Je nutné čakať tri mesiace do ďalšieho otehotnenia po spontánnom potrate?

21. sep 2023

Ahojte, pred dvoma týždňami som mala spontánny potrat v 6tt. Bolo mi odporúčané čakať tri mesiace kým znovu skúsime. Rozmýšľam však o tom, viac krát som niekde počula, že ženy otehotneli hneď po potrate dokonca i po kyretáži čo musí byť ešte väčší zásah do tela. Myslíte že je vhodné skúsiť hneď po ďalšej MS? Alebo treba tie mesiace radšej striktne dodržať? Ake sú vaše skúsenost ? Ďakujem.

wewuliatko174
21. sep 2023

Po spontannom potrate sa mi zda že kludne hneď...mne po kyretaži po MA..odporučali aspon 2-3 mesiace..neviem ak prebehlo dobre čistenie a všetko je oka po kontrole...ja by som som skusila,ako sa citiš..

autor
21. sep 2023

@wewuliatko174 ahoj, mala som infúziu na čistenie, nekrvacala som už potom veľmi. Na kontrole som bola hneď na druhý deň po prepustení u svojho gyn a povedal že to vyzerá ok. Ešte mám ísť naspäť na sono do nemocnice po prvej menštruácii.
Ďakujem za názor 🙂

simonetka67
21. sep 2023

Ahoj, som mala spontánny potrat , prebehlo samočistenie. Počkali sme jeden cyklus a hneď som zostala znovu tehotná . A úspešne 🙏🏻Nás poklad má 9. mes. ❤️Držím Vám palce 😊

wewuliatko174
21. sep 2023

Držim silno palce ♥️

smajliica
21. sep 2023

Ja som otehotnela po prvej ms. Mala som obrovský hematóm a krvácanie do cca 20tt. Ale malá sa narodila zdravá, má čoskoro 2 roky. Držím palce ❤️

floki1994
21. sep 2023

Počkaj ai na to sono v nemocnici a potom ;) ak si nemala kyret tak stači jedna MS...ak si mala kyret treba viac aby sa obnovila vystelka v maternici...vela stastia 🙂

petamich
21. sep 2023

nam lekar kazal pockat jeden cyklus, drzim paste 🤞🏻

autor
22. sep 2023

Ďakujem dievčatá za milé odpovede.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre