.11. a mrcha prisla po 29 dnoch, ale bola v porovnani s tym co som mavala dost silnejsia. Ja este pockam asi jednu a az potom sa znovu pokusime. Mne doktor povedal ze 4-6 mesiacov a v nemocnici ze 3, ale minimalne dva. Ja som nebola ani na kontrole, ze mam prist len ak by boli nejake komplikacie. Mas starostliveho doktora, to sa mi paci. Tiez by som mala najradsej potvrdene ze je vsetko ok.

lucka1987
9. dec 2010

@usjak ved hej nie je nad to ked ma kontroluje. bola som unho 3 dni po kyret potom po 10 dni(ked som prestala krvacat mi urobil sono) a mam ist aj po prvej mrche opat na sono a vytery prsniky a vsetko.. uz velku preventivu co byva raz za rok. takze aspon tak...

musela som sadnut za net aj takto neskoro dostala som depku.. kukala som odsudene a je tam ta hlavna hrdinka tehu.... a citala som si aj prispevky tehuliek z byvalej skupiny uz su v 14-15 tyzdnoch.... niekedy sa placu jednoducho neubranim. tak by som chcela toho mojho anjelika naspat

usjak
10. dec 2010

@lucka1987 niekde som citala, ze nie je dobre mysliet na to, v kolkom tyzdni by si uz bola a kolko by mohlo uz mat dietatko.. viem ze to nie je lahke, ani ja tomu niekedy nezabraim ale snazim sa na to nemysliet velmi casto.. a mam jednu kolegynu, ktora otehotnela priblizne v tom istom case ako ja, tak uvidim ako to budem este znasat. V tomto ma inac utesuje moj manzel, ze sa nemam bat, ze o chvilku budem zase tehotna, tak snad sa nam to vsetkym coskoro podari.

silvia0201
10. dec 2010

@lucka1987 ja som mala 2.11. potrat+kyret. 9.11. som dostala mrchu. no nechci vedieť jaká som. dneska sa idem zblázniť od bolesti. normálne mám takú bolesť, akoby mi trhali vnútornosti a to si dávam tabletky od bolesti a nejak mi to nezaberá. no dúfam, že zajtra ma to až tak bolieť nebude. dneska som konečne dostala výsledok z hystológie. dočítala som sa, že moja placenta nebola nejak tip-top. ale to je len môj dohad. ešte musím výsledok odniesť dokymu a som zvedavá, čo mi on na to povie. ja mám výsledky o.k. už len drahý má pred sebou jedno vyšetrenie : spermiogram a na ten pôjde v utorok a potom už budem mať všetko. a rozhodla som sa že nebudem čakať tri mesiace, ale ak bude aj drahého výsledok dobrý, tak vo februári beriem dobvolenku a ideme znova na vec. 😀 😉

lucka1987
10. dec 2010

@silvia0201 ved tak treba.. 6 dni po kyret nie je normalna mrcha .. nie, to je len to krvacanie po kyret.... normalna ta "parava" ti dojde neskor nie? ani ja nechem cakat.. ale ked budem musiet tak co uz. len teraz ma poslali na endokrinologiu s akymisi zlymi vysledkami tak uvidime

silvia0201
10. dec 2010

@usjak no ja si občas pozriem na tehotenskej kalkulačke, v ktorom týždi by som už bola. len sa pousmejem a melancholicky zaspomínam a vypínam stránku. mne už je teraz všetko jedno. hoci ma ešte pochytí poriadna zúrivosť ale ani tá netrvá dlho. snažím sa myslieť pozitívne a verím, že to nabudúce víde so šťastným koncom.
aj ja mám dosť silnú mrchu a hlavne bolestivú................. 😖

silvia0201
10. dec 2010

@lucka1987 ja som sa tam pomílila. nie 9.11, ale 9.12, teda včera.
tak to je iné, keď ťa posielajú na endokrinológiu. držím palčeky, nech ti presne zistia, kde je chyba, aby ti vedeli nasadiť liečbu, aby si donosila mimino.

lucka1987
10. dec 2010

@silvia0201 no tu tehu kalkulacku aj ja pouzivam ..dnes by mi zacinal 15 tyzden