Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

melisa82
16. mar 2011

ahojte babulky...
tak sa ku vam pridavam..pred 2 tyzdnami som spontanne potratila, nemusela som ist ani na cistenie..
este stale trolilinku krvacam ale to je viac menej uz iba vytok...
tu alchemilku som inak pila aj pred otehotnenim a vyliecila mi polyp..celkom mi zmizol..je to fakt super zazracna rastlinka a ja som ju pila spolu aj s myssim chvostom....teraz sa ju opat zacinam pit od dnes aj spolu s tym chvostom, lebo ten je tiez vyborny na vsetky zenske veci...
rozpravala som sa s mojou gynekologickou a ta mi povedala ze pokial som spontanne potratila tak nemame na co cakat..ze ma dlhorocne skusenosti ze prave dievcata co potratili a hned otehotneli tak to bolo vsetko ok..ze skor ked zena to odklada na vyse polroka ze vtedy tazsie otehotnie..logicky to nechapem ale ked je to tak tak asi je to pravda...
no my sa planujeme snazilkovat po prvej mrske...no uvidime, ale nejdeme sa nejak silit, nechame tomu volny priebeh..inak ja som otehotnela predtym rychlo asi po 2 mesiacoch snazilkovania...
a vy sa mate ako dievcata???

kubko12
17. mar 2011

@katkapapacova ahoj ja nemam az take problemy ako ty tak to si dost musela vytrpiet. Ale uz je to lepsie ?? nie?
ja ti poviem o sebe ja som prvy krat mala pohlavny styk nevedela som co sa moze stat a verila som mu, ze nie je taky hlupy aby mi spravil babetko bolo to velmi komplikovane on bol cudzinec. Vobec som sa nechranila proste bola som sprosta. Mala som dostat mendzes a neprislo to.Bolo to hrozne hned som si spravila test a bol pozitivny myslela som ze sa zblaznim velmi som sa bala co bude dalej. Rozhodla som sa ze pojdem na pottrat.Hned som sla, mala som asi take 2 tyzdne. Musela som ist nic mi nezostavalo bola som velmi sklamana, ze preco mi to spravil a ked som mu to povedala tak sa namna vysral. bol to sprosty rumun boze' kde som mala oci a rozum.. bola som strasne hlupa.No a teraz som vydata mam s kveleho manzela ktory chudak nic o tom nevie bojim sa. nechcem aby sa to nikdy dozvedel bojim sa co sa moze stat. Chceme babetko a nedari sa sme uz spolu rok a nic . a najhorsie je to ze on nevie preco nemozem otehotniet hovorim mu ze mam male vajecniky ze som chora nevies ani si predstavit co prezivam .Chodim k lekarovi brala som duphaston 3 mesiace a nic teraz beriem injekcie pregnal500 su velmi silne na zvescenie vajecnikov mam ich mensie nemam ich take ake by mali byt . ja uz neviem co dalej liecim sa stale nieco beriem a nic som uz starsne zufala neviem co si mam mysliet ci je sannca alebo nie. mam aj mensiu maternicu tiez nema taku velkost aka by mala byt.lekar mi hovori ze nieje to take strasne ale nic . o paru milimetrov mam zvescene vajicka aj maternicu no neviem asi potrebujem viac sa liecit asi je to malo. Verim ze sa to podari ale naviac sa toho bojim ci ma doktor neposle zase na nejaky zakrok neviem ci by som to zvladla bojim sa .Vsetko to ma Boh v rukach

katkapapacova
17. mar 2011

@kubko12 ach moja, no toto je ine kafe...ako skoda ze to prve slo prec,ono urcite ti bolo tazko,je skoda, ze keby sme vedeli co bude potom inak by sme konali, aj ja keby som vedela ako ma dodzubu doktory, tak sa prelozim do inej nemocnice, ale hlupa verila som,no a co sa tyka teba, je to tazke vzdy je riziko ze pri doborvolnej interup je mozne ze viac to nevyjde, ale ty nezufaj, mozno len prilis chces, nemam rada tuto vetu, ale asi je to ozaj tak,si veriaca?prepac za taku intimnu otazku, ja som,momentalne je to 3dni co som sa zacala modlit poboznost k panne Marii, spociva to v modlitbe desiatku z ruzenca, ktoreho si panna v Betleheme porodila, neviem, mozno tak ako pises je to v bozich rukach...
Tazko hladat vhodne slova autesit ta, ja viem co to je,ale povedz si ako ja hlavu hore, mam kamaratku po troch spont.potratoch, jej manzel uz nezniesol ten smutok a zial, a tak jej povedal, budem ta milovat v dobrom i v zlom ako som slubil, ci budeme mat deti alebo nie... 😉

katkapapacova
17. mar 2011

@melisa82 joj tak ta vitame medzi nami, aj ked je skoda ze je medzi nami dalsia ☹
ja som nic neodkladala, ale skoro dva rocky nic,,,o tom cajiku som nic nepocula, napis nieco,skusila by som

katkapapacova
17. mar 2011

hej snažilky,aky mate dník 😉

melisa82
17. mar 2011

@katkapapacova nepocula si este o alchemilke?ci myslis ten myssi chvost???myssi chvost ludovo povedane je vlastne rebricek ci ako sa to vola..no a ja som si ho sama namixovala taky cajik ze som si dala alchemilku s tymto..fakt je to super..a viem ze ked som mala kramy bolestive tak mi to dost pomohlo..hned ma prestalo brucho boliet..alchemilka je super sama o sebe ale aj myssi chvost ma dobre pozitivne ucinky...

slavka96
17. mar 2011

Ahojte , ja som tiez dva tyzdne po :(
Doki mi odporucil cakat dve mrchy. Zda sa mi to neskutocne dlhooooo. Alchymilku tiez pijem. Dufam, ze pomoze.

katkapapacova
17. mar 2011

@melisa82 no poznam aj jedno aj druhe ale nevedela som preco ho vsetci piju, ja sa tomu uz nerozumiem, moj doktor mi povedal ze iny ako klasicky cierny caj nech nepijem, je pravdá ze ked som mala bolestivu mrchu kupila som si gynastan caj, obsahuje jedno aj druhe...asi ho zacnem pit aj ine dni,inak dnes mam dost, brucho mam jak v 4mesiaci,zerem vsetko sladke co vidim...potom na zumbe dobieham...pekny vecer 😉

katkapapacova
17. mar 2011

@slavka96 ahoj,to je fajn ze len tak kratko ti povedali...drzim palciska...

slavka96
19. mar 2011

Neviem ci je to tym pocasim, alebo na mna dolieha znovu depka. Mam zase take dni, ze sa len pytam, preco sa to stalo, co sme mohli urobit lepsie..a v kolkom som uz mohla byt tyzdni.
Je to hrozne. Dufam, ze ten cas rychlo ubehne a vsetko bude o.k.
Ked ste boli na kyretazi, kedy ste mali vysledky z histologie??

skwm
6. apr 2011

ahojte kocky. my sme o nasu krasavicu (prve dietatko) prisli v 27tt+4...nie su odvtedy ani 2 tyzdne...cakame na vysledky pitvy a potom sa uvidi. tiez som bola zdrava ako ryba a aj malicka. vsetko bolo v poriadku. len jeden den som necitila pohyby, a tak sme s manzelom isli na pohotovost, a tam nam povedali, ze uz mame anjelika v nebi a ja ho musim "uz len" porodit. po tejto sprave sa manzel skoro zrutil a ja som len dookola opakovala, ze nicomu nechapem a preco prave my...! najhorsie dni nasho zivota!!! bojim sa, co ukazu testy. uz nech je to za nami a tiez sa snazime...tak velmi by sme chceli...tak si drzme navzajom palce!

skwm
6. apr 2011

@slavka96 u nas rezonuju presne tie iste otazky - stale dookola...pevne verim, ze cas vsetko zahoji. ale aspon sme mali moznost "mat" babatko - lepsie je mat a stratit, ako nikdy nemat...my sme to takto ponali s manzelom, lebo okolo nas je tolko parov, ktori sa stale snazia a u niektorych sa to rata uz na desat rokov... ☹
ale bude dobre, urcite bude dobre. stres a "co ak..." nam nepomozu a musime (ano, MUSIME) mysliet pozitivne a bude dobre - urcite bude dobre...! 😉

mimka1710
8. apr 2011

ahojte zienky, citam tu rozne prispevky a veru mi je aj smutno...tiez som po potrate, su to 4 tyzdne aj dake dni co sme prisli o nase male dievcatko, bola som v 23. tt a ironia je, ze podobne ako skwm som bola ja i dcerka v poriadku, len zrazu ziadne pohyby, pohotovost a vyvolavanie porodu. V mojom pripade to bolo druhe tehu a opät ako v prvom pripade neuspesne...tiez si dookola kladiem otazku preco my???Velmi sme sa tesili ked som otehotnela, bolo to v oboch pripadoch na prvy krat a nikdy by som nemyslela ze to tak hrozne skonci...ked sa to stalo prvykrat povedala som si ze snad len nestastna nahoda, ale druhykrat to uz bola poriadna rana, hlavne ked uz mate brusko, citite pohyby svojho dietatka, neskutocne sa tesite a zrazu je to vsetko prec, len smutok a obrovsky bol na srdiecku...velmi mi chybaju moje dva anjeliky ale velmi chcem verit ze sa raz dozijem bambulky co mi bude robit radost tu na zemi...neviem kedy sa budeme snazit, lebo mam pred sebou vysetrenia, dufam ze zistia pricinu, lebo dalsi neuspesny pokus uz ani neprezijem...vsetkym snazilkam drzkam palceky, maminkam vela radosti s ich ratolestami a nam cerstvym smutiacim skore zahojenie bolaveho srdiecka a potom sup do snazenia 🙂

margetakuska
11. apr 2011

@mimka1710
@skwm baby je mi to hrozne ľúto ja som prišla o drobčeka v 10 tt a ani si len neviem predstaviť aké to muselo byť pre vás strašné, keď ste prišli o bábo tak neskoro moc vám držím päste nech sa z toho čoskoro dostanete a nájdete odvahu vrhnúť sa do nového snaženia a nech vám to už dobre skončí/začne 😉
@katkapapacova mohla by si mi povedať bližšie o tej pobožnosti? to sa modlí len desiatok ruženca alebo ešte niečo naviac? ďakujem 😵

skwm
12. apr 2011

@mimka1710 je to strasne...nechapem, preco sa to deje a preco v takych obrovskych rozmeroch...co Vam povedali ako pricinu po prvom potrate? aj vtedy si absolvovala vysetrenia? dufam, ze nam to vsetko dobre dopadne...obivujem Ta. ja sa dost bojim otehotniet, ze sa nam to stane opat. neviem, ako by som to zvladla. si silna zena...

gabi.ta
12. apr 2011

ahojte dievcata...mala som podobny osud ako vy ...tiez som bola tehotna a prvy krat som potratila v 10 tt , druhy krat v 18tt ale nastastie sa mi podarilo po druhom krat otehotniet znova a uz mi doma spinka 4 mesacny syncek...tym som chcela povedat dievcata hlavu hore a neprestavajte verit...raz aj vy budete mat doma krasne zdrave babatko...pocas tehotenstva nemyslite na svoje zle skusenosti...viem ze sa to lahko hovori ale je to tak verte ze budete mat zdrave babatko...drzim vam vsetkym palce

mimka1710
12. apr 2011

@skwm v prvom pripade to bola anembryomola, takze dietatko sa vlastne ako keby ani nevyvijalo, bolo na urovni 5 tt. a kyretaz som absolvovala az v 12. tt, bolo to hrozne...po tomto prvom neuspenom tehu som neabsolvovala ziadne vysetrenia, nejak som sa zmierila s tym ze to bola blba nahoda, po dvoch cykloch som opät otehotnela a s miernymi obavami som sa strasne na malicke tesila, ked vsetko prebiehalo v poriadku bola som neskutocne stastna, o to horsie sa mi teraz zmieruje s tou stratou...neviem co sa mohlo stat, na pohotovosti len zistili ze malicka ma opuch hlavicky a velmi slabe srdiecko a bol koniec, styri dni mi vyvolavali porod a bolo po vsetkom...samozrejme pitvou sa nezistila ziadna pricina, mala som nejaky zapal na placente a placentarne infarkty, co podla mojho dr. bol vraj s velkou pravdepodobnostou nasledok toho ze dietatko bolo vo mne dlhsi cas uz mrtve, takze to vzniklo az nasledne a nie to je pricina umrtia mojej dcerky, neviem co to malo byt, som velmi smutna...po prvom menzese idem na vysetrenia, ale tie mi vybavila jedna znama, moj dr. sa o nich ani nezmienil, tak som velmi zvedava ci sa zisti nejaka pricina, dufam ze ano aby som sa v buducnosti dokazala vyvarovat tomuto hroznemu sklamaniu....ty uz mas vysledky histologie?mne este bolo povedane ze sa to jednoducho statisticky stava a ze dufaju ze som si svoju statistiku vycerpala....snad ano, lebo dalsie sklamanie ozaj neprezijem....daj mi prosim vediet ako ti dopadli vysledky, som zvedava ci sa v tvojom pripade nieco zisti....

katkapapacova
12. apr 2011

@margetakuska ahoj, no modli sa len desiatok ktoreho si panna v betleheme porodila, priznam sa ze v pos dobe mame zle obdobie tak sa nemodlime, ale musime znova zacat...malo by sa to modlit spúolu s manzelom a az kym sa babo nenarodi..

margetakuska
12. apr 2011

@katkapapacova o tom som ešte nikdy nepočula, ale dobre vedieť, ďakujem 😉 verím ti, že máte teraz ťažké obdobie a že sa nevládzete modliť, ale je paradoxom, že práve modlitba najviac pomáha a hlavne k Panne Márii, keďže ona sama je matkou a tiež prišla o svojho Syna síce neskôr ale predsa je patronkou tých, ktorý prišli o dieťa, takže smelo do toho aj keby s plačom ale aspoň niečo 😉 ja prežívam to isté, len s tým rozdielom, že ja som sama, pretože môj manžel je odcestovaný na misiách, Bohužiaľ tam šiel týždeň po tom, čo sa to stalo, takže som sa s tým vyrovnávala sama a jaksi som zanevrela na Boha... manžel mi vraví, že sa tam modlí za dvoch tak dúfam, že sa to tam hore uzná 🤐 ale už sa pomaly z toho dostávam vďaka modlitbe aj keď to bolo zo začiatku také, že som nevládala povedať ani v mene otca ale postupne to šlo aj keď s prestávkami na plač ale nevzdala som sa 😅 takže som ti vďačná za túto pobožnosť, dúfam, že sa to uzná aj keď sme neni teraz s manželom spolu 😉

mimka1710
12. apr 2011

@gabi.ta vdaka za povzbudive slova...a co bola pricina tvojich potratov?absolvovala si aj nejake vysetrenia, ake bolo tvoje tretie tehu?juj ci by som aj ja uz chcela mat doma svoje male babätko, som rada ze sa ti to do tretice podarilo a velmi chcem verit ze sa to podari aj mne a tiez ostatnym zienkam, ktore si to zelaju rovnako ako ja...

gabi.ta
12. apr 2011

tak pricina mojich potratov bola nezistena...jednoducho nebol ziadny dovod na potrat ...bola to len smola...tretie tehu bolo ako z knizky...ukazkove...zo zaciatku mi byvalo trochu zle ale dalo sa to vydrzat...ale inac uplne v poriadku vsetko aj ja aj maly...az na porod...maly sa nechcel narodit...krcok sa nezmensoval ani som sa neotvarala ani kontrakcie az nakoniec mi isli vyvolat porod , malemu klesli ozvi na chvilu a skoncili sme pri cisarskom...ale mne to bolo jedno hlavne nech maly bol v poriadku...takze baby hore hlavu sme silne a hlavne treba verit ze to bude ok... 😉

skwm
13. apr 2011

@mimka1710 mimka, ja som zatial neabsolvovala ziadne vysetrenia. stalo sa to 27/03, tak ma nechavaju to predychat a 18/4 idem na krvne testy. ano, po prvom raze povedia, ze to bola smola a az po druhom sa vysetruje, co je pricina. no nastastie, mam lekara, ktoremu na tom zalezi a idem na nejaku imunologiu a hematologiu. cakame na tu pitvu a od porodu/potratu idem prvy krat k lekarovi - ked ma prepustali z porodnice, sono ukazalo myom 42mm (-ze aj to moze byt pricina), tak mi to bud potvrdi alebo nie (co dufam, ze nie...). treba sa na to psychicky pripravit = ja som len volala, ci neprisla nahodou ta pitva a uz mi tiekli slzy potokom...ozvi sa mi, prosim Ta, ake vysetrenia si absolvovala a hlavne drzim palce a pevne verim, ze nam to dobre dopadne. a tvoj lekar to ako uzavrel?

mimka1710
13. apr 2011

@skwm moja velmi ma to mrzi, mas to o nieco cerstvejsie ako ja, ale ver ze aj po mesiaci som z toho strasne smutna a mam dni ked len placem, ja ked som obdrzala vysledky z histologie a prva veta bola plod zenskeho pohlavia, strasne som sa rozplakala, vedela som ze to ma byt dievcatko a aj tak ma to vzalo, tak velmi som po nej tuzila, uz som si predstavovala ake to bude ked ju budem drzat v naruci a ta zostava opät prazdna....co sa tyka mojho doktora, ten to uzavrel tym ze jednoducho to bola znovu smola, po poslednej kontrole som vraj fyzicky v poriadku, dokonca i schopna otehotniet, ale neodporucal mi to 3-4 cykly...on ma na ziadne vysetrenia neposlal ani ich nespomenul, ale ked sa mi to stalo, jedna rodinna znama v BB bola natolko ochotna, ze sa hned za mna prihovorila a teda ze mi v BB porobia vsetky potrebne vysetrenia aby sa odhalila pricina (od genetiky, cez hematologiu a neviem co vsetko este) snad ich este absolvujem v tomto mesiaci, dokonca ze pri dalsom tehu by som bola pod dozorom bystrickych lekarov a ze hned budem na rizikovom....povodne som si myslela ze ten rok sa urcite snazit ani nebudem, ale teraz tak velmi tuzim po dietatku ze hadam aj po tych 3-4 cykloch a po vysledkoch vysetreni by som sa uz do toho pustila, uvidime ako sa bude vsetko vyvijat....tiez verim ze nam vsetkym to dobre dopadne a popiseme v nejakej krajsej teme 😉

skwm
18. apr 2011

dnes som bola u lekara a koncom aprila ma uz vypise z marodky - telo je fit, len dusicka pokryvkava... ☹
sme sa objednali na hematologiu (najblizsi termin 30/06!!!!) a na genetiku (tiez najblizsie 13/06!!!) toto nase zdravotnictvo je na zaplakanie...neviete mi povedat, nasledne, ako dlho po vysetreni budem cakat na vysledky? idem do MT nemocnice. mate s tym niekto skusenost? dakujem 😉

drakozorka
18. apr 2011

@skwm ahoj na vysledky budes cakat aspon mesiac aspon my sme tak cakali.sice niesme z mt ale myslim ze vsade to je rovnake.nastastie nam nic nezistili tak som teraz trosku kludnejsia...

skwm
19. apr 2011

@drakozorka fu, mesiac je celkom dost, no horsie su 3 mesiace ako som sa docitala na inom fore... 🙂
ale tak to je vyborne, ze mate dobre vysledky! to cakanie je strasne...! takze vam uz nic nebrani mat zdrave krasne babatko? 😉

drakozorka
19. apr 2011

@skwm no to ti ja neviem stale sa bojim a rozmyslam preco som predtym potratila ked mi na ziadnu vadu neprisli...ale snazim sa mysliet pozitivne.v lete by som xcela ostat tehu verim ze sa mi to podari a uz to dopadne dobre.neviem si predstavit zivot bez deti.

mimka1710
19. apr 2011

@drakozorka asi to bola v tvojom pripade naozaj len nestastna nahoda, ked sa na nic neprislo....ja este len cakam na vysetrenia a veru neviem ako by som sa postavila k takemu zaveru, ked som uz po dvoch potratoch...niekde v kutiku duse aj dufam ze nieco zistia a bude sa to dat liecit, lebo moja tuzba po malej bambulke je neskutocna, drzkam ti palce, aby sa ti v lete splnil snicek a buduci rok ste uz boli traja 🙂

skwm
19. apr 2011

@drakozorka co ti poviem - strach, obava tu budu vzdy. ale treba skusat a nie sa nechat odradit a potom rozmyslat, ked uz bude neskoro, ze sme to mali skusit...urcite ti to vyjde. chodte niekam na dovolenku a mozno sa vratite traja a budes spominat na krasne obdobia a pozitivne sa naladis - budes plna sily, pokoja a pohody a vsetko bude fayn! uvidis. my mame take iste plany. hned druhy julovy tyzden ideme do chorvatska a ja dufam, ze v auguste (na 1. vyrocie svadby) si budeme pripijat detskym sampanskym... 😎 a my dve sa stretneme v inej teme!!! 😀

vera_t
19. apr 2011

ahojte...ja som potratila v 22 tyzdni...nas syncek odisiel do nebicka 29 marca...v nemocnici som bola 9 dni a porod mi vyvolavali 5 dni...vsetko je to neuveritelna bolest a len vidina dalsieho a zdraveho babatka ma drzala nad zivotom v nemocnici a aj doma...i ked su dni kedy sa citim lepsie a potom dni kedy mi vsetko pride luto...lebo aj u nas bolo vsetko v poriadku az do druheho morfologickeho ultrazvuku kedy sa nam zrutil svet a clovek prehodnotil cely svoj zivot a zacal vyznavat uplne ine zivotne hodnoty i ked si nemyslim ze som mala tie predtym zle....tiez dufam, ze nas anjelik nam nase buduce babatko postrazi a uz bude vsetko len to dobre....Toto vsetko mi zobralo rok zivota a aj teraz mi to pride ako nieco neuveritelne..akoby som nepisala ani o sebe...ale cloveku nic ine neostava len sa naucit s tym zit...
@skwm
@mimka1710 ahojte, prosim Vas chcem sa Vas opytat ze kedy Vam doktor povedal ze sa mozete pokusat?