Liek Duphaston. Dá sa pri ňom otehotnieť?

tatiana1923
15. nov 2011

ahojte kocky...stretli ste sa uz s tymto liekom? ake mate skusenosti?

aduskatt
15. nov 2011

no, musis ho uzivat az po ovulke, vtedy v pohode, ak ho uzijes pred ovulkou, duphaston je zablokuje, tym padom to asi nebude mozne

maggie2
15. nov 2011

dá, áno, dobré

mandragora22
15. nov 2011

ja som ho brala prave kvoli tomu, aby som otehotnela. ale nepamatam si presne ako som ho brala. tusim nejak 10-20 den cyklu? hm, to bolo davno, nepamatam. ale urcite zvysuje moznost alebo riziko otehotnenia, podla toho, ako sa na to pozeras 🙂

janicka.m
15. nov 2011

otehotniet sa v pohode da (napr. aj ja) 😉 pouziva sa aj na udrzanie plodu 😉 skusenosti len pozitivne, brala som ho par mesiacov kvoli nepravidelemu cyklu...

mafynka
15. nov 2011

ja som nemohla po potrate niekolko mesiacov otehotniet,,mi dokina nasadila duphaston,,a po nom som veru hned otehotnela,,,brala som to ale potom aj v tehu na udrzanie,,,takze ja mam s nim len pozitivne skusenosti

sampo
15. nov 2011

jasneeee 🙂 ja som asi otehotnela iba vdaka nemu 😉 a brala som to na udrzanie skoro do 20tt

katka3012
16. nov 2011

ja som ich brala tiez skoro cele tehotenstvo.Su na udrziavanie tehotenstva 😉

zuzanka7117
16. nov 2011

ja som ho brala tiez do 16 tyzdna, na udrzanie, kedze sme mali 2 potraty.......a zatial sa drzime....🙂 Ale zacala som ho brat az ked som otehotnela.

1safirka1
17. nov 2011

Ahoj ja ho tiež berem spolu s clostilom, ale ja ho už beriem 3 mesiace a stale nic :-/ berem ho od 15dna-24dna

dzulik
17. nov 2011

Ahoj, ja som tento liek brala cele tehotenstvo lebo hrozilo, ze potratim, tak som ho brala na udrzanie tehotenstva. Tak neviem preco by sa nedalo pri jeho brani otehotniet 😀

michaela80
17. nov 2011

brala som ho 3-4 roky pred tehu od 16-25 dna a potom mozno do 25 tt 2x2x tabl denne 🙂 ....

bettylove
17. nov 2011

Ahoj,aj ja som brala Duphaston spolu s Clostilbegytom a hned som aj otehotnela.Takže odporúčam 🙂 🙂

zuzulik160
21. nov 2011

Ahoj ja ho beriem po tretom potrate na upravu cyklu uy stvrty mesiac a som spokojna beriem ho od 15-24 DC beriem ho cey ovulaciu ,ale mam aj ovulaciu🙂 tak neviem ,ale moyem povedat ,ze cyklus mam ako hodinky a nemam ani PMS 🙂

uzovicka
20. jan 2012

Ahoj Táni 🙂 Aj ja hladam odpoved na tuto otazku, tiez mam nasadeny duphaston, snaha 6 mesiacov a nic, mam nizku hladinu progesteronu. Veeeeeelmi vam drzim palce, nech babo pride do vasho zivota! Tvoja nemcinarka z OA, papa

kozsarovak
20. jan 2012

Samozrejme, lekár zato predpísal, aby ste na otehotnenie pripravili. Pri D máte menštruáciu vždy presne a tak viete plodné dni vypočítať. Ja som tiež brala a mne sa podarilo po 4 mesiacoch otehotnieť. Nebojte sa , je to na podporu otehotnenia a udržania plodu.

lucka1987
21. jan 2012

uzivala som ho rok a to takto od 21 DC 5 dni 2X1 tbl . po roku som ostala tehotna, skoncilo to potratom.. a po mesiaci som znovu otehotnela bez akychkolvek hormonov...

fomarik
21. jan 2012

Ja som vobec nemohla myť deti...totálna sterilita, napokon som začala užívať duphaston...čuduj sa svete, po troch cykloch som otehotnela...ale aj potratila. Potom som ho užívala 6 rokov každý cyklus + iné horm. dopingy 😎 a IUI...no a v postielke mi búva babatko. Bez duphíku by to nešlo!!!! 😀

puhinka
2. okt 2012

Ahoj,ja som ho brala pred malým na úpravu cyklu a aj som počas brania otehotnela,ale raz som tu na Mk čítala,že baby písali o tom,že duphastonby si mala brať až po ovulke,bo ak ho zoberieš pred,tak ti stopne cyklus akoby si mala už ovulku a do dvoch týždňov dotaneš MS,presne ako po ovu,len bez ovu...
Brala som ho aj teraz,keď sme sa snažili znova,ale nedarilo sa a tak som ho vysadila,už som ho nezačala brať znova,ale ani som neotehotnela

andy03
2. okt 2012

mne ho doki nasadil 5 mesiacov po potrate lebo som mala rozne bolesti co si ani nevedel sam vysetlit a hned na prvy sup som zostala tehotna takze vdaka nemu hlavne..a berem ho stale 😅

vianocnystromcek
2. okt 2012

ja som hned otehotnela, ale ci mi v tom pomohol duphaston neviem povedat.

kiki6
24. okt 2012

Ja som ho brala 7 mesiacov a nič. Maximál. mi upravil cyklus a keď som ho visadila tak to bolo zase nepravidelné. Takže asi tak.

janka2509
12. nov 2012

Ahojte. A mala niektorá z Vás aj dajaké vedlajšie účinky či iné zdravotné problémy kvôli Duphastonu?

sachmet82
13. nov 2012

Janka2509: ja som mala z D hrozne hnisave pupaky na krku.Tak som to vysadila, ale doktorka mi to koli nepravidelnemu cyklu ( chceme babo )opat nasadila. Tak som zvedava ako dopadnem teraz...

icer
22. nov 2012

mne bol pred rokom predpísaný duphaston z dôvodu úpravy cyklu, lebo som 2 mesiace v kuse krvácala, chceli mi robiť kyretáž, ale našťastie lekár ma napichal dákym hormonom, a predpísal duphaston, hned mi to krvacanie zastavilo a do pár dni prisiel normálny menzes... potom som ho brala asi 8 mesiacov, vysadila som ho a cyklus ako zázrakom po prvý krát v živote prišiel tak ako mal, cca 28-31 dní, a potom zas problémy operácia, teraz stimulácia ovulky a znova duphaston..... ale vela babám pomohol otehotnieť

denuska221
16. apr 2013

ahojte beriem dustaphon a neviem ci ho beriem spravne môzem ho brat aj po ms ci ho mam brat ces ms ?

taja27
23. apr 2013

mne ho doktoro nasadil lebo som mala 40-43dnove cykly dal mi ho na 15 dc!!!!ovulku som mala na 29 podla terajšieho meranie čiže mi na 3 mesiace zablokoval ovu a mohli sme sa snažit kolko sme chceli!!čiže ja zlu skusenost lebo ho doktor dal zlle na skrátenie cyklu

lenka1212
8. júl 2013

Duphaston sa bere tak ::::: pocasaj menstruacie zacnes ich brat 3 den menstruacie do 8 dna teda 5 Dni potom mas 8 dni stopku do 16 dna po 1 tabletke od 16 dna do 25 dna teda 10 dni zacnes uzivat druhe lieky Clostilbegyt 2 tabletky denne tak isto cakam na menstruacii aby som ich zacala brat a vyskusam ale neverim tomu

miriama11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tajka1986
8. júl 2013

My sme sa pokúšali o bábo takmer dva a pol roka a stále nic. Dr.mi vravela, že ak ešte niekedy chcem mať deti, mali by sme začať s liečbou, nasadila mi pre začiatok duphaston, brala som ho 4 mesiace a po vysadení som zistila že menštruácia neprišla 🙂 zhodou okolností sme sa vtedy práve balili na dovolenku, takže som si omeškanie uvedomila až po 4 dňoch, že vlastne už mala prísť 😀 A teraz mi tu mrnká malý dvojmesačný uzlíček 😀

allenkovababulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz