Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Liek na úpravu menzesu

vilaamalka87
22. apr 2015

Ahojte dievčatá! Gyn mi napísal liek Duphaston. Až v príbalovom letáku som sa dočítala, že ho nemôžem užívať... žiaľ, mám v prsníku nezhubný nádor... a mám aj rakovinu prsníka v rodine (stará mama na ňužiaľ zomrela 😢 a sesternicu operovali a museli jej robiť aj plastiku na prsníku☹ . Navyše máme v rodine aj problémy so zrážanlivosťou krvi, tak to nemôžem riskovať v žiadnom prípade... A teraz neviem čo s týmito dvoma škatuľkami... v lekárni mi ich už nezoberú, vyhodiť ich nemôžem a ani nechcem... Rada by som niekomu pomohla. To je asi jediná možnosť 😉 Dodávam, že tento liek som nikdy nebrala a ani som ho nepoznala. Až doma som sa dočítala, že je to umelo vytvorený hormón... a ja ho nemôžem brať. Mala som ho určený na úpravu cyklu... len mi je to divné, že GYN ma nevyšetril: myslím tým, že by mi zobral krv aby zistil či mi nechýba nejaký hormón, či je ok FSHčko, aký mám cyklus, či mám (a kedy mám) ovuláciu... je mi to akési divné... Ja som to ani nezačala brať, keď som sa z príbalového letáku dozvedela, že ho brať nesmiem...

bosoriak
22. apr 2015

@vilaamalka87 Ak mas pochybnosti o tom, ci mas alebo nemas brat liek, predpisany tebe, over si to u lekara. Je pravda, ze lekari dnes predpisuju kadeco a ako sama pises, ani nevysetruju, ale s tym sa da robit len to, ze pojdes k nejakemu inemu doktorovi.
A co sa samotneho lieku tyka - ak ho nespotrebujes, odnes ho do lekarne na likvidaciu, oni musia brat nespotrebovane lieky spat, su jedini, ktori su na to opravneni. Nepredavaj ho, prosim, na internete, je to dost nebezpecne. Niekto si to kupi, vypouziva a moze si viac uskodit, nez pomoct.

janinah
22. apr 2015

šla by som za iným lekárom...a nezhubný nádor ti nedoporučili vyoperovať? lebo s takou rodinnou anamnézou ho tam máš ako časovanú bombu 😒

jeennyv
22. apr 2015

@vilaamalka87 pri nepouzitom lieku z lekarne mas pravo na jeho navrat, vratia ti aj peniaze, aspon mne to tak spravili....s peniazmi je to dnes otazne, ale tym navratom som si ista....alebo to sprav tak, ze chod znova k lekarovi, nech ti predpise nieco vyhovujuce a tento liek vrat a tamten novy si vyber.....

janinah
22. apr 2015

@jeennyv toto sa mi nezdá,ty ako pacient si teoreticky mohla liek znehodnotiť napr. že nebol v chladničke a mal byť...ale téma je o inom,to len na okraj

jeennyv
22. apr 2015

@janinah jasne, ze je to ine ak ide o nejaku vodicku alebo neico podobne ale ak su tabletky v povodnom baleni nie je to problem, vracala som uz niekolko liekov....nie raz sa lekarka pomylila, ale aj ja myslim ze podstatne je skor aby autorka temy vyriesila svoje lieky k spokojnosti a na druhej strane, aby neposuvala lieky po nete alebo nejak takto, lebo dnes su ludia vseliaki a nevedia co od rozkose....

vilaamalka87
autor
22. apr 2015

Ďakujem kočky. Ja to nechcem posúvať po nete... len neviem čo s tým včuleky... v tej lekárni som sa pýtala dnes a povedali mi, že sa to nedá vrátiť... a pritom ten liek má EXP.D. ešte roky!
@janinah, s tým nádorčekom... to potom hodím do inej témy na diskusiu. A popýtam sa čo a ako... lebo sa to skôr nerieši ako rieši... a mám ho tam už vyše roka+cysty...

ena70
22. apr 2015

@vilaamalka87 ja som brala duphaston tiez na upravu cyklu a tiez mam "cosi" v prsniku...dokonca mi robili biopsiu...nakoniec sa to uzavrelo ze je to nazhromazdena zlaza.... chodim sice na kontroly ako na husle, ale zatial klopem...aj zajtra ma jedna caka.... inak ten duphaston mi tiez predpisal moj gyndos, lebo cyklus mi nenormalne haproval, krvacala som po 16-20dnoch....3 mesiace to fungovalo ako hodinky, potom zas po svojom... jednoducho si telo robilo co chce...ale uz to neriesim...nechavam na matku prirodu...lebo skracovanie cyklu vraj znamena nedostatocnu cinnosti vajecnikov.... nuz asi uz maju svoje odsluzene 🙂 🙂...

dadulka256
23. apr 2015

skús sa poradiť s odborníkom na stránke www.poradnagynekologa.sk

vilaamalka87
autor
25. máj 2015

@dadulka256 Ďakujem, skúsim napísať aj tam... veď stále mám nejaké problémy... aj teraz... 😖

ivankakurova
14. apr 2018

Dobrý mám slabú menštruáciu ale trvá to aj 14 dní akoby len spinenie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli