Mám 19 rokov a viac mužských hormónov

kristina2121
18. aug 2017

ahojte zeny, mam problem, mam 19 a nebola som este u gyn. ale u endokrinologa ano. mam viac muzskych hormonov a asi je to PCO.
problem je ten, ze mam velke probley, pretoze mam zvysenu hladinu androgenov a zarastam dost aj tam kde by som nemala. ma to vplyv aj na psychiku a sebavedomie. neviem co mam robit, lebo sa velmi hanbim ist ku gyn, kedze som este pohl. styk nemala.

myslite, ze je potrebne vysetrenie aj tam dole, alebo by sa to dalo nejak dohodnut s lekarom...

dakujem vam

viki01
18. aug 2017

Ahoj Kristinka, nedavno som nieco podobne riesila s dcerou, ma 18 rokov. Objednala som ju ku gyn. tiez sme mali obavy z vysetrenia, kedze este nemala pohlavny styk. MUDr. jej len urobil sono, kedze sme mali vysledky z endokrinologie a nasadil antikoncepciu. Nemusis sa hanbit, treba mu hned povedat, ze si este panna. Drzim prsty a hore hlavu a vsetko ries s usmevom 🙂

kristina2121
autor
18. aug 2017

@viki01 dakujem ti velmi pekne za odpoved. musim to uz riesit. vdaka 🙂

iukas
18. aug 2017

@kristina2121 mam 41 rokov a od puberty vysoku hladinu testosteronu, PCO. Skusali sme s endokrinologom aj gynekologom kadeco, vacsinu rokov som na HAK, zial na zarastanie mi nic hormonalne nepomohlo, riesila som to len kozmeticky - epilacia, depilacia... dnes je vazne vela moznosti, ako sa zbavit neziaduceho ochlpenia, nespoliehaj sa na hormonalne riesenie. Drzim palce🙂

pininka
19. aug 2017

Aj ja mam viac testosteronu, a hoci mam cysty, nieje to vraj az take hrozne. Kazdopadne mam od mala problem s menzesom, takze som to tiez chcela riesit, ked uz to bolo dost zle, hlavne po porode. Tie vajecniky ti urcite treba pozriet. Mne inak doktorka povedala,ze nevadi ak mam viac testosteronu, ze manzel je isto rad, ze mam vacsiu chut na sex. V podstate mala pravdu,ale ide to ruka v ruke aj s inymi problemami.