Mám vysoký tlak. Aký pôrod ma čaká?

trinitka87
22. nov 2010

Zistili mi vysoky krvny tlak, / 160 / + beriem tabletky na znizenie

Aky porod mam ocakavat? normalny alebo cisarsky?
ako ste boli na to vy?

martinex
22. nov 2010

Ja som mala tiez vysoky tlak cele tehu a rodila som normalne-spontanne. Pokial nebudu nejake komplikacie s drobcom tak nevidim dovod na sekciu. 😉

xlucia
22. nov 2010

ocakavat mas normalny
budu ta monitorovat, merat castejsie tlak, mozno budes pred porodom preventivne aj hospitalizovana
ak by to neslo, stupal ti tlak, bude cisarak

sweetangel20
22. nov 2010

ja som mala v siedmom mesiaci ráno tlak 180/150, ale prešlo to, pár dní som bola na pozorovaní. a rodila som normálne

tea333
22. nov 2010

u mna bol vysoky tlak na konci tehu, mala som preeklampsiu, ale to je len dovod na skorsie vyvolanie, nie na cisarak..

latvia
22. nov 2010

160 nie je bohvie co, snad ti to tabletky upravia. porod bude zavisiet od viacerych veci - od toho ako sa budes otvarat, ake budu kontrakcie, ako to bude zvladat babatko, aky budes mat tlak a ako ti bude stupat pri postupujucom porode...ked ti bude stupat, nebudu riskovat eklampsiu a ukoncia to cisarskym. ak to budes zvladat tlakovo a babatko tiez, vsetko pojde pekne, tak mozes rodit spontanne. pripadne sa da este znizit tlak epiduralkou, to ale s tebou skonzultuje porodnik ak bude treba

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littledevil
18. dec 2010

Ja som mala skoro celé tehu vysoký tlak. Posledné 3 týždne som užívala Dopegyt a rodila som normálne. 🙂

cicus13
18. dec 2010

Ja som mala posledný mesiac tlak stále 140/100 a doki sa mi stále vyhrážal, že si ma nechá v nemocnici, ale ja som ho stále ukecávala tak ma nechal doma, ale každú chvíľu mi robil všelijaké testy....
No a pôrod som mala mať spontánny aj tak začal, ale museli mi spraviť cisársky, lebo malému už nebolo v brušku ok. Akurát si daj pozor, aby Ti ( predpokladám, že užívaš Dopegyt ) nevysadili tie lieky skoro, lebo mne ho po pôrode vysadili a potom mi znova tlak vyletel a nechceli ma pustiť domov z nemocnice 😠 😠 a lieky som brala celé šestonedelie...

titkovamiriam
18. dec 2010

ja som mala vysoky vsetky tri vsetky som rodila normalne,posledný mi vyvolavali
milan tlak 220/180!!!nevedeli mi ho znižit ani magneziom do žíl ☹
michal 180/120
marek 160/100

prvé dva som bola 14 dni pred porodom v nemocke,pri tretom necakali rodila som na druhy den

bubinko83
9. okt 2012

Da sa urobit cisarsky v narkoze pri vyššom tlaku? Prvy som mala spinal ale už to nechcem. 😒

kejty95
11. okt 2012

ja som mala vysoky tlak tiez 145/100, som v 17 tt, beriem teraz dopegyt a tlak sa mi znizil na cca 125/85. Dufam, ze sa to bude udrziavat na aspon takej hodnote.

severankasr
11. okt 2012

ja som mala celkovu anestezu a akutny cisarsky rez po 13 hodinach kontrakcii, davali mi pod jazyk Dopegyt kazde dve hodiny, ale vobec nezaberal. tlak pri porode samotnom bol cely cas 160/115. o akutnej sekcii rozhodol az treti doktor v poradi, ktory bol pri mne, bola som prvorodicka a mala sa narodila v termine.

fazulka21
14. máj 2020

Ja som mala vysoký tlak a išla som cisárom. U mňa však nehral úlohu iba tlak. Veľa šťastia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre