Magnézium na zníženie krvného tlaku

karabashka
16. okt 2013

Neužívate niektorá náhodou Magneziové tabletky na zníženie krvného tlaku? ja som uživala normálne lieky - rivorcor, ale pri nich sa nesmie otehotniet, tak mi lekár predpísal 1xkrat denne rano magnezium,.užívam pár dni ale mam zas vysoký...len neviem či si len telo musí zvyknút alebo tak..nemáte niekorá skusenost?

bambulka222
16. okt 2013

@karabashka ja užívam...treba si však kúpiť najsilnejšie magnézium, ktoré je na trhu s 500mg čistého magnézia, lebo bežné magnézia od Galvexu 500 alebo MagneB6 obsahujú čistého magnézia len okolo 50mg, čo je na zníženie tlaku dosť málo...aspoň mne kázal lekár užívať 700mg čistého magnézia denne. Preto si poriadne na letáku naštuduj, koľko čistého magnézia to tvoje vlastne obsahuje a treba si dať silnejšie.

monulka82
17. okt 2013

Ahojte, no ja mam tiez problem s vyssim tlakom a dr.mi odporucila magnerot 500 mg. Internista mi kazal brat aspon 2000 mg denne... Minimalne teda 4 tbl... Ze magneziom sa nepredavkujes, tak poslucham, ale mam pocit, ze je to dlhodobejsia zalezitost s tym uzivanim a vysledkami 😒 . Treba sa vyhybat slanym jedlam, mineralnym vodam s vyssim obsahom soli,...

karabashka
autor
17. okt 2013

@bambulka222
@monulka82 no mne predpísal 1x krát denne a mam tie magneziove tabletky 500g galvex, je tam napísané že obsahuje 51mg čistého horčíka..a chodíte si dávať predpisovať alebo si len kupujete v lekárni bez predpisu..no skusim si davať 2 alebo tak ked budem mať vysoký...ale najviac ma trápia velke bolesti hlavy, ale neviem či to je z toho, pretoze ma bolí aj ked je celkom upravený..a slané jedlá, minerálky a pod.. to nejem, nepijem..mam problemy s vysokým tlakom už 10 rokov...a zatial to bolo že som sa niekoľko mesiacov preliečila, bolo ok..., a aj vsetky vysetrenia su ok, stale neprisli na to že z coho mam vysoký...

monulka82
18. okt 2013

@karabashka Ja si kupujem iba v lekarni, bez predpisu. Tieto tbl, co mam ja, obsahuju cca 33 mg horcika. Jem teda 4 denne a obcas, ked nezabudnem, dam si aj sumivy. A tlak mam asi furt rovnaky, len uz nepocitujem take busenie srdca, ze mi ide vyskocit z krku... Vsak uvidim po mesiaci, ci sa nieco zmeni. Hlava moze boliet aj z tych tlakovych vykyvov a z pocasia, ked jeden den je tlak nizky, druhy den zas iny. A bola si na sono srdca (echo)? Mne tam zistili, ze mam primarnu hypertenziu, ze mi nedolieha uplne chlopna, ze je trosku zhrubnuta a preto mam aj arytmiu a taky tlak, ale zevraj toto ma skoro kazdy 5 clovek... Dovtedy som tiez nevedela, preco to mam a z coho...

karabashka
autor
18. okt 2013

@monulka82 no môže bolieť z toho, alebo aj z krčnej chrbtice, teraz je to už ok..proste ja to chcem liečiť takto už nechcem tie tabletky..a chodila som aj na echo, aj som ležala v nemocnici pripojena na prístroje, aj to zariadenie co monitoruje tlak a tep 24 hodín,...všelico a nezistili nič..tak ma to už jednoducho nebavi chodit niekam aby zo mna robili pokusneho kralika...tak ďakujem za príspevok...uvidime čo bude po nejakom dlhsom čase - teraz mam len týžden to magnezium....🙂

monulka82
18. okt 2013

@karabashka drzim palce, najhorsie je, ked nik nevie, aky je problem aj po x vysetreniach... Drz sa 🙂

karabashka
autor
18. okt 2013

@monulka82 ďakujem velmi pekne...no ja som mala problem okrem tlaku ešte aj s inými vecami - 2 krát som bola operovana na koleno - zrasty v kolene, problem s krvou a tak...a preto ma to uz vobec nebavi tam chodit..idem až ked mi je už moc zle..ale odkedy tam nechodim je to výrazne lepsie 🙂

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelee
6. nov 2017

@karabashka povedala by som, že problém môže byť v chrbtici, najskôr v krčnej alebo hrudnej. Zablokované stavce môžu spôsobovať zvyšovanie krvného tlaku... a nemusíš to ani vnímať ako blok, možno by som zašla za fyzioterapeutom..

karabashka
autor
6. nov 2017

@amelee dakujem za odpoveď,ale je to už 4 roky od založenia témy.Už mám lieky na tlak a musím ich užívať,lebo magnezium a pod.preparáty nepomáhali...

amelee
6. nov 2017

@karabashka ďakujem za vysvetlenie, vôbec som to nezaregistrovala 🙂 verím, že lieky ti pomáhajú cítiť sa lepšie, želám Ti všetko dobré ❤