Mali ste niektorá vysoký krvný tlak v 1. trimestri?

luptakovab
23. okt 2019

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či je tu nejaká žienka, ktorá brala lieky na tlak ešte pred otehotnením. A ako to fungovalo počas tehotenstva. Mňa lekárka poslala k internistovi zmeniť lieky NEBILET beriem len 1/4 denne. Mám sa sledovať, merať tlak ráno, poobede, večer. Predpisala mi aj 3 x denne magnézium. A vravela, že ak budem mať vysoký, tak má dá hospitalizovať. Ako to prebiehalo u vas, keď ste mali vysoký tlak?

mogaa
23. okt 2019

@luptakovab musí sa to sledovať, vysoký tlak v tehotenstve môže byť predzvesťou preeklamsie.

luptakovab
autor
23. okt 2019

@mogaa A čo je to tá preeklamsia?

luptakovab
autor
23. okt 2019

@mogaa Akurát som to čítala. Ďakujem

mogaa
23. okt 2019

@luptakovab ale neľakaj sa, môže to byť predzvesť a nemusí....jednoducho organizmus sa mení, môžeš sa viac zavodňovať, hormóny - to všetko ovplyvňuje tlak....vysoký tlak je sám o sebe nebezpečný lebo môže spôsobiť porážku (teda ak je dlhodobo vysoký a neliečený), je to rizikový faktor pri samotnom pôrode...ale dali ti lieky na zníženie a aj samotné magnézium znižuje tlak....ak by sa ale neupravil, tak je lepšie ak by si bola pod dohľadom lekárov v nemocnici a prípadne by ti ho tam mohli pod konrolou znížiť....

luptakovab
autor
23. okt 2019

@mogaa Trochu ma to vyľakalo ale tak snáď nebude nič zlé. Na tlak sa liečim cca od februára, len teraz budem musieť tie lieky zmeniť. Ale aj tak si myslím, že po najbližšej kontrole má nechá doma.

niky2515
23. okt 2019

Ja som mala vysoký tlak na začiatku 3 mesiaca, denne som si ho merala 3 krát a zapisovala. No našťastie to nič zlé nebolo 🙂

tilko
23. okt 2019

Ja som mala vysoky tlak pred otehotnenim a brala som lieky cca5 rokov...dokonca aj prvych 9 tt...po vysadeni som cele tehotenstvo mala ukazkovo 120 na 80...2 mesiace poporode alebolo vsetko po starom a som opat na liekoch...

luptakovab
autor
23. okt 2019

@tilko
@niky2515 ja si myslím že 3 x denne magnézium 500 urobí svoje. Verím, že bude dobre 🙂

evinqua
23. okt 2019

@luptakovab ano, hned od 5.tt som presla na dopegyt, od 31 tt som bola na davke 3x1 za den, na zaciatku som brala iba jeddn dopegyt, brala som aj magnerot, pichala som si clexane preventivne/prve tehotenstvo skoncilo v 27tt kvoli tazkej preeklampsii porodom mrtvej dcerky, takze ja som bola sledovana stopercentne - pred prvym tehotenstvom som ale nemala vysoky tlak, vyskytol sa az v 17tt a ostal doteraz, ...bola som doma na pn takmer cele tehotenstvo a snazila som sa oddychovat, kazde dva tyzdne gynekolog, plus rizikova ambulancia, kazdy mesiac interna ambulancia, kazde dva hematologia, na konci som uz bola v nemocke cca mesiac a rodila som v 37tt az aj ked opat s preeklampsiou, ale nikto neveril, ze to dotiahneme tak daleko

luptakovab
autor
23. okt 2019

@evinqua Tak som rada, že ste to dobojovali 🙂 ďakujem za skúsenosť

maminuska
24. okt 2019

@luptakovab hned v 6 týždni nameraný vysšši tlak , nasadený dopegyt + magnerot a tlak sa držal do konca tehtotenstva na 140/90 , porodila som v 39 týždni . Tlak som si nemerala tri krát do dňa ale asi tak raz za 3-4 dni , tak ako mi povedal otec , ktorý je internista. Nestresovala som sa tým , kupila som si palice na chodenie a chodila som do posledného mesiaca .

niky2515
24. okt 2019

@luptakovab no už som 9 mesiacov po pôrode 🙂 ale áno magnézium mi pomohlo určite

luiana
11. feb 2021

@luptakovab ahoj no ako si to nakoniec zvládla z tým tlakom?

luptakovab
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luptakovab
autor
12. feb 2021

@luiana no tak trhu skončilo neúspešne, zamlknuty potrat, v novembri bolo čistenie...ale zato už mám krásnu dcéru z druhého tehu, keďže v januári 2020 sa zadarilo zas 😊

minyminy
10. aug 2021

@luptakovab ahoj. Prosím ta ty ten Nebilet si brala od zacistku tehu? Dakujem

luiana
11. aug 2021

@minyminy nebilet sa nemôže v tehu brat

luptakovab
autor
11. aug 2021

@minyminy nie ja som ho brala predtým a keď som otehotnela, lieky zmenili

minyminy
11. aug 2021

@luptakovab ja este uzivam par dnii pokial by nezmenia .. a ske si mala lieky? Bolo vsetko ok ked vymenili? .

luiana
11. aug 2021

@minyminy nebilet sa v tehu vôbec nemôže to mi prízvukovali aj interná berie sa dopegyt to je jediné čo môžu tehotné tak na tvojom mieste by som ho rýchlo vysadila

siska25
11. aug 2021

@minyminy ahoj, ja beriem nebilet od zaciatku tehotenstva, som teraz v 26 tt. Vsetko zatial v poriadku.

luptakovab
autor
11. aug 2021

@luiana presne nebilet sa nesmie predpisuje sa druhý liek, pri druhom tehu som brala dopegyt

minyminy
11. aug 2021

@siska25 ahoj .to fakt? Uplne od sameho zaciatku? Nie az po 12 tt? A tlak v poriadku?

minyminy
11. aug 2021

@luiana tak asi je viac názorov..jeden vraví tak, iný tak.. niekto užíva.. neviem .. sama ho vysadit nenozem

siska25
11. aug 2021

@minyminy brala som ho aj pred tehotenstvom, 1 tbl. denne. Teraz beriem 2 tbl. dopegyt a 0,5 tbl. nebilet. Zatial vsetko ok, dnes som mala poradnu a vcera internu kontrolu. V minulom tehu som mala dopegyt a vasocardin, dokonca cca do 12 tt som brala bisomerck.

luiana
11. aug 2021

@minyminy aj dnes mi v rizikovke povedali že dopegyt je jediný liek ktorý môžu tehotné tak veľmi čudná doktorka keď vám to kaše brat,dokonca aj môj obvodný mi to prízvukoval takže neviem,bola som už štyroch dokotoroch q všetci mi povedali to iste

minyminy
11. aug 2021

@luiana mne nepovedali ze mozem. Ja hovorím kvoli tomu ze siska hovori ze berie dopegyt plus Nebilet. A predtym brala tiez nebilet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre