Podarilo sa vám otehotnieť s Duphastonom?

ahojte baby chcem sa opitat uz 4 roky sa snazime s manzelom a babetko ale nic minuli mesiac mi lekar predpisal duphaston 10 dni kazdy den 2 tabletky a potom na 16den cyklu vravel abi sme skusali 4 dni pred zacatim brani tabletiek mate niektora skusenosti alebo podarilo sa niektorej otehotniet dakujem za kazdu odpoved

fokuska
6. nov 2020

@denisaholovaczova1 Po 4 rokoch ste uz davno mali byt v centre asistkovanej reprodukcie a kompletne vysetreni. Boli ste?

karhu
6. nov 2020

chodte do kosic, tam to mate asi najblizsie..my sme takto stracali cas s duphastonom, clostylbegidom, nastavovanim cyklu a inymi fajnotkami 3r, kym sme sli do centra a vybavili co treba - zavolajte, dohodnite si konzultaciu..https://www.sanatoriumhelioskosice.sk/

cookie29
6. nov 2020

skusit mozes, niekomu to mozno pomoze... ja som Duphaston brala a jedine k comu mi to pomohlo bol pomaly rozvod. A brala som ho rok a pol :( pretoze ma gygy nevarovala, aky vpluv to moze mat, ja som bola zufalo naladova a hotova furia... a muza siel slak travit pretoze skutocne nechapal kto som a ja som si to neuvedomovala... a viacere kocky boli na tom podobne. A teraz som brala zase, sice len nejake 3-4 mesiace ale uz som vedela co ocakavat, takze sa to lepsie kontrolovalo...

adusa1987
6. nov 2020

Tiez som brala zo zaciastku duphaston ten mi sice cyklus upravil ale nakolko som mala zistene pcos pomohla az operacia a na dozrievanie mi daval clostyl a pichal pregnyl a po pol roku som otehu.duphaston som potom brala zo zaxistku na udrzanie nastastie pomohol a dost

denisaholovaczova1
autor
6. nov 2020

aha dakujem ja som nebola zatial nikde na visetreni len na stitnu zlazu som bola koli tomu ze gynekolog mi povedal ze to moze sposobovat stitna zlaza ze mam nepravidelny menzes co mi vinechava 6 az viac mesiacou a na stitnej zlaze mi povedala ze mam sice ochorenie ale ze problemy s menzesom musi riesit gynekolog tak som ku nemu zasla a on ze ked chcem otehotniet tak duphaston ze najprv skusi na 2 mesiace a ked nie tak nasadi dalej ...... neviem pomaly som uz zufala s toho

blen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adusa1987
6. nov 2020

@denisaholovaczova1 tiez spm nemala menstruaciu aj mesiace dokonca sa stalo ze 2x do roka dosla a najprv nasadil tiez duphaston ale folikuly nikde tak poslal ma na drilling a laparku kde mi poprepalovali a prerezali vajecniky aby mohli vajicka skakat nasadil to co som pisala a teraz mam dve deti...druhe doslo dokonca samo bez pomoci dr

denisaholovaczova1
autor
6. nov 2020

@blen tak to som rada ze ti pomohlo gratulujem

blen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisaholovaczova1
autor
6. nov 2020

@blen neboj urcite bude vsetko v poriadku ja som minuli mesiac dobrala duphaston mala som aj ms a potom sme skusali ako doktor vravel a teraz zase uzivam duphaston ale test som este neskusala ci bi tam mohla bit aj mala sanca na tehotenstvo

denisaholovaczova1
autor
6. nov 2020

@blen a ti si ako dlho uzivala duphaston

blen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisaholovaczova1
autor
6. nov 2020

@blen aha chapem tak uvidim lebo mne minuli mesiac predpisal a vravel ze 10 dni mam brat a potom na 16 den cyklu a tak skusali sme presne podla toho ako vravel tak uvidim mislim ze test je este skoro robit

adkka_
6. nov 2020

@denisaholovaczova1 ja mam s duphastonom len dobre skusenosti, nebola som ani naladova, ani som nepribrala, ani nezadrziavala vodu, proste ako keby nic, ale ja som ho brala kvoli nepravidlenej MS no myslim si, ze aj vdaka duphastonu som otehotnela hned na prvu supu cez plodne dni 🙂

blen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisaholovaczova1
autor
6. nov 2020

@blen aha

denisaholovaczova1
autor
6. nov 2020

@adkka_ aha tak to je dobre pocut ze mate dobre skusenosti dufam ze pomoze aj mne uz velmi tuzim po babetku

fokuska
6. nov 2020

@denisaholovaczova1 Pre teba bolo dobre aby ta gynekolog vysetril poriadne:
- hormonlany profil z krvi - aby vedel aka je hladina hormonov, ci je po tejto stranke vsetko ok
- urobit stery na rozne bakterie
- folikulometria - odsledovat ci ti vobec dozrievaju folikuly, ci prebieha ovulacia a pritom kontrolovat aj vysku sliznice
- vysetrit stitnu zlazu - endokrinologia (co pises ze si uz bola, takze aj nasadit liecbu), hematologiu, v centrach zvyknu potom odporucat aj genetiku a reprodukcnu imunologiu
- vysetrit priechodnost vajickovodov
- pripadne urobit laparoskopiu, hysteroskopiu...

A u muza urcite na zaciatok spermiogram a neskor tiez urologa alebo androloga a tak isto hormonalny profil, ultrazvuk, stery...

Zvlastne je ze tvoj lekar vie kolko sa uz snazite a nikam ta neposlal?

denisaholovaczova1
autor
6. nov 2020

@fokuska tak stale mi dava len tento duphaston alebo ze ked nechcem este babetko tak ze antikoncepciu on ked ma visetruje stale to iste len ze vsetko je v poriadku pitala som sa aj na ine visetrenia a on ze to je zbytocne ze sa treba snazit

fokuska
6. nov 2020

@denisaholovaczova1 Na tvojom mieste by som asi pouvazovala o zmene lekara. A myslim ze do CAR sa da ist aj bez vymenneho listku, nepotrbeujes odporucanie lekara, len si nejake najdi a objednajte sa obaja.

Muz nebol vysetrovany vobec? Leby ty mozes byt v poriadku, ale ak je problem u neho, tak to proste nejde. Ma urobeny spermiogram?

amelie2017
6. nov 2020

Citala som len zbezne, ale v prvom rade by som vymenila gynekologa. Ak meska ms 6 a viac mesiacov, to nie je normalne. Ano, moze mat na to vplyv stitna zlaza. Ak tam nieco nie je v poriadku, endokrinologicka by mala nasadit spravnu liecbu a spolupracovat s gynekologom. Spravit aspon zaklad, hormonalny profil, vyzetrenie spremii parntera....imunita- ci tvoja imunita nezabija plod, atd...duphaston nie je zazrak, nevyriesi vsetko

denisaholovaczova1
autor
7. nov 2020

@amelie2017 tak aj ja uz rozmyslam nad vimenou zbitocne som sa pitala aj na ine visetrenia vravel ze je to zbytocne ze mi to nepomoze stale len to ze som v poriadku a to ze mi vinechava ms to robia hormony neviem kde sa uz mam obratit

fokuska
7. nov 2020

@denisaholovaczova1 A muz je vysetreny?

denisaholovaczova1
autor
8. nov 2020

@fokuska nie nie je ale tak mne doktor vravi ze visetrenia su zbitocne ze ako ked ma visetri tak z dnuka som v poriadku len to ze mi ms nechodi tak ze to robia hormony a ze na to sa uziva antikoncepcia

fokuska
8. nov 2020

@denisaholovaczova1 Tak nech ide. Problem vobec nemusi byt v tebe. Uz sme ti tu vsetko vysvetlili a ty stale tocis o tom istom.
Ty zmen lekara a chodte spolu do CAR, tam vas oboch vysetria poriadne.

denisaholovaczova1
autor
8. nov 2020

@fokuska dakujem skusim

00556677
13. jan 2021

Ja som ho brala celý rok , mne vobec nepomohol kôli nemu som nemala žiadnú ovulaciu , co mam aj potvrdene od doktora ... + 20 kil navyse po roku som vysadila a po par mesiach som schudla ... ja nemam dobre skusenosti nokdy viac tento liek ... a taktiez nepomohol ani na odrzanie tehotenstva ... takze u mna 0 tento liek ...

denisaholovaczova1
autor
17. jan 2021

@00556677 no tak aj ja si to tak myslim lebo ani mne nezabera naopak som bola pri uzivani strasne norvozna podrazdena takze som uz aj visadila

00556677
17. jan 2021

@denisaholovaczova1 áno ja tiež , proste kazde telo inak prijima ... ale to radsej nebudem brat ked vobec nepomaha ... dlhe cykly som mala aj s duphastonom aj keby mal upravovat cyklus ale neupravil

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre