Nedarenie sa otehotnieť kvôli vysokým mužským hormónom

1. dec 2022

Ahojte baby , mám zvýšené mužské hormóny , tým pádom mám aj PCOS , no menzes mám pravidelný 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ , riešila ste prosím niektorá tento problém ? Ako ste sa nato liečili? Je vôbec šanca ostať tehotná ? Mám z toho hlavu v smútku..

melany4
1. dec 2022

Ahoj,ja to tak mam.Ale mne povedala doktorka,že keď mám pravidelnú MS a podla odberov mam ženské hormóny v poriadku a ovulujem tak sa to nijak nelieči a dôvod nedarenia bude inde...tak neviem.

juliavolna
1. dec 2022

A aké sú výsledky z odberu gyneko?

ninka99865
1. dec 2022

Nemáš nadváhu?

autor
1. dec 2022

@ninka99865 nie nemám.

kleopatra114
1. dec 2022

PCOS je potvrdený aj ultrazvukom ? Ja mam PCOS cely život bez menštruácie, pri prvom pomohlo schudnúť , pri druhom nasadiť clostyl - hneď v prvom cykle som otehotnela

ninka99865
1. dec 2022

A čo máš vyššie testosterón?

ninka99865
1. dec 2022

Lebo vitex jahňací znižuje testosterón.. ale neviem s akým androgenom konkrétne máš problém

taktotedanie
1. dec 2022

Schudnut.. nadpridukcia je kvoli zvysenemu mnozstvu tukovych buniek

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. dec 2022

@taktotedanie a z čoho mám schudnúť z moji 65 kíl a 167cm ? 😁

christinka1
1. dec 2022

Ahoj tiež som riešila otehotnenie... S gynekologickeho hľadiska som bola ok... Išla som ku endokrinologicke a tá mi tiež zistila PCOS,no ja som mala aj nepravidelný cyklus a aj anovulaciu.... Nasadila mi lieky a do 3 mesiacov som 🤰😊

terry658
1. dec 2022

Tak mne stále hovorili, že schudnutie pomáha a otehotnela som až keď som pribrala. Takže neviem či to naozaj platí. Ale vždy keď som chudla tak sa mi nedarilo otehotnieť ale ako som pribrala tak zrazu bum a tehotná. Tiež mám PCOS.

kleopatra114
1. dec 2022

Schudnúť mozes skusit , ja som tiež nebola vyslovene pri sebe - schudla som zo 69 kg ( 170 cm) na 57 kg a hneď nabehla ovulacia raz za dva mesiace a aj som otehotnela

lasoli
2. dec 2022

a si viacej ochlpena?Ja som tiez po potrate mala zbyseny testosteron,ale dr povedal ze to kvoli stresu, a normalne som otehotnela,nebol problem.Zalezi aj od tej ms tak ak to mas pravidelne asi problem nebude

autor
2. dec 2022

@lasoli Ano , od malička ma trápilo , že som tmavšia a všade som mal výrazne chlpy tak som sa nonstop holila 🙂 JOJ doteraz si pamätám na telesnej keď sme sa mali šplhať po týči a ja som mala chĺpky na nohách😆😆, ja som bola aj 2x operovaná kvôli cystám v 14 rokoch a potom v 16 😊 teraz som mala zas cystu ktorú sme rozpustili Vitamínom B a alchemilkou, PCOS sa mi potvrdilo z krvi zvýšeným mužským hormónom - mala som skoro len anovulačné cykly , budem brat viridian , a potom clostyl. 🙂

lasoli
2. dec 2022

jane tak potom nieje o com,ale sa liecis tak ok;)Ja zasa tieto veci som nemala ja som mala ovulku zasa aj 2x do mesiaca a dvojicky😉
Drzim palce nevh sa zadari

juliavolna
2. dec 2022

A aku máte hodnotu

kataka10
2. dec 2022

Jasne, ze sa aj pri PCOS da otehotniet. Ja mam potvrdene aj zo sona. Aj mam zvysene ochlpenie kvoli vyssiemu testosteronu a aj menstruaciu som mavala nepravidelnu (po porode uz je to lepsie). Mne na otehotnenie pomohla hormonalna joga a uzivanie inozitolu. Upravilo mi to cyklus. Vahu by som neriesila, ja mam 53kg, takze nie vzdy je zvyseny testosteron spojeny s vyssou vahou. Vobec sa nestresuj. Aj moja gynekologicka povedala, ze sa netreba zbytocne stresovat, ze to ma vela zien a v pohode otehotneli.

juliavolna
3. dec 2022

@kataka10 a aku ste mali hodnotu proooosim

kataka10
3. dec 2022

@juliavolna fuha to netusim. Uz je to niekolko rokov dozadu.

nita12
7. dec 2022

@christinka1 Ahoj, ake lieky prosim ti dala endokrinologicka?

christinka1
7. dec 2022

@nita12 ahoj Siofor... A do 3 mesiacov od užívania som si našla vytúžené // 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre