Zvýšené androgény u ženy. Vplývajú na počatie?

linka
17. okt 2010

Ahojte,o bábo sa snažíme 4 roky,obaja za tú dobu sme boli v poriadku,manžel naďalej je,ja som po operácii myómov a zrastov,tak sme čakali a čakali a ono stále nič,tak som sa rozhodla zájsť k dr.nech mi spraví komplet hormonálny profil a ten ukázal,že mám zvýšené androgény,hrajú nejakú rolu v počatí? tento mesiac ma čaká aj prefuk 😉

kukucka78
17. okt 2010

@linka ahoj ja som bola na krvy a tiež mi zistili tie androgény či čo to je ...síce mi to nikto nevisvetlil len sa ma dok.pýtala či nemam problémy zo zvýšeným ochlpením a predpísala mi lieky to bolo všetko ale nič som sa nedozvedela len to čo som si naštudovala sama že su to mužské hormony

linka
autor
18. okt 2010

@kukucka78 ahoj 🙂 tiez som sa docitala na nete,ze su to muzske hormony,dr.sa zatial nevyjadril a ake lieky ti predpisala? 😉

kukucka78
18. okt 2010

ahoj predpísala mi prednizon jednu ráno ja som bola v piatok v centre na operačnom zákroku vyberali mi mala som polyp

linka
autor
20. okt 2010

@kukucka78 ahoj a pomohol ten prednison? ja este stale nic neviem ohladom toho,nemozem sa mu dovolat 😒

kukucka78
20. okt 2010

no to ešte neviem či pomohol ešte som na kontrole nebola

linka
autor
21. okt 2010

aha

linka
autor
31. okt 2010

to sme iba dve s tymto problemom? 😕
@kukucka78 dr.mi chce predpisat antiko Chloe na znizenie tych androgenov,tak neviem ci je to to prave orechove,skoda,ze sa nik iny nepridal ☹ v piatok som bola na HSG,vajcovody mam priechodne 🙂

kukucka78
31. okt 2010

@linka ked chceš otehotniet načo ti je antikoncepcia???to si sa pýtala?ved po antikoncepcii sa nemôže neviem kolko otehotnieť ma to vplyv na plod

linka
autor
1. nov 2010

@kukucka78 tu istu otazku som si polozila aj ja,ale nastastie ma sleduje aj doktorka a ta vravela,ze antiko urcite nie,ked chceme babo,ze tie androgeny nemaju vplyv na otehotnenie,tak mi predpisala clostilbegyt,zacnem ho brat od 3dc 😉 a ty ako? 🙂

kukucka78
1. nov 2010

@linka moja dr.á dovolenku tak až 15.11 idem po výsledky s toho polypu a dúfam že už mi povie čo dalej toto čakanie je nemožné ked nevieš čo bude pokračovať už by som chcela mať všetko za sebou

linka
autor
1. nov 2010

@kukucka78 tak to ti verim,najhorsie je to cakanie,ked nevies co a ako a hlavne kedy 😒

kukucka78
1. nov 2010

@linka no presne tak a ty už vieš čo ťa čaká?

linka
autor
1. nov 2010

@kukucka78 tak dufam,ze tehotenstvo 🙂 ,ale najprv ten clostil,uvidime ako zareagujem a potom sa uvidi 😉 tebe prajem dobre vysledky 😵 ako dlho sa snazite o babo? 😉 vidim,ze uz mas dve velke deti 🙂

kukucka78
1. nov 2010

@linka ano ja už mám dve velké ale s prvého manželstva som dva roky vydatá a tak chceme mať aj spolu...ja mám podviazané vajíčkovody tak preto umelé lebo inak sa to už nedá inak sme obaja v poriadku

kaaaty
28. dec 2010

@kukucka78 ahoj chcela by som sa ta spytat ci ti pomohol prednison pri liecbe androgenov, teda zvyseneho muzskeho hormonu... mne ho predpisala dr a tak zistujem co sa da....vobec na sebe nevidim ze by som mala viac muzskych hormonov (ochlpenie normalne) ale podla vysledkov krvi mam 😒, dakujem za odpoved a drzim palce pri snazilkovani 🙂

kukucka78
28. dec 2010

@kaaaty ahojček ani ja na sebe nič nepozorujem a ani mi dok nepovedala či mi pomohli lieky len tiež mi to zistila podla krvy....no ak ak to náhodou ešte mám tiež by ma zaujímalo či náhodou sa nemohlo kvôli tomu stať že sa embrijko neuchytilo....ale to už len hladám dvôvod asi mi už s toho šibe

kaaaty
29. dec 2010

@kukucka78 ahoj dakujem... my niesme tak daleko ale uz teraz mi s toho sibe.... moje hormony su uplne divne 🙂 drzte sa

kukucka78
29. dec 2010

@kaaaty ved to aj tie moje a tie moje nálady ani nehovorím ....mám dni ked som úplne protivná a ubližujem tým ktorých mám rada nikdy som taká nebola a teraz je to strašné sama to cítim

marika17
29. dec 2010

ahojte babenky, zablúdila som medzi vás ani neviem ako, ale nieje to asi náhoda chcem vám len toľko povedať že tiež som mala tých muž.horm.viac a od vtedy som porodila 2 dcérky.Myslím že to nebude až taký veľký problém.držím vám všetkým prsty a budem prosiť nášho anjelika aby poslala zhora to počom túžite.Ja mám veľkú túžbu otehotnieť ale sa bojíme ...manžel je starší o 11 rokov a ....skrátka bojí sa omňa

miss_stanya
26. feb 2011

@linka pozeram, ze diskusia je o nieco starsia, ale ako sa ti dari?? Posunula si sa v liecbe dalej? Ja ma zvysene androgeny ako nasledok polycystickych vajecnikov... HAK zabera len tak, ze tlmi, ale nelieci. Ale k babenku ti dr vie vypomoct spravnou davkou hormonov🙂

linka
autor
26. feb 2011

@miss_stanya ahoj,hormony sa mi nejak sami upravili,momentalne beriem duphaston,tak dufam,ze zaberie 😉 a ty nieco na tie androgeny beries?

miss_stanya
26. feb 2011

@linka tak vyborne🙂 Ale duphaston zabranuje ovulke, nie? A to je pri snazeni sa o mimi kontraproduktivne. Ja som mala Duphaston v tehu prve 4 mesiace... No a na tie androgeny praveze nic:((( Hladam hladam vsade mozne, ale este asi nikto take nevymyslel, aby to neuskodilo pripadnemu tehotenstvu.... Aj sa ti ta hormonalna nerovnovaha nejako prejavuje? U mna hej, nepravidelna MS, mastna plet a vypadavanie vlasov. A jedine co na to pomaha je HAK. Ale to teraz nechcem...

linka
autor
26. feb 2011

@miss_stanya duphaston brani ovulke iba vtedy,ak sa berie v prvej polovici cyklu,my co ho potrebujeme na pripadne udrzanie plodu,tak berieme az v druhej polovici cyklu 😉 ale ma aj ine plusy 🙂 neviem ci sa nejak prejavovala,ale ms mam pravidelnu,mastnu plet odjakziva a sem tam aj akne...pozrela som si tvoj fotoblog,je mi to luto 😔

miss_stanya
26. feb 2011

@linka :( Tak pokial mas pravidelnu MS, lahko sa urcuje 2. pol cyklu... Dufam, ze nam uz skoro prinesies pozitivnu spravu o tom, ze to zaucinkovalo 🙂

linka
autor
26. feb 2011

@miss_stanya dufam,ze vsetky snazilky to uz tento rok prelomime 😉 ci kratkodobe alebo dlhodobe 🙂

kahlann
28. feb 2011

ahojte, mne lekarka povedala ze mam zvyseny testosteron a pre nieco mi prestala ovulacia. bereim uz stvrty mesiac duphaston. nepovedala mi lekarka nic viac. niektore baby tu pisu ze mam absolvovat aj ine vystrenia ale moja lekarka sa tvari ze je vsektko ok len akurat teraz to nefunguje.

janie80
16. okt 2011

ahojte, ja mam tiez mierne zvyseny testosteron a endokrinologicka mi do lekarskej spravy napisala, ze lahky hyperandrogenizmus. moze to mat suvis s ochorenim stitnej zlazy? 😕

weru3ka
14. feb 2013

@marika17 ahoj mozem sa spytat ze aj ty si maka ten zvyseny muzsky hormon a brala si nieco na to??ci len tak prirodzene sa podarilo?dakujem pekne🙂

marika17
18. mar 2013

@weru3ka nie moja nic som nato nebrala,upravilo sa to samo🙂