Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

katkarv
3. jún 2011

@katus193 boli ma ako by som mala zapal vajecnika,aj sme si mysleli ze to mam ale ATB nezabrali a ani v krvi sa nenasiel zapal.Boli to inak ako pri mrche.

katusap
3. jún 2011

@dundusa no to je jasne, ze si si robila test skoro....to co sa pise na tych testoch, je uplna hlupost ked si vezmes do uvahy fakt, ze po oplodneni trva 5 dni a niekedy aj viac, kym sa vajko uhniezdi....a kym sa zacne produkovat HCG....chce to len cas, testik si urob tak dva dni po ocakavani mrchy....ja som to tak urobila a mala som uz krasne kolajnicky....pouzila som vtedy Mammatest 10, ten je asi najcitlivejsi na trhu....a absolutne sa mi neosvecila znacka Rapiclear, aj ked pisali, ze citlivost je 10, ciarka nikde a Mammatest ukazal....tak ti drzim palce, aby to vyslo

katus193
3. jún 2011

@katkarv a nemas take pichanie vo vajecniku?ja sa velmi bojim ze ci sa mi tiez neurobili zrasty po kyrete,tento mesiac som mala velmi casto pichanie vo vajecniku,hoci to nikdy nemavam,ale som aj po zapale moc.ciest

katkarv
3. jún 2011

@katus193 mam aj pichanie a vystreluje to do nohy.Ja mam za sebou 2 kyrety ale neviem ci mam te zrasty len v bruchu alebo aj v maternici.Aj zo zapalu sa tvoria zrasty

katus193
3. jún 2011

@katkarv nestras dufam ze nemam ziadne zrasty,chcem babo,ja som behom polroka mala tri zapaly a myslis ze to sa tak rychlo vytvoria tie zrasty?ale to ti zistia iba laparoskopicky nie?

katkarv
3. jún 2011

@katus193 aj ja chcem babo.Ja som minuly rok mala stale zapaly.Len laparkou to zistia.Ja som mala kyret v decembri a odvteby sa snazime o babo ale nedari sa,myslim ze kvoli zrastom.Ved chod k lekarovy a uvidis.

katus193
3. jún 2011

@katkarv no ja som mala kyret 26.januara a od vtedy sme sa snazili len dva krat lebo mala som ten zapal,musela som sa liecit,no a teraz sa budeme snazit a uvidime ak by som zase dostala zapal tak pojdeme obaja na vysetrenie ci priatel nema nejaku bakteriu v sebe.Ale uz nechcem ziadne choroby uz chcem babo,vzdy musim pre nieco cakat vzdy sa na mna nieco nalepi ☹

katus193
3. jún 2011

@katkarv u dr som bola a povedal ze som v poriadu tak uvidime,kedy sa zadari,vies myslim ze je to ozaj aj v tej hlave,ked sa clovek na nieco moc upne a velmi to chce tak ako naschval to nejde

katkarv
3. jún 2011

@katus193 ja som mala prvy MA a nasledne kyret v 2/2010 a potom od aprila do septembra same zapaly a cysty a v oktobri sa podarilo ale v decembri bol z toho zase MA a nasledne kyret ☹

katus193
3. jún 2011

@katkarv je mi to luto ☹ obdivujem ta,ja by som dva potraty nezvladla,ja som po potrate bola psychicky na dne,citila som strasnu prazdnotu,nechcelo sa mi ani zit,ale takto sa citi asi kazda zena ktora to prezije.Aj teraz mam chvilky kedy to na mna pridem a pytam sa preco,preco sa to stalo nam,ved my by sme dali tomu babatku vsetku lasku a preco ten kto ani nechce mat deti tak ich ma,strasna nespravodlivost ☹ Ale snazim sa mysliet na nase druhe babatko,to mi dava silu a nadej,ze sa nam nas anjelik vrati spat

katkarv
3. jún 2011

@katus193 to dalo silu aj mne.Ale teraz to vnimam tak ze ak sa zase nepodari nevadi,raz sa podarit musi!!!Ja som si bola ista ze ked sa nepodarilo prvy krat na druhy uz musi,preto to o to viac bolelo.

katus193
3. jún 2011

@katkarv my to budeme tiez skusat kym sa nepodari,vies mne dr povedal,ze je dobre to ze mozem otehotniet,ze horsie by bolo ak by sa nam to vobec nepodarilo,ale neviem co je horsie,aj ked som otehotnela ale o babo sme prisli ☹

dundusa
3. jún 2011

katus, ja tiež mávam dosť pravidelný menzes, ale este si na neho musim pockat 🙂 Kiežby ale neprišiel. Ale nádej stále mám aj vďaka vašej skúsenosti a budem teda netrpezlivo čakať 🙂

eva7440
3. jún 2011

@silvia545 Je to strašné už ,keď to čítam a tisnú sa mi slzy do očí.Ja som mala pri pôrode Uharčeka a Mlynček tam pobehoval a bol veľmi ľudský..normálne som sa vtedy čudovala.Môj gyn.je Ravinger..ten plakal spolu so mnou. Ten pohreb by si naozaj nezvládla ☹ ,lebo ja to nezvládam takto,ja som len videla,ako ho odnášajú a pukalo mi srdce.Verím tomu,že sa mi podarí ešte raz otehotnieť a vydržať do konca.Teraz mám vlastne šesto nedelie a čakám ,kedy prestanem krvácať a potom uvidíme..dúfam,že sa to podarí 😉

berunka1975
3. jún 2011

@chirabell ahoj vidim ze sa stretavame v inej teme, co mi je nesmierne luto... stalo sa mi to iste co tebe, vidim ze si silna a bojujes, u mna je to cerstve a mam pocit bezmocnosti...

lenkasop
4. jún 2011

katkarv.....joj už aj sa obávam tých zrastov ☹ ☹ mávam aj zápaly a tie 2kyrety - tak super ☹ Takže vaginálnym sonom to nezistí a ja sa teším ako som OK ☹ Môžu zrasty ovplyvňovať tehotenstvo - teda ak by som bola a zistia mi zrasty ( viem, že zrasty spôsobia nepriechodnosť vaječníkov, ale ak by sa predsa podarilo)

silvia545
4. jún 2011

@eva7440 ty si vôbec nevidela svojho synčeka? ☹ tak ani neviete ako vlastne vyzeral ☹ 😢 verím,že nám naši anjeličkovia pošlú miesto ich svojich súrodencov a budú na nás dávať pozor a ochraňovať nás 😉 nám sa prirodzenou cestou nedá otehotnieť,,boli sme na umelom oplod.,,podaril sa nám 2 pokus a ani si nevieš predstaviť akú veľkú radosť sme mali a potom tá radosť sa zmenila na strašnú bolesť ☹ 😢 máme ešte jeden pokus hradeny poisťovňou,,ale neviem kedy sa na to dáme,,lebo je to veľká záťaž na psychyku ☹ tak ty chodíš k dr. Ravingerovi?ja by som chcela k nemu prestúpiť,,počula som,že ma ordináciu na Klokočine,,ale neviem,či prijíma nové pacientky,,je vraj veľmi dobry 😉

silvia545
4. jún 2011

@lenkasop
@katkarv ahojte 😉 ja som mala zrasty a kvôli nim mi odumreli vajíčkovody ☹ prirodzenou cestou už neotehotniem a tak sme museli ísť na umele oplod. ☹

katkarv
4. jún 2011

@silvia545 to som nevedela ze aj to mozu sposobit zrasty,to je sila!

odrik
4. jún 2011

@dundusa
Ahoj, aj ja si myslim, ze HCG hormon este v moci nebude, takze radsej s testikom este chvilu pockaj! Idealne je az v obdobi ocakavania mrsky, ak vydrzis. Pokial lekar vie, ze planujete tehulkovat, urcite Ti dal vhodne Atb. Mne podla vsetkeho Atb uskodili, i ked uz boli douzivane, ale predsa len v krvi..., uzivala som Augmentin. Neviem, mozno vobec nie a potratila som pre nieco uplne ine. Mozno nie Atb, ale prave ochorenie, ktore ich vyzadovalo uzivat. Nevieme a uz s tym ani nic nenarobime. Tak pekne trpezlivo pockaj, kupis si citlivy testik a bude to!!! Drzkaj sa a vela stastia!!!

odrik
4. jún 2011

@lenkasop
Ahoj! Teraz sa tym prosim netrap! Pockaj si na vysledky a sup, sup!!! My si baby o chvilu "odpalime" psychiku!!! Tak strasne vela veci nam moze skomplikovat uspesne tehulkovanie, ze by sme sa zblaznili, keby sme na to mysleli!!! To sa neda! Takze nemyslime na zle, iba na to krasne brusko a babatko!!!

eva7440
4. jún 2011

@silvia545 ja som videla,ako ho odnášajú a pri pôrode mi sestrička povedala,že je to chlapček. Vlastne ako tak som ho nevidela.Ja tiež dúfam,že nám naši anjeličkovia pošlú namiesto nich svojich súrodencov.My ešte chvílu počkáme,a potom sa pokúsime. 🙂 Dúfam,že to vyjde. Chodím k Ravin.,ambulanciu má na Klokočina vlastne oproti Kauflandu,tam je nejaká ubytovňa a hneď vedla.Lenže sa u neho platí,akože sponzorsky dar každý rok.A nové pacientky asi prijíma. Keď chceš ,tak ti dám kontakt. Neviem,či je až taky dobry,ale je fakt ludsky a pri každej návšteve,ked niečo nájde,tak ti podrobne všetko vysvetlí.Nebol mi pri pôrode,ale každú chvílu im volal,že čo je nové.Proste jeho pacientka.......ja sa nesťažujem,aj ked sa mi toto stalo. Akurát dnes mám nejaké čudné krče a také väčšie bolesti,neviem prečo?.Dúfam,že to nebude špitál 😢

dundusa
4. jún 2011

@odrik ahojky. no to ma veľmi nepotešilo, že si brala augmenitn, pretože aj mne nasadil lekár augmentin, a práve kvoli tomu, že nevedel, či som alebo nie som tehotná ☹ Vraj sú to najšetrnejšie atb v takomto prípade. Tak ak by som si mala vybrat, tak radsej nechcem byt teraz tehotna, ako keby som mala znovu potratit ☹ ☹ to by sa mi stokrat horsie znášalo

eva7440
4. jún 2011

@dundusa antibiotika,tehotenstvo no neviem,či je to dobré.... ☹

dundusa
4. jún 2011

@eva7440 ja sa tiež s tým nestotožňujem, ale tak keď sme sa snažili a prišiel do toho zápal...

odrik
4. jún 2011

@dundusa
Neboj sa, u mna to asi bolo tym zapalom prinosovych dutin. Asi ta bakteria bola velmi agresivna, lebo som sa z toho velmi dlho nemohla dostat! Len sa prosim nestresuj, ak Ti lekar povedal, ze su setrne, tak to ani u mna nebolo z Atb, ale z choroby ako takej! Alebo mozno bola pricina uplne ina a s chorobou to nemalo nic spolocne, len my sme sa to snazili si nejako vysvetlit, tak ako asi vsetci. Hladame preco sa to stane, potrebujeme si to nejako vysvetlit, niecomu to pripisat, a potom sme aspon malicko spokojnejsi, ze vieme preco. Tak Ti velmi drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo!!!

dundusa
5. jún 2011

@odrik ďakujem 🙂

odrik
5. jún 2011

@dundusa
Niet za co! Peknu nedelu Ti prajem!!! 🙂

katusap
5. jún 2011

@dundusa nemusis sa bat, augmentin je povoleny pocas celeho tehotenstva aj pocas dojcenia

silvia545
6. jún 2011

@katkarv hlavne,ked ma žena cysty,,tie spôsobujú zrasty a zrasty zas nepriechodnosť až odumretie vajíčkovodov 😖 mne to zistili pri laparke,,cysty a zrasty odstránili,,odumreté vajíčkovody mi nechali,,len mi dali na ne svorky,,aby sa mi tekutina,,čo je v nich nedostala do maternice,,lebo by mi mohla vyplavit embryjko,,co vkladajú pri umel.oplod. 😉