Konizácia krčka maternice

mianatalia87
27. nov 2015

Ahojte,uz som zufala a preto hladam radu aj tu,mozno je tu vela zien s mojim alebo podobnym problemom. Totizto,prva cytologia robena po porode ukazala vysledok ASCHUS-co maju byt len mierne zmeny na krcku neisteho vyznamu,lekar mi povedal,ze sa to nijako nelieci iba sleduje. Po pol roku nasledovala dalsia cytologia a tam mi uz vyslo CIN I -II..ak som to dobre napisala...Hned po tomto vysledku a poskonceni menstruacie som sla rovno na dalsi ster a vzali mi aj vzorku na HPV virusy. Teraz uz treti tyzden cakam na vysledky.Ked pridu take iste alebo horsie a HPV pozitivne,odporuca konizaciu,ked budu lepsie este pockame mesiace.Pisala som aj na jednu poradnu inemu gynekologovi,ten mi zas pisal,zeby s konizaciou este pockal a moj lekar ma vraj tak ci tak spravit kolposkopiu.Pokial viem,teda nepytala som sa,moj lekar ju nerobi.Keby ano uz by mi to navrhol,ale on rovno rezat. ?Mate s tym niekto skusenosti? Mam sa s lekarom poradit o tej kolposkopii a cakat alebo to radsej dat rychlo prec aby sa to nejako nezvrhlo? Ja sa samotneho zakroku a vsetkeho neobavam,skor narkozy,lebo v zivote som narkozu nemala a potom tych vysledkov ajaj...A ako to je s otehotnenim,resp.donosenim dietatka po konizacii? Niekde som pocula ze v pohode sa to da ,vraj iba v niektorych vynimocnych pripadoch sa dieta rodi skor ,lebo je skrateny krcok maternice.Poviem vam pravdu,som z toho jelen a budem rada,ak ma niekto ukludni:D Dakujem za odpovede.

surriana
27. jan 2016

A mala som všetky tie vysokorizikove typy.Od 16 cez 18 az neviem po ktoru mariu....a som tu!

neznama820
27. jan 2016

@surriana dakujem za povzbudenie

mianatalia87
autor
27. jan 2016

@neznama820 ja neviem kolko mam pap ako sa to tam vsetko znaci oni pri posledno stere teda lekar a sestricka povedali to cin 1-2

mianatalia87
autor
27. jan 2016

@neznama820 niekto vravi ze vtedy sa to len sleduje niekto aby som nevahala a usla ked lekar odporuca..ja fakt netusim ani neviem co sa moze akebo nemusi stat keby nejdem a tak budrm mat lepsi pocitze to zle mi vyrezali :-/ a mam pozit.tie hpv virusy tak asi jedno s druhym a zrejme by sa to mohlo sirit dalej...

mianatalia87
autor
27. jan 2016

@surriana dakujem za povzbudive slova tak dufam ze aj umna to bude ok ked mam "len"to cin1,2...a dietatko casom chcem ale to je otazka ca 5rokov hah 🙂 sno jasne to vuem ze je vela zien ktore mali vsetko super a porodilu skor alebo aj po konizacii a prenasali ale tak predsa krcok je kratsi isto je vacsie riziko kazdopadne dala som aj horsie veci zvladnem aj toto a potom sem napisem aj ha skusrnost.len nevh mi to zase neposunu,teraz cakam lebo som brala atb....a este som zabudla @neznama820 na konizaciu by som mala ist obtyzden v strefu.wste neviem presne vsetko lebo mi len vraveli pridte o mesiac ,budrm tamvolat ale rak hadam to uz spravia v najbluzsom moznom termine.A ozsj co tebe lekar vravel na vysledky?mne ked vyslo 1raz to cin,tak o mesiac zas stery a ajna hpv a ked vyslo to iste aj poxit.hpv test tak rovno povedal zeby to dal radsej prec.A pozri na zaciatok temy tam mi jedna pani pisala ze kym eni napadnuta velka cast krcka ze to potom krcok dorastie.Nevyznam sa ale za precitanie rady tych zien stoja aby sa clovek tak nebal a aj dostal viac informacii leno su aj lekari co nepovedia vsetko do bodky.Moja mama sa uz smeje vraj uz viem o tomviac ako lekar haha.Takze tak 🙂

mianatalia87
autor
27. jan 2016

Pardon ,asi musite lustit ,lisat cez telefon to je umna des a hruza a este taku sunku mam co pise aj to co nechcem tak sa nehnevajte 😉

neznama820
28. jan 2016

No mne praveze povedal ze o pol roka mam ist na ster len sa bojim aby sa to nezhorsilo ...
@mianatalia87

mianatalia87
autor
28. jan 2016

A mne uz rovno konizacia.sa mi zdalo skoro brat ster o mesiac nato a hned konizacia...ale tqk on videl cele tie vysledky a vyjadril sa v tom slova zmysle ze sa to moze sirit...kazdy sa boji ale mame stastie ze nam to nali vtakom este stadiu ze sa to da popripade riesit. Na vasom mieste si posilnujem imunitu,ja som to vsademozne citala ze vitaminy treba brat a pod.mozno to pomoze zlepsit stav.ja sa snazim jest ovocie a cecko si davam preventivne uz teraz aby aj ranasa hojila dobre a do buducna by uz neboli zle vysledky. @neznama820

veruska221
28. jan 2016

Ja som bola na konizacii pred 3 rokmi, hpv pozitiv a cyto to bola katastrofa, ziadne pozorovanie , hned ma poslali do nemocnice. Tiez som sa bala uspania lebo som nikdy nebola v nemocnici ale mozem povedat ze to bolo super 🙂 zaspinkala som a o pol hodinky som bola hore a vsetko ok 🙂 Takze toho sa netreba bat , zazelaju krasne snicky a je 🙂 a co sa tyka tehotenstva som v 7 mesiaci a vsetko v poriadku krcok drzi 🙂

veruska221
28. jan 2016

A oni beru fakt len mali kusok len aby to vedeli pozriet , takze mega skrateny ten krcok nebude a kam ides do nemocnice ?

neznama820
28. jan 2016

@veruska221 aku si mala cyto pred konizaciou a aku si mala ponej

veruska221
28. jan 2016

Ja som mala 3 ab tusim a ponej som mala potom uz 2

mianatalia87
autor
28. jan 2016

@veruska221 ja preto strach z narkozy lebo vravia ze musi byt clovek uplne zdravy a ja sa necitim chora alebo nieco ale rano vstava taka nejaka usoplena tak rozmyslam co bude ako bude aby nebol problem proste stresujem a tlacim do seba vitaminy 🙂 ja idem do LE tu mam aj gynekologa on to aj spravi,ak sa teda pyta mna lebo aj neznama820 sa cosi pytala 🙂

mianatalia87
autor
28. jan 2016

@veruska221 tak to je super ze cajas babo a v pohode aj po konizacii,gratulujem a hlavne nech to vsetko vyjde do zdarneho konca 🙂 ja mam hednu dcerku a casom by som mozno chcela este babo tak len sa dat dokopy a verit ze vsetko bude ok 🙂

veruska221
28. jan 2016

mianatalia87, neboj vsetko bude okey, ja som frcala na nasivine, tiez som bola taka usmrkana ale v pohode hrala som partizana ze mi nic neni 😀 každopadne drzim palce a ked budes mat po tom treba relaxovat a nenatahovat sa 🙂

veruska221
28. jan 2016

dakujem, . aj ked mam zvyseny cukor a mala vazi trosku viac je vsetko v poriadku aj krcek drzi 🙂

lienkaviva
28. jan 2016

@neznama820 mne konizovali kŕčok s CIN3 v tehotenstve (dlhý príbeh) 😳a mám ročného syna 😘 Skratili mi ho na minimum a dr.mi vravel že aj s takýmto sa dá otehotnieť, takže nemaj strach. Narkóza v pohode a bolesť po ako pri MS. Mňa ešte aj podsivali aby malý "nevypadol"

neznama820
29. jan 2016

@lienkaviva a teraz mas ake vysledky??

lienkaviva
29. jan 2016

@neznama820 Ja som mala pozit.výsledok z cytologie, preto mi po sestonedeli museli urobiť histerektomiu. Ale mám zdravého syna a už všetko za sebou a hlavne vyhla som sa chemo, lebo histologia maternice bola negat. Ak máš cin 1,2, nemáš sa čoho báť....

neznama820
29. jan 2016

@lienkaviva fuu tak to je uz horsie a teraz si jz v poriadku

lienkaviva
29. jan 2016

@neznama820 áno som 😀 po polroku som bola na kontrolu a všetko OK. Akurát mám škaredú jazvu od pupka až dolu ale manželovi sa pacim aj tak 😉. A ty ako? Tebe čo povedal dr. Budú ti robiť konizaciu?

neznama820
30. jan 2016

@lienkaviva no praveze moj doktor povedal ze este pol roka pockame tak sa obavam aby sa to este nezhorsilo..

lienkaviva
30. jan 2016

@neznama820 ja by som nečakala a pýtala som sa aby mi to vybrali čím skôr, tiež by som sa bála (aj s cin1)
Neviem či chceš bábätko ale lieči sa aj pol roka po koniz. Mne povedal dr. že to čo som mala ja sa mohlo stať aj za pol roka, neviem načo tvoj dr. čaká....môj mi ešte vybavil tam kde má odoperovali skor

neznama820
30. jan 2016

@lienkaviva ja uz mam 3 deti ale aj tak sa obavam..tiez uvazujem ze po MS pojdem za doktorom a dohodnem sa snim ..uvidim co my povie

lienkaviva
30. jan 2016

@neznama820 a aké si mala výsledky? Je to rôzne, nie všetko sa operuje, niečo sa rieši aj ambulantne, ale neviem prečo čaká, to nezmizne len tak

neznama820
30. jan 2016

Pap 3a -lahka dysplazia

neznama820
30. jan 2016

@lienkaviva pap3a-lahka dysplazia

lienkaviva
30. jan 2016

@neznama820 skús si pozrieťhttps://www.modrykonik.sk/cytologia/
Ja som mala pap IV. CIN3. Neviem, ale ja by som nečakala pol roka je to veľké riziko 😳

neznama820
31. jan 2016

@lienkaviva ved prave to ze ked my robil pred polrokom tak som mala pap 3a -ascus a teraz uz CIN 1..ved pojdem tam a uvidim co my povie...

lienkaviva
31. jan 2016

@neznama820 normálne mu povedz, že už to chceš dať preč a nech ta objedna na zákrok, nedaj sa odbiť, veď máš 3deti. Držím palce