Kvasinky a snaženie o bábo

leonetka
18. apr 2012

Ahojte, chcem sa s vami poradit. Od februara sme sa rozhodli snazit o babo. Bohuzial, prave od tohto mesiaca, ako na potvoru, mavam opakovane kvasinky. Vdaka nim to snazenie odkladame, ale uz ma to prestava bavit a posobi to aj zle na psychiku, kedze som uz som nastavena “na plodenie” 🙂 U mna sa to teraz prejavuje zacervenanim sliznice, takeho typickeho vytoku mam malo. U doktora som bola niekolkokrat, prvykrat potvrdil candidu a predpisal mi gynazol, potom neskor dvakrat ma poslal prec ze tam nic nevidi, aj ked domaci kvasinkovy test co som si robila pred jeho navstevou bol pozitivny. Vraj sa mame snazit aj ked mam kvasinky. Ved ked budem tehotna, budem ich mat aj tak. Celkom ma tym sokoval, pripadam si pri nom ako hypochonder. Prave teraz mam plodne dni a samozrejme, ako naschval, dole uz je to zapalene a trochu vytok, nesvrbi to. Dala som si na to vecer femigel ale citim trochu palenia stale. Mam dilemu, ci to so zatatymi zubami predsa len skusit ako povedal doktor alebo zahodit dalsi (uz treti) mesiac snazenia a liecit sa nejakymi antimykotikami. Baby co sa snazite, skusate aj ked mate taketo problemy? Podarilo sa niekomu pocas zapalu otehotniet?

miskaska
6. máj 2012

Ja sa vyhýbam farebným alebo parfumovaným toaleťákom a intímkam.

kristina81
6. máj 2012

Ahojte.Vidim nie som jedina ktora sa trapi.Ja mam vytok od prvej ms cize uz 17 rokov.Ku gyn.uz s tym ani nechodim lebo lieky mi pomohly tak po prvy sex.Canesten a ostatne volno predajne lieky mi nikdy nepomohli.No ale hlavne preto pisem aby som sa podelila o moju skusenost.Po 17-tich rokoch nemam uz druhy mesiac ani kvapku vytoku. 🙂 Zacala som brat kvapky FEMI od Valovica,pijem alchemilku a gynastan caj.Takze neviem co z tychto troch veci mi pomohlo ale je to konecne super pocit. 🙂 A aj mi sa snazime o babo uz viac ako dva roky.Som mesiac po neuspesnom ivf a to podla lekarov sme na 100 percent zdravy.Uvidim teraz ci sa zadari,ze ten vytok nemam. 😉 Mozno to posobi negativne na oplodnenie.

iukapiuka
6. máj 2012

inak niekedy pomože jesť čo najmenej cukru ( a vecí ktoré prekyslujú organizmus) a upraví sa to samo.. žial mám na to ale málo disciplíny :-/

leonetka
autor
14. máj 2012

Ach jo... mam plodne dni a zase sa objavili kvasinky. Som uz z toho nestastna. ☹ jem furu probiotik, zenske caje, alchemilku s rebrickom, Aloe veru, preventivne si davam Actigel... asi nebudeme mat babo nikdy ☹

janeaustene
19. jan 2015

prvý krát som kvasinky dostala od antibiotík a bohu žiaľ je to tak že keď to raz dostanete tak už ste nato náchylná.vtedy mi lekárka poradila candi stop a výrobok s brusnicami od webber naturals veľmi mi to pomohlo a beriem to aj preventívne plus brusnice pomáhajú aj ladviny a močove cesty udržiavať fit.A pravdaže nemôžem vynechať užasny výrobok čo na kvasinky sú vynechatelné to je krém canesten a potom bud šípky alebo tabletky canesten.

janeaustene
19. jan 2015

Tomu že som mala prvý krát kvasinky ubehlo 9 rokov a ja od kedy beriem candi stop a webber naturals teraz prvý krát mám zase kvasinky kôli mojej nedbanlivosti.Lebo som brala antibiotika cez vianočné sviatky a začiatkom Januára,ale candi stop a webber naturals sa mi minuli a koli tomu som si ich nedávala zle som vyratala kusy a nevidržali mi.len teraz som ich mohla kúpiť.No a veru kvasinky zapracovali lebo antibiotiká im akurát vyhodne prostredie zabezpečia.Dávám si ich tretí den a natieram si pošvu canesten krémom pravidelne 3-4denne a už sa cítim oveľa lepšie pálenie a svrbenie takmer prestalo.Preliečí sa to a bude to vporiadku.Mňe tie to výrobky pomáhajú.

natalia781
26. aug 2021

@abriela Zdravím, je to už síce dlhá doba od kedy bol tento príspevok aktuálny, ale ak by som sa mohla opýtať, aký bol zdroj? Mám rovnaký problém, momentálne som na 6 mesačnej liečbe mycomaxom a ak nepomôže už ani to, pôjdem na imunologiu. Rada by som preto vedela, či bol naozaj váš problém s kvasinkami riešiteľný v inom odvetví medicíny. Tiež chceme bábo, no kvasinky nám v tom bránia. Preto by som to mala čo najskôr už za sebou. Ďakujem Vám

abriela
26. aug 2021

@natalia781 otehotnela som, takže vyšetrenia neboli realizované