Skúsenosti Duphaston?

aalzbetkaa
12. feb 2020

Ahojte baby. Aké máte skúsenosti s týmto liekom? Sestra sa už dlhšiu dobu snažia o bábätko a nedarí sa im. Švagor bol na vyšetrení a je ok, sestru zatiaľ Dr nejako extra nevysetrovala, len jej dávala kadejaké prášky od inofolicu po neviem co... A akurát dnes bola u nej a dala jej Duphaston. Prosím vás aké máte skúsenosti, čítala som ze žena môže pribrať, upraví sa MS alebo aj otehotnie? Ďakujem za každú jednu odpoveď. A niektoré co budete písať aby vymenila Dr, tak ja som jej povedala, ale ešte chce skúsiť tieto lieky a ze potom. Pekný večer.

orta
12. feb 2020

duphaston sa zvykne davat prave na upravu cyklu, su to proste hormony, moze to pomoct otehotniet, nech to vyskusa ale niekedy ich treba brat dlhsie, zalezi od toho aky je problem. cyklus ma ona pravidelny?

aalzbetkaa
autor
12. feb 2020

@orta áno cyklus je pravidelný.

snazilka2513
12. feb 2020

Mne dala dr. tiez druphaston, aby som otehotnela, lebo som mala menej progesteronu. Z mojich skusenosti, jedine, co urobil je, ze mi skratil cyklus na ukazkovych 28 dni. Co je ale problem, ja som mala cca 33 dni cyklus a ovulaciu az okolo 19. dna. No a ked sa duphaston nasadi skor ako prebehne ovulacia, blokne ju. Cize aj sa mi cyklus skratil, ale ovulacia stale ostala na tom 19. dni, cize som ju blokovala, a to som mala ovulku potvrdenu aj testami. Inak cyklus ako hodinky. Ked sa nedarilo, vysadila som ho a hned ako som ho vysadila, som otehotnela. Teraz ho uzivam od zaciatku tehu kazdy den, aby som babatko donosila ❤️

evitka83
12. feb 2020

@aalzbetkaa ja mam z duphastonu dceru. Otehotnela som hned

veonika303
12. feb 2020

Mne predpísala,duphaston na udržanie tehotenstva nakoľko som už raz potratila užívala som ho 1 trimester

manchester123
12. feb 2020

@aalzbetkaa ja som ho brala pol roka, mala som problém otehotnieť, kvôli nepravidelnej mrche. Nepribrala som z toho vôbec a po pol roku sa nám konečne podarilo. Malý ma už 3 roky a mrcha od pôrodu nezmenená. Mne veľmi pomohol.

iva2806
13. feb 2020

@aalzbetkaa ahoj ja som brala duphaston skoro tri mesiace lebo menstruacia mi raz meškala aj 220 dni.. už som bola z toho na nervy. Nedarilo sa mi ani schudnúť ani nič.. na endokrinológiI mi napísali duphaston ale mala som zle výsledky vyzeralo že nebudem môcť mat deti. Chvalabohu 🙏🏻 Za mesiac som otehotnela a mám synčeka ❤️ A aj som schudla

melaniiiiia
15. feb 2020

Ahoj 🙂 aj mne dr nasadila Duphaston na úpravu cyklu...3 mesiace ho už užívam od 16DC, ale ovu som mala pravdepodobne až neskôr tak tento mesiac si ho dám až keď prebehne. Inak predtým som mala cykly 40-50 dňové a po Duphastone ukážkovo 28 😁

angelika0000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelagburova
30. dec 2022

Ženy ako sa ten duphaston berie vlastne ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre