Konizácia krčka maternice

mianatalia87
27. nov 2015

Ahojte,uz som zufala a preto hladam radu aj tu,mozno je tu vela zien s mojim alebo podobnym problemom. Totizto,prva cytologia robena po porode ukazala vysledok ASCHUS-co maju byt len mierne zmeny na krcku neisteho vyznamu,lekar mi povedal,ze sa to nijako nelieci iba sleduje. Po pol roku nasledovala dalsia cytologia a tam mi uz vyslo CIN I -II..ak som to dobre napisala...Hned po tomto vysledku a poskonceni menstruacie som sla rovno na dalsi ster a vzali mi aj vzorku na HPV virusy. Teraz uz treti tyzden cakam na vysledky.Ked pridu take iste alebo horsie a HPV pozitivne,odporuca konizaciu,ked budu lepsie este pockame mesiace.Pisala som aj na jednu poradnu inemu gynekologovi,ten mi zas pisal,zeby s konizaciou este pockal a moj lekar ma vraj tak ci tak spravit kolposkopiu.Pokial viem,teda nepytala som sa,moj lekar ju nerobi.Keby ano uz by mi to navrhol,ale on rovno rezat. ?Mate s tym niekto skusenosti? Mam sa s lekarom poradit o tej kolposkopii a cakat alebo to radsej dat rychlo prec aby sa to nejako nezvrhlo? Ja sa samotneho zakroku a vsetkeho neobavam,skor narkozy,lebo v zivote som narkozu nemala a potom tych vysledkov ajaj...A ako to je s otehotnenim,resp.donosenim dietatka po konizacii? Niekde som pocula ze v pohode sa to da ,vraj iba v niektorych vynimocnych pripadoch sa dieta rodi skor ,lebo je skrateny krcok maternice.Poviem vam pravdu,som z toho jelen a budem rada,ak ma niekto ukludni:D Dakujem za odpovede.

stormie
27. nov 2015

Ja som mala vysledky v novembri 2009 ok, v auguste 2010 ma dr nechcel ani zobrat ze moc skoro, iba 10 mesiacov a poistovna nepreplati atd ale ukacala som ho (byvala som v zahranici a nevedela som kedy sa na sr zase dostanem). Tieto vysledky uz boli cele zle, ak dobre pamatam tak CIN 3 a PAP 4 - charakterizovane ako tazky predrakovinovy stav, jednoducho povedane len krok od diognozy rakovina. Opakujem ze preslo iba 10 mesiacov!! Dr mi vysvetlil ze patrim medzi asi 2% zien kedy sa inak pomala rakovina vyvyja rychlejsie. Okamzite som isla na konizaciu a pre istotu aj kyret - vycistili mi aj maternicu keby tam uz nieco bolo. Hrozili mi ze budem mat problem s tehotenstvom, otehotnenie s tym nic nema, skor donosenie, hrozi predcasne otvaranie, zasivanie atd ale v mojom pripade som porodila prirodzene 5 dni po termine. Bola to moja prva narkoza v zivote a tiez som sa bala ale ani neviem ako som zaspala, kolko to trvalo a zobudila som sa pekne v posteli. Potom sa mi len mierne tocila hlava ale aj tak som nemohla vstat takze mi to bolo jedno, som si pospala este, vecer ma aj chceli pustit domov ale pre istotu som ostala na noc a domov isla az rano. V tomto smere sa naozaj nemas coho bat.

velkacica
27. nov 2015

Lepšie asi naozaj ísť skôr, nečakať na prípadné šírenie, aby kónický výrez nemusel byť príliš hlboký.
Inakšie, cervix potom dorastie. Komplikácie v budúcej gravidite sú možné, ale nie nevyhnutné. Záleží naozaj od prípadu k prípadu.

mianatalia87
autor
27. nov 2015

Tak asi budem verit lekarovi a ked povie ze konizacia,dam sa nato.Mate pravdu.ze radsej skor akoby mi potom museli rezat vela. Dakujem vam za rady 🙂

wallerry
25. dec 2015

Dobry vecer prajem,mam 36r.,..som rok po konizacii,samotna operacia nie je nic strasne,trva to asi 15-20minut vsetkeho..a narkozy sa neobavajte,zaspite ani neviete kedy 🙂 odporucam pocuvnut radu lekara a ist na operaciu..tiez mi vysli vysledky na cytologii tusim cin2...po operacii boli vysledky dobre,aj na preventivnej,takze som rada..mne sa operacia pretahovala..nemocnica dala ziadost na zdravotnu poistovnu,kde spetne prisla odpoved z poistovne,ze nieje to zivotu ohrozujuci stav...no uznajte..bola som taka nazlostena...odvody platte,a poistovna zakrok nepreplati...po mesiaci nemocnica poziadala znova,a uz to schvalili...vela stastia vam prajem..a zdravia hlavne...PS..v nemocnici som bola od pondelka do stredy rana...asi po 2tyzdnoch som bola vyberat stehy 🙂 dobru noc

mianatalia87
autor
25. dec 2015

Dobry vecer @wallery,dakujem vam za povzbudzujucu odpoved :D ja by som mala ist 7meho januara na predoperacne a potom hned 13teho na zakrok.Bude mi to robit moj gynekolog a vraj to rano spravia a poobede idem prec,cize len jednodnovka. Dufam ze aj ja budem mat vysledky ok a aj potom bude vsetko v poriadku.Pytala som sa uz,preventivne, ci pri mojom vysledku cytologie CIN1-2 zvykne byt vysledok histologie omnoho horsi,aj sestricka aj lekar sa vyjadrili v tom style,ze nie,tak im budem verit,vsak niesom prva co to ma. Akurat,ze mam aj pozitivne HPV tak uvidime ako to cele bude,ale kazdy mi dokola vravi,aby som myslela pozitivne,tak sa pokusam :D
Jaj no veru neprijemne skusenosti,iste ze clovek si plati vsetko a potom taketo zaobchadzanie:( ale hlavne ze sa to vyriesilo a ste v poriadku.Zela vam pevne zdravie aj nadalej :D

wallerry
29. dec 2015

@mianatalia87 asi to zalezi aj od nemocnice aj poistovne,kedze pisete,ze iba jednodnovka..ja som bola operovana v Trebisove.Verim vam,aj ja som bola z toho vsetkeho vystrasena(a to ani nehovorim,ze aky strach som mala v r.2011,ked som nahle bola operovana a vyberali mi lavy vajecnik,mala som na nom naradteny utvar ako detska hlavicka)...hned myslienky na to najhorsie :/ budem vam drzat prsty nech vam vysledky dobre dopadnu...mam susedu,ktora je v mojom veku,tiez bola operovana na krcok,ta mala Cin3..a je tu.
.zije s tym,dari sa jej,nestazuje sa..(chcem vas iba povzbudit 🙂 ) drzte sa a potom napiste,ako ste dopadli..vela stastia 🙂

mianatalia87
autor
30. dec 2015

Vsade citam same pozitivne vysledky zien co su alebo boli natom ako aj ja alebo aj horsie.Dufam teda ze sa pripisem k tym stastnym a tiez vsetko dobre dopadne.Ale tak jasne,ze clovek ma strach,mam skoro 20mesacnu dcerku a pri zlych vysledkoch bolo prve pomyslenie na nu.Co bude s nou atd.Teraz mam vsak viac poznatkov o probleme takze uz je to take lepsie 🙂 Fiha,no tie zenske veci to niesu sranda,ja som mala raz cystu ale urcite nie tak velku a to som sa uz videla na operacke lebo lekar sa vyjadril ze to zrejme nezmizne lebo je to take hutne ci co no ale po menstruacii tam nebolo nic.Asi sa stal zazrak 🙂aspon ja som to tak vnimala.Jasne,ked sa nezabudnem napisem sem co a ako prebiehalo,lebo ste aj pisali tusim ze vam vyberali stehy a neviem ako to robia tu.ci to siju lebo su rozne metody.Akurat mam pocit z mojho lekara akoby mi vsetko nechcel povedat aby som sa nebala alebo co.Tak ale vedia co robia,urcite🙂Teraz by som to uz akurat chcela mat za sebou :-/ 🙂

mianatalia87
autor
30. dec 2015

A DAKUJEEEM 🙂

mianatalia87
autor
30. dec 2015
wallerry
12. jan 2016

@mianatalia87 dobry vecer 🙂 som zvedava ako ste dopadli,ci to uz mate za sebou..ano pisala som o stehy...veru,ze ani ja som nevedela,ze mam dnu par stehov 🙂 to som sa dozvedela az na kontrole asi po 2tyzdnoch,ked mi lekar povedal,ze mi este vyberie stehy( mali vypadnut same,ale nevypadli) napiste,som zvedava 🙂

mianatalia87
autor
12. jan 2016

Zdravim @wallery.zakrok mi odlozili...mam zapal stred.ucha nasadene atb rovno sestricka u gynekologa vravela ze o mesiac ctaj ma aristi neuspia ani☹(( o nervy ...navyse deje sa mi nieco zvlastne a bojim sa ci sa tym nieco nemoze pti arkoze skomplikovat.asi by som mala k lekarovi ale nahovarm si ze to nic neni..aj by som sa tu na konikovi opytala ale meviem v akej teme to hladat.Totizto ked sa pre nieco zohnem akoby sa mi nieco v bruchu,citim yo na lavej strane,vytlacilo pod rebra ked sa chcem postavit zaboli to a akoby to hupne naspat na miesto.No viem ze to pisem ako idiot ale neviem pomenovat co to je..nemate skusenosti nahodou?ked uz piseme?🙂takze tak no...proste ked sa dari tak sa dari a co sa tyka este yej konizacie sa bojim ci to uz nebude zle ked musim cakat dalsi mediac ☹

mianatalia87
autor
12. jan 2016

@wallery..pardon za pravopis pisrm na mobile tak to furt pismenka preskakuju

wallerry
14. jan 2016

@mianatalia87 zdravim 🙂 fuuha,tak to netusim vobec,co to moze byt,mne sa take este nic chvalabohu nestalo,v kazdom pripade,zajdite za lekarom,a povedzte mu o svojom probleme a co citite,snad vas dobre vysetri,popripade,nech vam urobi ultrazvuk,mozno ste len v strese,a si namyslate 🙂 nebojte sa nic,ten mesiac uz nejako vydrzite..ja som vtedy bola na preventivke 2.9..3tyzdne som cakala za vysledkami z cytologie,potom mi robil este jeden cytolog.test,aby si bol isty vysledkami,platila som si za nho sama 27e,zasa cakala 3tyzdne,urobila som si vsetky predoperacne vysetrenia a zrazu bum..poistovna neschvalila operaciu ako som uz minule pisala..cakala som az do februara...takze tiez sa to pretahovalo a cakala som dost-4,5mesiaca. Asi napisem teraz kravinu,ale nemoze to byt pruh?nic ine ma nenapada,ani netusim na ktorej strane zvykne byt,to ma len tak napadlo 🙂 tak ako pisete,ked sa dari,tak sa dari...ale chodte k lekarovi,len aby sa neobjavil nejaky iny problem a znova nic z operacie nebude :/

wallerry
14. jan 2016

Este ma napadlo,ked mi uz tu operaciu vtedy schvalili,tak 2dni pred nastupom do nemocnice mi anesteziologicka zahlasila tiez,ze mi narkozu dat nemoze,zistila totiz z papiera od internistky,ze mam vaznu srdcovu vadu(defekt predsienoveho sekta) bez suhlasu kardiologa,ma nepusti na operaciu..veru ze aj kardiolog potrvrdil tuto vadu,ale operaciu dovolil 🙂 taky strach do mna nahnali,ze som bola v tom,ze koli tej srdcovej vade sa uz nezobudim z narkozy..ale som tu,a zijem 🙂 nechapem to dodnes,ze mam 36rokov a po tolkych rokoch pridu na nieco take? Ze vraj je to vrodene od narodenia...predtym som mala uz 2 narkozy a nic sa nezistilo az teraz,clovek uz ani nevie comu a komu verit :/

wallerry
14. jan 2016

Este som sa zabudla opytat,to je vasa prva narkoza? Nechcem vas strasit,mozno po takychto slabsich narkozach to nebyva,ale po narkoze zvykne byt zle,napr.napinanie na zvracanie,alebo zvracanie..ja som sa prezmenu dusila :(

mianatalia87
autor
15. jan 2016

@wallery .No ja si tiez myslim ci to nebude pruh.Ale stane sa mi to raz za cas a moc ani nechcem studovat na googli co to je a plasit sa uz dopredu..ozaj by som najprv poriesila tu konizaciu a poom to druhe..neviem ani ko sa pruh prejavuje ci to boli alebo len pri zdvihani tazkych veci...som uplny laik v tomto..najlepsie mi asi zodpovie moje otazky ale tak viete clovek sa boji...ja mam z tohto sttesy ze narkoza kde to este dlsia ak by s ten pruh potvrdi ☹ ale bodaj by to bola len nejka banalita aby som mala pokoj...ano uplne prvucka prva...vraj to robia aj lokalne.viem ze v martine v heliose to by mi voac vyhovovalo..ono mne robili katetrizacnu ablaciu na srdci a len lokalne umrtvili hlavnu tu tepnu na slabine a uplne slm vsetko vedela a videla..pri myslienke ze budm spat a nebudem nic vediet je mi zle uz teraz..no tusim aj moj otec cosi spominal o duseni...on strasne davno mal operovany slepak a vraj ho po operacii zacalo dusit ale kvapky to vyriesili takze tak.

wallerry
20. jan 2016

@mianatalia87 je to mimo tej temy o com sme zacali pisat...ale chcem sa opytat co to je ta katetrizacna ablacia na srdci? To som este nepocula 🙂 nieco vazne?nejaka srdcova vada?su aj nejake priznaky?

mianatalia87
autor
21. jan 2016

Katetrizacna ablacia je zakrok kedy sa vlastne elektrinou odpali alebo ako to laicky nazvat to miesto ktore vyvolava problem.Vysvetlim:mala som arytmiu,srdce sa mi zacalo akoby triast pulz vyskocil ja180 z min.,otazievali mi ruky nohy,zo zaciatku to po predychani preslo no rokmi zachvaty trvali dlhsie a mala som ich castejsie.cize vlastne oni tym katetrom vsrdci vypalili miesta kt.sposobovali to ze sa tak rozbusilo. Nieje to srdcova vada,arytmiuma xy ludi akurat ze tych arytmiije viac druhov a niekore su aj nebezpecne.Moze to mat clovek z chrbtice alebo stitna zlaza robila problemy,mne zas povedali ze z "prechodenych"

mianatalia87
autor
21. jan 2016

Chorob,co aj sedi,casto sommala laryngytidy a ako sa povie "udrelo"mi to na srdce.Boli mi robene vysetrenia echo,ekg ale to nic nezachytilo.Az raz som mala zachvat kt.trval aj po prichode na interne,sluzbu mala nastastie primarka co je fakt ze odbornik,napojili ma na ekg rovno povedala co. To je a ako sa to da riesit a rovno povedala ze to casom tak ci tak bude horsie ze zakrok pomoze.Vela je o tomppisane na nete.Ja som mala konkretne paroxyzmalnu uzkomplexovu supraventrikularnu tachykardiu.Na nete o tom je popisane a myslim ze aj na stranke kde to robili NUSCH v bratislave.Keby chcete este nieco konkretnejsie vediet pytajte sa.Mate nejaky problem so srdcom ked sa na to pytate ci len tak?

mianatalia87
autor
21. jan 2016

@wallerry este sa opytam k predoslej teme lekara sa moc nechcem uz vypytovat.Je to asi blba otazka a opoved bude asi az po histologii.ale citala somze rak.krcka moze zena dostat cca za 10rokov ze sa to tak vyvija cez tie predrak.stadia.Cize sa pytam ak ja mam to CIN I -II moze mi z histologie vyjst nieco uplne ze zle?viete ako to myslim ale bojim sa to napisat 😝 vacsinou co citam lebo ja furt studujem a zistujem vsetko,tak sa im bud potvrdilo co aj na cytologii alebo tp boloostupenhorsie a tak.vy ste to ako mali?cytologia a histologia rovnaka?a vasa kamoska.ste ju tiez spominali ze ju operovali tusim priCIN III.viem ze vela stresujem ale potrebujem take ukludnenie ze to neni take zleod niekoho co si tym uz presiel 🙂. Dakujem

neznama820
24. jan 2016

@mianatalia87 chcem sa spytat amo ti dopadla hystologia a aky si mala vysledok pap

mianatalia87
autor
25. jan 2016

@neznama820 ja mam este len pred sebou konizaciu takze to si este ppckam na histologiu

neznama820
26. jan 2016

@mianatalia87 a papka ti vysla kolkatka pred konizaciou...

mianatalia87
autor
26. jan 2016

@neznama820 .Pol roka dozadu som mala aschus a terazze je to horsie.pytam sa lekara:a co teda teraz mam?CIN I ? A on CINI-II...to bolo cele vzali mi ster na hpv virusy mam tam tusim 16ku pozitivne :-/ ty mas tiez zle vysledky cyto??

neznama820
27. jan 2016

@mianatalia87 ano tak isto som mala pred pol rokom PAP3'ascus a teraz CIN1..tak neviem co bude dalej

neznama820
27. jan 2016

@neznama820 a kedy ides ma konizaciu??

neznama820
27. jan 2016

@neznama820
@mianatalia87 a kedy ides na konizaciu??

surriana
27. jan 2016

Neboj sa nicoho.Pred 4 rokmi ked sa mi narodila dcerka mi toez zistili dysplaziu.4 roky ma sledoval onkogynekolog kde som chodila kazde 3-4 mesiace na kontrolu cito+kolposkopia.Cele roky na striedacku Ascus-Lsil.Pytala som sa aj na konizaciu ale tu mi povedal ze este nie este je skoro este je cas a ze som este mlada nato.Tak mi doporucil tehotenstvo ze jedno dieta mam necham radsej aj druhe lebo jeden nikdy nevie ako sa to cele moze zvrtnut.Ako sa stym tvoj organizmus vysporiada atak.Otehotnela som,porodila som,poporodna kontrola ukazala ze nalez stale pretrvava tak som isla 12.Novembra na konizaciu a dnes som ok.Vysledky vyborne.....

surriana
27. jan 2016

A otehotnenie po konizacii?No vieš,su ženy ktorým takýto zákrok nikdy robený nebol a aj tak maju zasebou nejaky ten potrat.Takže nikdy nevieš.A su ženy ktore po konizacii otehotneli a este ktomu aj nejaky ten den prenášali.....Takže asi tak