Laparoskopia v Gyn - Fiv

matiasko
8. okt 2009

ahojte snazilky 🙂
tak mozno ze uz podobna tema je ale neviem sa k nej dopracovat 😉
caka ma laparka v GF a chcela by som nejake info ako to tam vsetko prebieha
mam velky strach z nemocnic tak somsa rozhoda pre GF pre jednodnovku
budu mi odstranovat alebo ak bude stacit iba prerusovat nefunkcny vajickovod ☹
aby sme mohli na dalsie IVF 😉

matiasko
autor
8. okt 2009

to tu naozaj nieje nikto kto tam bol ☹
skoda 🙄

lulu107
9. okt 2009

Ahoj, ja som bola na laparoskopii v GF pretože tiež som neverila nemocnici, ale môžem ti povedať, že dr. v GF môžeš naplno dôverovať, strašne som sa toho bála, ale keď som sa prebrala tak som zistila že to nič nieje na druhý deň som išla domov to bol piatok a v sobotu som išla do Peugotu na deň otvorených dverí.

matiasko
autor
9. okt 2009

ahoj lulu 🙂
tak samotnu laparo som uz absolvovala 1,5x ten 1x to zacalo laparo ale skoncilo normal operaciou
t.j. rezom v podbrusku. bola som tehotna a mala som cystu na vajecniku ktora mi tehotenstvom velmi rychlo rastla bol to dermoid s ktorymsomsa narodila tak mi ju odstranili a aj ukoncili tehu 😢 😢 😢
bolo to v ruzinove a ked sa mi mal doktor vyjadrit k preruseni tehu tak som pocula ako hovori druhemu dokimu vsak to bolo ranne stadium.odvtedy nemusim ruzinov a ani mm ma tam nechce pusti.a druha laparka bola mimomaternicove tehu a ta bola v koch a tam by som hned isla. to mimomaternicove bolo preto lebo prioperacii v ruzaku mi poskodili vajickovod ktory bol jediny ktory som mala. ☹
ale ja som chcela vediet ako to tam prebieha 🙂
inac dufam ze tvoj ket bude uspesny moc drzim palciska aj ja ledva cakam key budem moc ist do dalsieho ivf
januar 2010 😉

lulu107
10. okt 2009

Keď som prišla, tak sme vyfasovali nemocničné pyžamko ležkali sme si, odmerali nám teplotu a tlak, sestrička nám prichystala kanilu do ruky a dostala som aj oblbovačku do riťky 😀 zhruba 20 min operácia prebrala som sa na to, že mi dávali infuzie, sestrička bola špičková, stále nás sledovala, každý náš pohyb, dokonca mi pomáhala obliecť sa pred tým ako nás previezli na pooperačnú izbu, potom doki dojde spísať správu o operácii a potom hneď príde za tebou a povie ti ako to všetko dopadlo. Keď som bola na pooper. izbe, tak sestrička tiež bola super až mi to liezlo na nervy 😉 pretože ma chodila X krát kontrolovať a pýtala sa či nemám bolesti ak áno dá mi infúziu. Podľa mňa to bol profesionálny prístup a ak aby som potrebovala ísť na laparku, tak určite by som bez váhania išla tam.

Momentálne som 10 deň po KET a verím, že sa to podarilo v pondelok by som chcela testnúť a v stredu idem na krvičku

matiasko
autor
10. okt 2009

dakujem pekne 🙂
ja som to vzdy tvrdila 100 ludi 100 chuti 🙂
ja ti moc moc drzi palce nech sa to podari a ako som citala v druhej temicke tak mam pocit ze sa ti to urcite podarilo 🙂 mne vobec pri ket nic nebolo tak som vedela ze to nevislo ☹
vedela som ake je to byt tehu lebo som bola uz 2 x ale ty si 100% tehula 🙂

lulu107
10. okt 2009

matiasko - viem aké je to v nemocnici drahého operovali na varikolely, z operačky išiel po vlastných a keď mal bolesti tak som mu išla pytať tabletku od bolesti, sestrička mi vynadala prečo si nepríde pre ňu sám a nie žeby som pýtala infúziu strašné, ak by som sa neprišla opýtať lekára, tak mi nič nepovie, vôbec nám nič nevysvetlili, boli sme v šoku, že mu spravili takú ranu, vtedy takéto veci nerobili v GF, teraz sa dá s lekárom v GF dohodnúť a drahého by operovali v Runižove, pretože chodia aj tam, neviem či robia v GF aj mužov

Si veľmi zlatá, ale bojím sa si to pripustiť, aby som nebola sklamaná, ale strašne dúfam, no môj strach určite bude pokračovať aj po pozitívnom teste, pretože som už 1X MA, síce vtedy to malo príčinu, ale určite tam bude strach aj keď zostanem doma a nebudem chodiť do práce. Po 1 IVF som bola tehu, no špinenie som nemala, bolo to iba slabučké včera tmavšie hnedé, dnes keď mi vyteká utroš tak je to iba slabučko hnedé. Tiež som si hovorila, že určite to spoznám keď budem tehu 😉 no nie som si istá, doteraz keď som nemala špinenie, tak som si pripustila možnosť aj že som tehu aj nie, je to vo hviezdach....

Veľmi ti budem držať palčeky, aby sú mala úspešnú laparku a potom šup na IVF a zakončí sa to tehu na 9 mesiacov 😉 Koľko IVF máš za sebou?

matiasko
autor
10. okt 2009

ja mam 1 ivf a jeden ket za sebou. pri et mi bolo neuveritelne zle trpim na migrenu a estrofem mi ju este viac navodzoval aspon som si to myslela ja koza som si to precitala v pribalovom letaku. take som mala neznesitelne migreny ze ja krava som si nedala vecer a ani rano estrofem a isla do gf ze sa to uz neda vydrzat urobili mi ultrazvuk ale moja sliznica bola uz nizka mala 6,8 mm mala som s nou problem uz pri et tak mi len povedali
ze som neurobila dobre ze som to prestala brat a ze vraj ak je zena tehu tak jeden s priznakov je aj bolest hlavy
to koli hormonom. tak et neuspesny ☹
velmi ma to mrzelo a myslela som si ze sa to podari na 1x ked ja mam len technicky problem a s mm som bola
uz 2x tehu . a potom bol ket 3 embryuska a pri tom som nic necitila tak som vedela ze je to pase 😖
na laparke mi len bud prerusia alebo odstrania uz nefunkcny vajickovod uz druhy ale ja som tak dufala
ze pri hsg sa pomylili a stane sa zazrak a ja bude tehu prirodzenou cestou a preto som si ho nedala pred 1 ivf vybrat ale do dalsieho ta uz v car nepustia tak musiist von 😒

lulu107
11. okt 2009

Nie žeby to bola útecha, ale určite bude lepšie keď ti ho vyberú, pretože nebude hroziť, že sa ti tam uhniezdili drobčekovia, aj ty budeš pokojnejšia.
U náš je tiež problém z manželovej strany a potratila som zo svojej hlúposti pretože som si povedala, že budem hneď doma keď zostanem tehu, no ja káča som si povedala, čo budem doma, počas PN . A tak to aj dopadlo od kolegyni som dostala črevnú infekciu, vysoké horúčky strašné tlaky v brušku, hnačky, mala som pocit, že mi to roztrhne čreva, na pohotovosti 0 bodov, veď som tehu, no môj doki mi povedal, že som si mohla dať endiex a preliečilo by mi to infekciu, ale treba to dať čo najskôr. Endiex prelieči črevá a nevstrebáva sa. Výtok sa mi zafarbil a hneď ráno keď som si dávala utroš tak mi drobček vypadol do ruky. Síce môj doki v centre mi to úplne nepotvrdil, že to bola príčina potratu, ale na nete som si našla čo spôsoby infekcia, takže som vedela, čo ma čaká ak mi doki na pohotovosti nepomôžu, nuž mala som smolu, že boli sviatky a musela som ísť na tú pohotovosť, na ktorej mi všetko vždy pokazia.
Inak s bolesťami hlavy mám tiež problém aj pri prvom tehu ma strašidelne bolievala a najhoršie je na tom, že si nič nemôžeš dať, ani zaspať som nemohla. A teraz keď som bola na KET tak na druhý deň som myslela, že sa zbláznim od bolesti, tak som si dala kávu aj napriek tomu že tlak som mala o.k, na druhý deň ma tiež bolela, ale to sa už dalo vydržať, včera ma to tiež chytilo a zabral mi čaj.
To moje špinenie už bledne a bledne, tak veľmi dúfam, že zajtra už nebude. Horšie je to s mojím žalúdkom, som hladná, no keď niečo z jem tak ti to ide hore krkom, ale nevracam. Zajtra konečne testnem a nastane hodina pravdy 😉

matiasko
autor
11. okt 2009

aspon ze to spinenie uz bledne tak to bolo urcite uhniezdovanie moc moc drzim palceky 🙂
moj manzel je uplne v poriadku ta technicka chyba je vo mne ze nemam funkce vajickovody.vidim ze tato tema je nasa sukromna 🙂 tak si kludne mozeme pisat v pipinach 🙂

lulu107
11. okt 2009

tak dúfam, že máš pravdu a to špinenie bolo len uhniezdenie drobčekov. Ach jajajjjjjj
Zajtra ti dám vedieť ako vyšiel testík

matiasko
autor
11. okt 2009

lulu a kolky dniksi mam pocit ze asi 9 to by uz testik mal nieco malo ukazat aj dnes 😉
tak ti budem moc moc drzat palceky aby to bol tvoj uspesny ketik 😵

callex
12. okt 2009

matiasko
laparky v GF sa nemusis bat.su tam mile sestricky a velmi suprova anesteziologycka.ked prides ulozia ta da postele, zmeraju teplotu,tlak daju oblbovak a povedia aby si spala.po zakroku sa baby budili rychlo.a o tom co uz bude potom zavisi od toho ako znasas narkozu.ja velmi tazko,takze som nevedela ani ist na wc a vstat par hodin. a ked mi sestricka neviem kolkohodin po prebudeni zmerala tlak mala som 60/50 tak len zalomila rukami.ze ci pijem vodu?lenze nik mi nepovedal ze uz mozem tak som nepila.a pri posteli som nemala zvoncek tak ked som v noci chcela ist na wc nemala som ako na nu zazvonit,ale nejako som sa doplychtila tam i spet.rano nam vybrali kanyly vypisali spravu a sup domov.

matiasko
autor
12. okt 2009

llaparku som uz zalila tak viem ake to je bojim sa len cievky a drenazi
mne po narkoze nebyva zle tak uvidime ako to dopadne.baby a preco niekto tam zostava aj na noc a niektore prepustia o 16.00 a lebo kedy domov?

lulu107
12. okt 2009

matiasko - ja som tam tiež zostala cez noc a môj doki mi povedal, že všetky tam zostávajú cez noc, v prípade ak by nastali pooperačné komplikácie. Akurát po IVF som išla za 2 hodiny domov

lulu107
12. okt 2009

bála som sa robiť na 9 deň aby som nebola sklamaná, keď som bola po IVF tak som si ho spravila na 8 deň pretože mi vkladali blastocysty a ja blbá som si ho spravila večer, nie z ranného moču 😀

matiasko
autor
13. okt 2009

nevadiiiiiiiiiii ale hlavne ze tam teraz su// 🙂
aj ja si myslim ze tam vsetky zostavaju ale pisala mi jedna babenka a ze ta isla domov ale ja si myslim ze si to
pomylila s opu

lulu107
13. okt 2009

aj ja si to myslím, že si to musela pomýliť, pretože ja som sa pýtala domov, no nepustili ma, že také niečo nikomu nedovolia po takomto zákroku.

matiasko - prosím ťa aj sa nejako prejavovalo mimomaternicové tehu? myslím tým, či si mala nejaké bolesti keď sa ti tam uhniezdilo krče na dotyk.

matiasko
autor
14. okt 2009

ahoj lulu 🙂
preco hned tak negativne 😔
teba poolieva brusko z toho ze za babuliatka uhniedzuju ,to aj tehulky povedia ze citia brusko 😉
ale k tomu mimom. spinila som a raz v noci ma bolelo na jednej strane ako ked ta boli vajcnik ale trosku ina bolest taka tupa a ako keby som mala zastavene vetry. a ked ides k doktorovi a robi ti usg tak v maternici nic
nevidi tak asi takto som to mala.zlatko a ty mas precodne vajickovody lebo ak nie tak nemas sancu mat mimom. 😉

lulu107
14. okt 2009

mám prechodné vajíčkovody podľa laparoskopie z minulého roka, stále si prehmatávam obe strany či ma tam nebolí, mám veľký strach aby som o to zas neprišla.

Ozaj krvička je pozitívna 😉 HCG 495

V koľkatom týždni si bola keď si pocíťovala bolesť?

matiasko
autor
14. okt 2009

asi cca 6 tt hcg 8900 🙂
supis gratulujm ja som ti hovorila ze sa to podari 😵 😵
a nie je to na 1 babuliatko akosi vela ine babule ze 100 alebo 150
mozno ze aj dvojky buduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
moc moc ti to prajem 🙂 🙂 🙂 🙂
a inac to mimomat. necitis na dotyk ale v kludnom stave a boly v kuse ako ked ta moc moc naduva na tej strane kde sa babenko uchyti tak prosim hladkat a nie mackat brusko 🙂

matiasko
autor
14. okt 2009

a zabudla som
a testi v albume nebude?

kacarina
14. okt 2009

tu sa vy dve schovavate! 😀 😀

matiasko
autor
14. okt 2009

tak to bol teraz dobry vymak ale ak chces mozes sa pridat 😉

lulu107
15. okt 2009

kacarinka - tak ty si nás vymákla? od dnes som sa dala vypísať na PN, už to nebudem riskovať ako minule, aj tak by som teraz musela chodiť do práce na 12h a ešte aj zhustené zmeny až pokiaľ by som nemala tehu knižku.

Keď som bola na 1 IVF na 14 deň som mala neviem či 227 alebo 247HCG no teraz je raz také na 14 deň pri KET 495, ale bola by som aspoň spokojná, že keď sú dvaja, tak sa určite nestrčili do vajcovodu 😀 Možno sú to dvojky pretože mi býva dosť zle som unavená, pred tým mi nič nebolo.

Inak ma trošku občas pobolieva aj vo vaječníkoch viac v pravom ten som mala vždy kritickejší a vždy som ho viac cítila, ono to trošku zabolí a potom to prestane, ale teraz sa aj ochladilo, ach jaj, pri tom mojom šťastí si môžem povedať, že môže sa mi prihodiť úplne všetko.

Inak cítim pichotanie v bruško - také štipkanie tak dúfam že to sú drobčekovia - v materničke. Možno to nevydržím a vybehnem k svojmu gyn.

kacarina
15. okt 2009

lulu 😀

pri prvom tehu som sa zabudla spytat na HCG, pri druhom som mala na 14. den po KETe HCG vyse tisic, tusim 1050 ci kolko 😅

matiasko
autor
15. okt 2009

nebooooooooooj to su drobci v maternicke mimotehu boli oooomnoho viac ako tvoje obcasne pobolievanie
vo vajecniku. tehulky citia pichanie v brusku 😉
to je ok 😵


kacarinka a ty ako pokracujes mojka
mna caka laparka 12.11. mala byt 13.11. ale to je v piatok a pri mojom stasti
som to radsej neriskla tak dokina sa zasmiala ze tak 12 aspon ze tk 😝
a v januari by som moc chcela do 2 ivf 😉

kacarina
15. okt 2009

matiasko, pisala som aj vo vedlajsej teme, ze beriem teraz Prednison, som asi v 1/2 cyklu a so zaciatkom dalsej mrsky zacinam Estrofem ... takze cca. o mesiac bude KET, mame poslednych dvoch mrazacikov, boze uz zacinam mat kolienka roztrasene, ale zaroven viem ze do toho chcem ist, to su take tie strasne zmiesane pocity, ale to co ma taha dopredu, je silnejsie ako tie obavy, tie uz asi ostanu, s tym som sa naucila uz zit ... takze ideme na 3. KET v novembri, definitivne 😅

lulu107
15. okt 2009

matiasko - takže pôjdeš do GF na laparku? tam si sa objednala? už nech to máš za sebou a potom napíšeš super správičku // už nešťastia bolo dosť nemyslíš si?

matiasko
autor
15. okt 2009

teraz ked beries ten prednison tak to budes zarucena tejula 😵 😵
ved z oteho z ketiku nemas problem
kuk tvoj pas 😉 tak ze babuliatka sa krasne zahryznu do maternicky a budu dvojky ako vysiteeeeeeeeeeee.

lulu idem 12.11. ano uz som objednana
uz nech je potom velmi mam strach z nemocnic az mam fobiu a hlavne cievok a drenazi co trcia z bruska
take som mala po operaciach ktore som mala 😝 😝 😝
a chcem velmi verit ze ked tam nebude ten vajickovod tak sa to podari
ale zaroven sa strasne bojim toho sklamania ako pri 1 ivf
tak som tomu verila ze sa to podari ☹
ale ja dufam ze uz aj ta smola raz unavi 😉

lulu107
16. okt 2009

určite sa už nahniezdi v materničke, veď kam by sa to už trepalo 😀
Budem ti strašne držkať palčeky 😉 ozaj nebude to tvoj 3 zákrok s drobčekami? Do tretice všetko naj, mne to tak vyšlo, klop klop na drevo aby som to nezariekla