Mám cysty na pravom vaječníku. Budem mávať ovuláciu na ľavom?

14. okt 2023

Ahojte dievčatá, prosím vás ..dr mi povedal , že mám ľavý vaječník dobrý ale na pravom mám veľa tých ,,cysticiek " to znamená že je polycisticky ten pravý? Mám stále ankvulacne cykly a smerujeme akurát do centra. To znamená, že keď mi ich budú stimulovať tak mám nádej len každý druhý mesiac keď budem ovulovat na ľavom vajecniku?

gejb
14. okt 2023

Pri stimulaci sa ten zdravy vajecnik rozbehne, aj keď nie je na rade 😉. Na to su tie lieky - stimulujú sa oba naraz, či z toho cystickeho niečo bude nevedno...
S cystami nemám skúsenosti, ale teda nenavrhli ti ich najprv odstrániť?

autor
14. okt 2023

@gejb ahoj 🙂 no som po laparke a keď som bola na sone tak som ich tam stále mala..viem že robil driling vaječníkov a polyp a zrasty odstraňoval. A to aj v centrách používajú zrejme ten clostilbegyt však? Som myslela že to vždy iba ten jeden rozbehne na ktorom má byť ovulácia

gejb
14. okt 2023

Clostil nepoužívajú. Ten je len na vyvolanie prirodzenej ovulacie=jedno vajicko. To dava gyneokolog...
Pri IVF sa s tym uz neparaju a budeš si pichat injekcie, ktoré stimulujú vaječníky na tvorbu a dozrievanie co najviac vajicok - na oboch vajecnikoch. Viac vajicok=viac embryi =väčšia šanca 😉

autor
14. okt 2023

@gejb my zatiaľ nejdeme do ivf. Zatiaľ že bude len stimulácia nejakými liekmi .To nevieš ako prebieha?

gejb
14. okt 2023

Aha...tak to neviem, nám túto možnosť nedali 😄 skus pohľadať v starších diskusiách alebo v skupine IVF - tam sú baby co si prešli uz všetkým...

autor
14. okt 2023

Ďakujem , idem čítať 🙂🙏🙏

barju
14. okt 2023

My sme mali v CAR 3 cykly stimulácie s letrozolom a ovitrell a plánovaný pohlavný styk. Ale to odporúčam len ak máte dobrý spermiogram a priechodné vajickovody. Potom sme šli už do inseminacie,kde je liečba liekmi rovnaká.

autor
14. okt 2023

@barju áno tie mám priechodné..spermiogram je dobrý len morfologia je 3% ..a to sa dá hneď vypýtať ten letrozol ? Lebo 5 dní po prvej konzultacii mám dostať menzes tak či sa ich to môžem rovno opýtať alebo nie

barju
14. okt 2023

Ja som tam bola tiež prvý krát pred MS ale nedali mi ešte letrozol, lebo mi na 2.DC robili hormonálny profil. Na základe toho sami prišli s letrozolom. Ak máš hormonálny profil spravený nie starší ako rok a donesieš im ho, tak by ho mohli predpísať.

autor
14. okt 2023

@barju aha no ten neviem či dostanem od bývalej gyn nakoľko bola nasratá že od nej idem preč k inému a ten mi nerobil zatial

barju
15. okt 2023

Ja keď som menila obvodného,tak moju kartu som brala so sebou,lebo nový lekár musí vedieť porovnať výsledky spred roka s novými napr. To isté podľa mňa platí aj pri gynekológovi. A za ďalšie,nevie prečo sa nasieraju buď sa sťahuje sa človek sťahuje do iného mesta a nemôže dochádzať za ním,alebo je dôvodom na zmenu že nerobila svoju prácu ako od nej pacient ocakaval,tak nech si vstúpi do svedomia a robí veci inak. Ak je za to nasratá sama na seba tak nech sa ľúbi,ale nemôže ti brániť si zobrať od nej výsledky

autor
16. okt 2023

@barju už sme to všelijako skúšali ,aj môj nový dr jej volal ,nedvíhala ale to ona nikdy nedvíhala vlastne,písal jej tiež nič .ja som tam priamo šla sestrička má nepustila do vnútra...hrozne čo je ona za dr. Odišla som lebo krámy aj 3 x za mesiac a ona mi stále tvrdila že som zdravá ako ryba a po prvej návšteve nového lekára som zistila že mám pco atď atď ..do dvoch mesiacov má operoval a henta za dva roky neurobila nič

barju
16. okt 2023

Ak nový doktor postupoval podľa zákona a stará dr. Odmieta vydať dokumentáciu dlhšie ako 7 dní, porušuje zákon §23 odsek 3 zákona https://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-576

autor
16. okt 2023

Už aj tým sa jej vyhrážal ale ona nič..to bola jedna chýba že som k nej šla...šak už mi asi oni porobia nejaké tie vyšetrenia a uvidím..len som myslela že výsledky bývajú skôr a nie až cca o dva týždne a na stimuláciu tým pádom musím čakať jeden cyklus

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre