Krvavá cysta na vaječníku

leameleg
12. mar 2022

Ahojte dievčence,maminky.❤
Chcela by som radu prípadne info. Je síce x skupín ale väčšina z nich je len o klasických cystách. A o krvavých som skoro nic nenašla. Moja otázka znie stretla ste sa niektorá z tímto problémom.pred pol rokom som mala lpsk kde mi vyberali dermooidnu cystu z ľavého vaječníka a tento krát sa mi objavila nová ale už na pravom vaječníku. lekár mi ju našiel na usg kde ju bolo jasne vidieť o akú cyatu sa jedná,jej rozmer je 4,9cm. Je možne aby praskla počas Ms alebo len laparka ?.vďaka za každé info.

ninka99865
12. mar 2022

@leameleg ahoj ja som mávala krvavé cysty na vajecniku a ked ju lekár videl tvrdil že bude musieť ísť von lebo krvavá cysty je endometriozna a sama neodíde. Tak som sa pripravila nato že Ok pôjde von. Na poslednej kontrole kde sme si mali dohodnúť termín zákroku ju lekár doslova hľadal na sone a sám bol prekvapený že odišla.. to sa mi zopakovalo asi 3x tak som potom musela nasadiť antikoncepciu. Ale vždy odišli a mali asi cca 5 cm.. ale sám mi vravel že je to nezvyčajne.
Takže ti nechcem dávať nádeje že odíde sama nemusí to tak byt, len chcem povzbudiť že aj to je možné. Ale všetko čo som ja našla ku krvavým cystam bolo že samé neodídu. Treba to dávať kontrolovat hlavne aby nerástla.

leameleg
autor
12. mar 2022

@ninka99865 aj ja som sa dočítala že tam je veľmi malá šanca že zmizne. Ale tak uvidíme o 2 týždne. Len nechápem prečo sa vytváraju. Ale som pripravená ju aj dať von lebo nechcem aby mi spósobila nejaké komplikácie. A od vtedy máš pokoj od kedy berieš antiku???

ninka99865
12. mar 2022

@leameleg ja tiež nechápem ako sa ta krv tam dostane.. no vysadila som pred rokom lebo už sme chceli bejby a teraz sa mi robia ale vodové

drzaopica
12. mar 2022

@leameleg endometrióza by Ti nenarástla 5 cm za pol roka.Ak to je endometrióza jedine laparoskopia.A dodnes sa nevie prečo vznikajú pri menzese sa urobia zhluky krvi a výstrelky a vznikne cysta aj máš bolesti, silný menzes?od 4-5 cm sa operujú.Ale väčšinou sa vrátia, alebo nájdu aj na iných miestach a to je vidieť iba na laparoskopii ani na sone nie

leameleg
autor
12. mar 2022

@drzaopica tak ja mam napríklad ms na čas, akurat cítim bolesť týždeň pred ms a počas ovu. Ja to tiež vidím že najlepšie to bude dať preč. A už rozmýšľam ci ta antika by nepomohla aj mne. Lebo keď sa takto budú tvoriť tak ja ozaj neviem si to predstaviť.bežne som mala folikuli a zrazu najprv dermoid a teraz toto .

leameleg
autor
12. mar 2022

@ninka99865 ale ja nerozumiem prečo sa vytváraju veď to je psycho ... a ty si mala lspk ?

ninka99865
12. mar 2022

@leameleg mala som laparku ale nie pre krvavú cystu ale pre vodovodu

leameleg
autor
12. mar 2022

@ninka99865 takže asi ti nepraskla ako mala.. a ty si mala cyklus v poriadku ...? Mala si nejake bolesti alebo nieco.? Lebo ja mam aj cyklus pravidelny nešpinim tak tomu nechapem prečo sa vytvorila

ninka99865
12. mar 2022

@leameleg ta krvavá mi praskla to som mala ešte pred dvoma rokmi. A teraz sa mi spravila vo februári vodova ale za 2 týždne hrozne narástla a potom som dostala menzes ktorý trval 2 týždne tak som šla na pohotovost a musela von..
no a hej ja mám cyklus cele zle 😂 by som sa ani neodpisala
Ale tiež nerozumiem prečo sa to spraví.. ako vodova chápem že proste ten folikul prerastie, ale krvavá ako sa tam ta krv dostane to mi bude záhadou kým mi to niekto nevysvetlí 😅
Ale ak by sme nechceli byt tehotni resp keď s ani to bude vracať tie cysty po dieťati tak to budem riešiť nejakým telieskom nech mám svätý pokoj od krvácania

leameleg
autor
12. mar 2022

@ninka99865 no vieš že aj ja nad tým stále premýšľam a nemala si komplikácie keď ti ta krvava praskla prepáč som otravná ale zaujima ma to lebo ženy sa od seba viac dozvedia ako od lekárov

ninka99865
12. mar 2022

@leameleg pýtaj sa kľudne🙂
No mala som také komplikácie že som krvacala dlho.. tak som šla na pohotovost tam ma pozreli a mi povedali že tam je krvavá cysta ktorú mi budú musieť vybrať. A že sa mám hlásiť u svojho gynekológa a mi dali injekciu na zastavenie krvácania. A potom som to riešila už len so svojim ale ja som nikdy nemala žiadne bolesti ani nič “len” to krvácanie. A aj keď praskla netušila som o tom

leameleg
autor
12. mar 2022

@ninka99865 a nespôsobila ti žiadne komplikácie počas prasknutia? Lebo vraj tie krvave sú omnoho horšie ako vodove. No tak mne po laparke bolo ok a posledný mesiac a pol som začala viac krát cítiť kríže nezdalo sa mi to a citlivejší pravý vaječník... a pozri nakoniec sa ukázala táto cysta. Nebrala som ani nikdy antiku ani žiadne hormonne tabletky takže preto mi je to všetko zvláštne že sa stále niečo sakra objavý. Objednala som si Gynex kvapky čítala som o nich a vraj sú fajn tak skúsim...

ninka99865
12. mar 2022

@leameleg nie netušila som že odišla až na ďalšom sone mi povedal.. vyskusaj ten gynex ja teraz skúšam Indonal a pupalkovy olej..

leameleg
autor
13. mar 2022

@ninka99865 Pupalkový olej už skúšam .a ten gynex som si objednala tak uvidíme. A indonal ? To som ani nepočula. Viem to zohnať aj bežne v lekárni ?

ninka99865
13. mar 2022

@leameleg áno to je doplnok. Niekomu to zabralo niekomu nie, je to trojmesačná kura potom 2 mesiace pauza a potom sa opakuje tak uvidíme

leameleg
autor
13. mar 2022

@ninka99865 a teraz maš kľud od cýst ?.

ninka99865
13. mar 2022

@leameleg netuším, cystu mi vybrali 21.2 a od vtedy som ešte menzes nemala, ale chystám sa v utorok na gyndu zistit aký tam je stav. Ja už mám normlane nočnú moru z tých cýst snáď sa nám podarí čoskoro otehotnieť

leameleg
autor
13. mar 2022

@ninka99865 veď to že ja zakaždým trpnem čo zas najde ved to už je šialenstvo. A som zvedavá o tie 2 týždne čo mi povie.... ani antika neni dobrá , a rôzne abletky ťažko povedať

domikl
25. aug 2023

@leameleg ahoj obnovujeme trochu temu 🙂 ako to dopadlo s tou krvavou cystou? Mne ju včera lekar našiel 4cm.. tvrdil že s menzesom odíde a mám prísť si skontrolovať o mesiac. Tváril sa akokeby to bola bežná záležitosť. A mne to strašne vŕta v hlave.

leameleg
autor
30. aug 2023

@domikl ahoj áno má pravdu. Mne zmizla spolu z menštruáciou. Nestrachuj sa.

littleblueberry
14. feb 2024

@domikl prosím ta, čítam, ze mala si krvavú cystu. Aj mne to isté tvrdil lekár, ze odíde a menštruácio, ale ja mam potvrdenú endometriózu, tak veľmi sa bojím, ze neodíde...

leameleg
autor
15. feb 2024

@littleblueberry ak vám nezmizne tak ju vediodstrániť laparoskopicky odstraniť