Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kvasinky a snaženie o bábo

leonetka
18. apr 2012

Ahojte, chcem sa s vami poradit. Od februara sme sa rozhodli snazit o babo. Bohuzial, prave od tohto mesiaca, ako na potvoru, mavam opakovane kvasinky. Vdaka nim to snazenie odkladame, ale uz ma to prestava bavit a posobi to aj zle na psychiku, kedze som uz som nastavena “na plodenie” 🙂 U mna sa to teraz prejavuje zacervenanim sliznice, takeho typickeho vytoku mam malo. U doktora som bola niekolkokrat, prvykrat potvrdil candidu a predpisal mi gynazol, potom neskor dvakrat ma poslal prec ze tam nic nevidi, aj ked domaci kvasinkovy test co som si robila pred jeho navstevou bol pozitivny. Vraj sa mame snazit aj ked mam kvasinky. Ved ked budem tehotna, budem ich mat aj tak. Celkom ma tym sokoval, pripadam si pri nom ako hypochonder. Prave teraz mam plodne dni a samozrejme, ako naschval, dole uz je to zapalene a trochu vytok, nesvrbi to. Dala som si na to vecer femigel ale citim trochu palenia stale. Mam dilemu, ci to so zatatymi zubami predsa len skusit ako povedal doktor alebo zahodit dalsi (uz treti) mesiac snazenia a liecit sa nejakymi antimykotikami. Baby co sa snazite, skusate aj ked mate taketo problemy? Podarilo sa niekomu pocas zapalu otehotniet?

annamary27
21. apr 2012

@leonetka ahoj odporúčam probiotiká Super Dophilus,ja ich beriem preventívne jednu denne a pri nejakých nepríjemných náznakoch tam dole zvýším dávku na pár dní na 2-3 denne a je to v pohode,takto fungujem už skoro rok a to som mávala ťažkosti s mykozou dosť často a teraz klop-klop je to dlhodobo o.k. alebo potom výplachy Rosalginom easy.

leonetka
autor
22. apr 2012

@annamary27 ahoj, vyssie som pisala, Super Dophilus mi vobec nezabera. 😒 Beriem 2 denne, pred mesiacom 3 denne a bez zmeny. rosalgin pouzivam vzdy po menstruacii si robim vyplach a dam cipok.

bacula
22. apr 2012

ahoj. ja mavam tieto zapaly od 12 rokov 😒 aj teraz pocas tehu, kazde dva tyzdne 😖
zevraj pocas tehu je to normalne, takze to este nejak pretrpim , ale tiez uzivam probiotika , dobry je aj cisty kokosovy olej, dostat to na nete kupit, neviem ako v obchodoch na slovensku ( ja zijem v dansku, tu to bezne kupim) , z toho si davam nalacno jednu malu lyzicku, a ked je dole problem, tak sa natieram, alebo namocim tampon a dam na taku hodinku, a este aj gynekoligcka sol, vyplachy,kupele...
a tiez by sa mal aj partner liecit, lebo aj to moze sposobovat ten kolotoc...
a moj nazor co sa snazenia tyka, pokial to tebe nie je neprijemne preco nie, len potom urcite treba preliecenie partnera...
drzim palce 🙂

abriela
22. apr 2012

@leonetka lekarka mi vysvetlila, ze sa hlada ohnisko nakazy. Nasla problem v nose - jedna vacka mala zaschnuty hlien a zo strednej vacky v nose, mi vraj hlien steka spat aj ked nemam ziadne problemy. Nebyvam chora. Poslala ma odbery, vytery a dalsie vysetrenie nosa ma caka o 2 tyzdne. Tento tyzdne sa chystam na urologiu, snad stihnem aj gastro a imuno. 😒

leonetka
autor
23. apr 2012

@pe vcera vecer som si dala tu jednorazovu tabletu. tak uvidime, ci sa to zlepsi.

pe
23. apr 2012

@leonetka ano? tak ja myslim, ze canesten ti pomoze, podla prieskumu je velmi ucinny, teraz by to malo 4 dni posobit, tak sa vyhni veciam, ktore by negovali liecbu - ved vies, plus umyvanie len cistou vodou, mydlo vratane toho na intimnu hygienu viacej vysusuje a nerobi dobrotu, ak mas aj pocity svrbenia zvonku, vyskusaj aj krem na vonkajsie pouzitie, stoji do 4 eur, tak to uz za to stoji to dotiahnut, a je urceny aj pre muzov, kedze mozu byt nositelmi tych kvasiniek, aj ked sa im to nezda 🙂

koksatko
23. apr 2012

@leonetka ja som bola na tom podobne, vysadilia som tebletky a od vtedy zacalo rodeo. stale som mala zapaly, vytoky, tiez som bola vhodny objekt na nove veci, v lekarni som minala neskutocne prachy, lekarka ma liecila len antimikotikami a to som sa ich za tie 2-3 roky najedla teda hodne. zmenila som stravu, ziadna biela muka, sladkosti, alkohol, tak isto som si davala pozor aj na ovocie co ma vela cukru. zacala som pit zeleny jacmen, jest chlorelu, uz som bola dost zufala. hlavne som sa prestala stresovat, tiez som mala po 30tke, chceli sme babo, ale tak cez zapaly sa to nedalo. mna lekarka nakoniec tak nastvala, ked som jej povedala, ze sa nam nedari, mi povedala, ze mam zmenit partnera. vymenali som ju, nasla som si gynekologa, nasiel mi nejaku bakteriu, preliecil ma a bola som za 2 mesiace tehu. jacmen aj chlorelu jedol aj moj partner. mne hlavne ziadne domace liecby, ale rady nasich mam nezaberali. mam 1,5 rocnu dcerku a od vtedy ako ma preliecil, tak som mala len raz mykozu. tak som z toho cela stastna prestastna, dokonca pouziva anionove vlozky, tak som bola zufala a pouzivam ich stale. 🙂

leonetka
autor
23. apr 2012

@pe no chvilu som vahala, lebo som len citila palenie a bol vytok ale taky len vnutri, nie navonok. som este rozmyslala, ze to moze byt aj ina bakteria a ci si skor neposkodim tymto canestenom. len k doktorovi sa mi za tychto okolnosti nechce ist a bala som sa, ze ked to necham tak, dostanem zas zapal mocovych ciest. teraz ma cely den pobolieva v oblasti krizov, zatial ani nic nevytieklo, tak uvidim. canestem kremik mam, natrela som sa rano, aj ked svrbenie vobec nepocitujem tentokrat.

leonetka
autor
23. apr 2012

@koksatko mne gynekolog bral za posledne 3 mesiace 3 al. 4x kultivaciu, z coho 1x bola pozitivna na candidu a ostatne negat. tak neviem co sleduju v tych zakladnych odberoch, ale asi by mi tam uz vyskocilo nieco. ja mam pocit, ze mozno je problem niekde inde a prejavuje sa to takymito zapalmi. ale ako na to prist a kde zacat? inak tie anionove vlozky mam aj ja. 🙂 pouzivam zatial len intimky a napodiv funguju. ked pocitujem podrazdenie alebo palenie, tak to velmi rychlo stlmia. celkom ma to prekvapilo, lebo som tomu vobec neverila, ale zufalec uz skusa vsetko.

koksatko
23. apr 2012

@leonetka tak tak zufalec skusa vsetko, ja od porodu pouzivam len anionky, intimky pouzivam kazdy den a som max spokojna. skus teda upravit stravu a uvidis ako bude. ale tiez si nemyslim, kolko vitaminov a probiotik jes, ze je to to najlepsie riesenie. po pripade skus detox. drzim palce

pe
24. apr 2012

@leonetka mne sa toto stalo po vianociach, strasne svrbenie a neskor palenie, samozrejme som sa prejedla sladkeho a odrazilo sa to, az dva tyzdne sa mi stale zhorsovalo, lenze sme boli u nasich, takze gynekologicke som len zavolala, takze som tiez len tipovala, ona mi poradila tento Canesten, ze posobi na siroke spektrum mikroorganizmov vratane povodcov kvasinkovej infekcie a lieci aj niektore infekcie sposobene streptokokmi a stafylokokmi a ze uskodit nemoze, skor pomoct, navyse ja som tusila, ze som tehotna, tak som sa bala hocico, ale Canesten mozu aj tehotne, len sa nesmie aplikator pouzit, a hned od prveho dna som citila ulavu, najskor prejde ten neprijemny pocit a potom sa to cele dolieci, som rada, ze mi to pomohlo, nechcela by som sa s tym dalej tahat teraz do leta

sisisi
25. apr 2012

ja sa trapim s mykozou uz vyse roka, prave som dobrala liecbu od imunologicky, nasledne som dostala MS a znova sa objavili priznaky mykozy, hoci to bolo o nieco lepsie ako predtym. dlhodobo som uzivala i super dolphius, pol roka candivac na podporu imunity v posve, nepapam vela sladkeho a pride mi uz velmi obmedzujuce menit i jedalnicek... ale k veci. pytala som sa gynekologa, ci maju tieto infekcie vplyv na otehotnenie a povedal, ze to nebolo preukazane, takze veselo do snazenia ak nemas extra velke bolesti.

ivana.natasha
25. apr 2012

ja som mala asi 4-5 rokov tak každý druhý mesiac mykozu, skúšala som skoro všetko, teraz už manžel sa preliečoval, aj u kožného antibiotikami a všeličím a nič. aj imunológiu som navštívila a tam mi len odporučila doktorka vysadiť antikoncepciu. asi rok sa to upravovalo čím ďalej menej často krát , ale vlastne to moc nezaberalo ani probiotiká, no a potom som sa na všetko vykašlala, už som ani doktorke nechodila vždy, kúpila canesten a natierali sa a natierali, okrem tabletky pravdaže, tú odporúčam. potom sme sa rozhodli, že si zasrandujeme s manželom a skúsili sme 2x snažilkovať. a o mesiac to bolo- babatko v brušku a strach z mykózy. a ona neprišla. prvý krát až 6 mesiacov od pôrodu. no a teraz si môžem za ňu sama, chcem si dať Mirenu- antikoncepčné teliesko a tak sa začali testy, najprv všetko ok, no pri špec. kultiváciách už vybehol streptokok, tak som brala antibiotiká a hneď potom som zasa nachytala kvasinky, tak dúfam že sa to polepší a moja rada je myslieť pozitívne a pri chorobách, ktoré nevyžadujú akútne brať antibiotiká, liečiť inak. 🙂
a ja by som povedala, že je dôležité sa preliečiť a cítiť sa ok pri snažilkovaní, a vôbec nieje pravda, že aj tak budú v tehotenstve kvasinky, môžu byť ale nemusia.

ivana.natasha
25. apr 2012

jej a ešte som zabudla,mne doktorka dala jednu naozaj dobrú radu, žiadne intímky- tam sa to množí jedna radosť a ešte ani intímne partie nedýchajú. ja som nervózna už aj počas ms z vložiek, nie ich nosiť stale, radšej vymeniť aj počas dňa spodné prádlo 😉

kostickabonnie
25. apr 2012

v pondelok som dala mycomax oralne a vecer canesten kombi a stale to neprechadza....ma to takto byt? ☹ ale kamoska mi poradila Multi-gyn Actigel - je to gel z aloe vera, tak som teraz skusila a palenie preslo (od rana som skusala vsetko mozne ...detsky puder, krem proti zapareninam, olivovy olej s tee-tree olejom dokopy a nic... a toto zaucinkovalo do par minut....) muz tiez uzil mycomax a kutik na ustach sa mu vratil ☹ tak ja neviem, ci taka protireakcia je normalny jav alebo nie

leonetka
autor
25. apr 2012

@pe dala som si ho vecer a na druhy den po obede zo mna vypadla tristvrtka nerozpustenej tabletky 😕 odvtedy som uz radsej nic neriesila. obcas pocas dna citim trochu palenie, ale inak je to momentalne stabilizovane.
@sisisi dakujem, praveze ma to trosku pali. takze liecba od imunologicky nezabrala? ☹ to som chcela neskor vyskusat.
@ivana.natasha takze aj tebe sa podarilo otehotniet, to je super. 🙂 ved to, preliecit by som to chcela aj ja. ale mykoza sa mi napr. tento cyklus objavila akurat cez plodne dni. skoro ma porazilo. teraz je to uz zase lepsie. dufam, ze sa to nestane pravidlom. to o intimkach som pocula, snazim sa ich uz aj ja pouzivat minimalne.
@kostickabonnie mycomax by mal do 2 dni zabrat a canesten ta 1tbl ma ucinok 4dni, co znamena, ze ucinok by sa ti uz mal prejavit 😒 inak, mne prvykrat mycomax zabral a o mesiac neskor uz nie. ten multi gyn actigel mam aj ja, celkom je dobry. davam si ho niekolkokrat za mesiac ako prevenciu.

bobocka
25. apr 2012

@pe to ,ze sa v tehu pri canestene nesmie pouzit aplikator myslis tak,ze mast sa moze a tableta nie?dakujem za odpoved 🙂

leonetka
autor
25. apr 2012

@bobocka ahoj, ak ti mozem odpisat aj ja, tak moze sa aj tableta, ale nie zavadzat aplikatorom, ale len prstom.

sisisi
25. apr 2012

@leonetka no urcite tam je pokrok, predtym som mala vyslovene svrbenie, vela vytoku a aj partner mal po sexe problemy, ale stale to neni na 100%. o tyzden idem v piatok idem na kontrolu, tak uvidim! skus sa najskor poriadne vzrusit, neist hned na to, aby si bola poriadne vzrusena a aby to ani partnerovi dlho netrvalo a mozno sa podari. neviem ako ty, ale ja osobne by som to asi vydrzala 🙂

bobocka
25. apr 2012

@leonetka jasne,ze mozes.si zlata,ze si odpisala .dakujem krasne 🙂 a ak sa smiem opytat,tak preco nie aplikatorom a prstom ano? ci aplikator to posunie az moc hlboko?
ja mam teraz mini mykozku,taku drobnu.mala som cez vikend jemne palenie a svrbenie bez vytoku a tak som si spravila repikove oplachy,neviem ci dobre ci zle,no preslo to na 90% fakt to uz len trosku citim.vcera som bola u dr a dal mi mycomax,ze teraz jednu tabletku a po cca 14dnoch dalsiu a dost a jednu pre muza.a na vkladanie 3 tablety candibene 200mg.lenze ja som si nebola ista,ze ci sa nejaky bicikovec nesnazil az moc tento mesiac a ci sa nezadarilo,tak som si to este nedala,radsej pockam na ms a potom si to dam ak je teda nejaka skryta infekcia.lenze po pravde by som si radsej dala canesten,kedze s tym skusenost mama spred skoro 4 rokov a to zabralo zazracne 😉 a ked teraz citam,ze aj v tehu sa moze,tak mi to pride byt setrnejsie ako tie dva zazraky co mi dr napisal,kedze tam v pribalovom sa pise,ze v tehu len vo vynimocnych pripadoch 😕 no nerada by som si sama ordinovala liecbu,ale fakt keby som to mala silne,tak neriesim,ale podla mna som uz skoro ok.a inak som sa docitala aj o probiotikach http://biocare.sk/eshop/produkt/candi-stop to tiz neznie zle,mate s tym skusenosti niekto?

leonetka
autor
26. apr 2012

@bobocka ano, moze byt ze preto ze hlboko alebo kvoli krcku. Mycomax dostat aj volnopredajne, tak snad to nebude nejake silne. Ale teraz ked nie si si ista, pockaj do ms a potom si daj. kludne ako ti lekar povedal, len nesnazilkujte ten mesiac radsej, resp. mne povedal tak, ze dat si ho na zaciatku ms. Ale urcite nie cez plodne dni a uz vobec nie potom - ak snazilkujes. Pre istotu. Ten candistop som si prave dnes kupila 🙂 odporucila mi ho lekarnicka, ze aj ona ho pouziva a vela zakaznicok sa pon vratilo, ze im pomohol. Len vravela, ze sa nemoze pouzivat pocas tehotenstva. Kupila som aj laktobacily 5 od SWISS, co mi tu odporucila jedna kocka. tak uvidim.

leonetka
autor
26. apr 2012

@sisisi tak to mozno chce len cas kym sa to uplne dolieci. teraz mi odporucili v lekarni candistop, to su nejake probiotika s extraktom z cesnaku a grapefruitovych jadierok.

sisisi
26. apr 2012

@leonetka ja uz nekupujem nic v lekarni, keby vies, kolko penazi som za to uz vyvalila!!!! aj ten sirup s grapefruitovych jadierok som vyuzivala, proste nic nepomaha. ale ja si myslim ze to mam z criev. ale uvidim, co povie imunologicka, to je moja posledna zachrana 🙂 a co teda, budete sa snazilkovat, ci nie?

leonetka
autor
26. apr 2012

@sisisi nuz tak tento mesiac sme to napriek tomu 2x skusili. ak nic z toho, tak uvidim ci sa situacia s kvasinkami zopakuje v dalsom cykle (pevne dufam, ze nie). teraz sa to nejako ukludnilo, tak snad to vydrzi aj po ms. preventivne si potom dam rosalgin. Chcem skusat este mesiac, dva, ak to nepojde, dam si pauzu a naordinujem si nejaku ozdravnu kuru alebo skusim toho imunologa 😉

sisisi
26. apr 2012

@leonetka a mala si prave plodne dni? a bolelo?

leonetka
autor
26. apr 2012

@sisisi hej mala. nuz, zo zaciatku to velmi prijemne nebolo 😒

pe
4. máj 2012

@kostickabonnie ten canesten kombi je vyborny, zalezi ake rozsiahle si to uz mala, mna to uz po par hodkach prestalo palit, ale moze byt, ze to este hneva par dni, ucinna latka, ktora je v tej tablete (clotrimazol) posobi po dobu 4 dni, pocas nich to este moze aj svrbiet, kym sa to uplne neprelieci, krem sa zvonka aplikuje 2-3 x denne aj 1-2 tyzdne, aby bola istota, ze kvasinky odidu kade lahsie... inak mne velmi pomohlo pridat do stravy kyslu kapustu, skus 🙂

pe
4. máj 2012

@bobocka je to myslene tak, ze mozes pouzit aj Canesten tabletu, ale zavedies si ju bez aplikatoru, len prstom, praveze krem sa zavadza tazsie, neviem si predstavit si zaviest potrebne mnozstvo iba prstom, ta tableta je praktickejsia, ide len o to, ze aplikator by mohol nieco poskodit, ale prstom to nehrozi, je to uplne bezpecne a tableta je takisto uplne bezproblemova

lypka
4. máj 2012

baby, čo je veľmi dôležité tak to toaletný papier, ja tú pliagu vždy dostanem, ked zmením výrobcu toaleťáku, tak bacha na to 😉

pe
6. máj 2012

fakt? tak to byma nenapadlo, ze toaletak moze byt pricinou, zrejme nejake nanic zlozenie...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli