Mám polycystické vaječníky a nedarí sa mi otehotnieť

marinko1988
18. jún 2017

Som mamička dvoch krpcekov a s priateľom sa snažíme o malinke :( :( :( len sa nám nedarí mám polycisticke vaječníky :( už som zúfalá poraďte mi prosím

marusia12
6. aug 2017

@marinko1988 Niekedy "osud" chce tak a niekedy tak... a keď sa nedarí, vždy za tým niečo je...

marusia12
6. aug 2017

@barbinka13 môžeš sa aj na hlavu postaviť, ak je tam zdravotná vada, tak ti ani štyri orgazmi hore dole nepomôžu.... ale dikes za príspevok, posúvam na FB do skupiny EZOKRAVINY 😀

barbinka13
6. aug 2017

@marusia12 tak ano, nepozname.sa navzajom a na stanovenie postupu by som potrebovala vidiet chorobopis danej osoby. Existuje tu urcita informacna asymetria, tak radime za predpokladu ze partneri nemaju zdravotnu vadu, len sa par mesiacov.nedari. ratame s tym, ze si tu pisu zeny okolo 30tky. Vtedy otehotnenie nemusi.byt tak.imediatne ako v 20tke. Ak vsak existuju somaticke priciny, alebo chemicke (horsia hematologia, endokrino, imuno), proces je medikamentozny. No takto na dialku predpusat lieky nedokazem. Baby tu pisu aby im mozno ine s podovnym.problemom poradili postup. Nie vsetky maju stastie na dobreho gynekologa, ktory.riesi neplodnost. Ak niekto položili priamu otazku na klinicku liecbu, poradime. Ale pytaju sa na alternativne postupy. Takto otehotnelo dost vela.zien, preto si dovolujem zdielat nase rady. Takze kaDemu pomoze nieco.ine, jednemu -
bez objektivnej diagnozy - ekokraviny, inemu klinicky zasah. A inemu bohuzial.noc, ale nevzdavajte to, toto perce to je zanedbatelne 🙂

marusia12
6. aug 2017

@barbinka13 ahaaaa 😀 Dnes už tuším vyštuduje za lekára hocikto... evidentne aj vy, čo tu radíte alternatívne bludy, že jo? Ozaj... nie je to trestné?

barbinka13
6. aug 2017

@marusia12 🙂 trestne je ordinovst bez titulu, dodat nadej a uspiet je prospesne. Zeny, ktore tu pisu, hladaju nadej, nechcu byt demoralizovane. Co by ste im teda poradili vy? Poprosim konstruktivne (dodam, ze si pytaju radu ako.otehotniet prirodzene, pred postupenim do dalsieho kroku = asistovana reprodukcia/medikanentozna liecba.

marusia12
6. aug 2017

@barbinka13 na toto si dávajte pozor.... karmu má každý len jednu. A či niekomu dodávate nádej, necháte si za to platiť, lebo predpokladám, že to zadarmo z lásky k vlasti s tým Vašim pravopisom iste nerobíte... je Vaša vec. Tak nech sa darí... ale ako sa hovorí, všetko do času 😀

barbinka13
6. aug 2017

@marusia12 Draha Marusia, predstavte si, dodavam nadej zenam zadarmo. Z ucty k zivotu. Vidim okolo seba vela.nestastnych ludi, preto som sa rozhodla, ze ked pomozem.co i len jednej zene, budem to povazovat za moj zivotny uspech. Za pracopis odpustte, pisem z mobilu, chcela.som Vas odlovit samozrejme Vy (=os jednotne cislo zdvorilostne), nie vy(2.
os. mnozneho cisla). Majte pokojny vecer

barbinka13
6. aug 2017

@barbinka13 oslovit

marusia12
6. aug 2017

🙂 a preto mate prvy prispevok plny pravopisnych chyb??? Z mobilu??? Urcite.... Osobam ako vy, co balachate zenam hlavy.... nejdem sa ani vyjadrovat co si myslim. Myslite na tu karmu.... zvycajne byva instantna.

barbinka13
6. aug 2017

@marusia12 prajem Vam vsetko dobre Marusia!

tanusenka
6. aug 2017

@jaruskatt gynastan cajik a dala mi bylinky ktore si nahrievam a prikladam kazdy vecer na podbrusko ...ale treba k nej ist lebo ozaj kazdu posudzuje podla jej zdravotneho stavu ...ja som ako malicka prekonala rakovinu tak mne toho moc nemohla dat aby mi neuskodila ...

barbinka13
15. aug 2017

Ahojte moje mile, prave som sa vratila od svojho gynekologa, mali sme.dlhu debatu na.temu ako otehotniet po opakovanych potratoch, tak som spusala.aj pre vas vsetky podststne body sem: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=825...
Ak sa dlhie nedari, ale nasli ste si viackrat druhu ciarku na teste, no potom.prisiel menz, je nacase si dat spravit krvny odber na prolaktin, poruchy zrazanlivosti krvi, intoleranciu na lepok, atd. Viac v clanku.
Este jedna rada pre alergicky: ak mate sennu nadchu, je lepsie pocat a prezit prvy trimester v.obdobi, kedy netrpite akutnou alergiou. To som sa zase docitala v knihe vsetko o tehotenstve. Dufam, ze som trochu pomohla 🙂

marinko1988
autor
15. aug 2017

@barbinka13 ďakujem 🙂 bohužiaľ fb nemám :(

marinko1988
autor
15. aug 2017

@xxxxxnnnnn ďakujem 🙂 idem kuk

biela_sova
16. aug 2017

@marinko1988 skopirovala.som i to z fb: Mile sovicky snazilky,
Ak ste postupili do levelu cislo 2 a uspesne otehotneli, ale po par tyzdnoch/dnoch opakovane spontanne potratili, je cas zamysliet sa nad vykonanim istych vysetreni. Nezufajte, nasledujuca liecba po pozitivnom naleze je relativne jednoducha (casto sa jedna len o vyluceni istych potravim, alebo o medikamentoznu liecbu). V mnohych pripadoch by vam na prvy pohlad ani nenapadlo, ze napr. celiakia, intolerancia na lepok alebo kriva chrbtica mozu zapricinovat kdmietanie.zahniezdeneho plodu.
Ak sa ale nad tym zamyslime, telo, ktore bojuje s roznymi alergiami, sa predsa zbavuje "vsetkeho cudzieho", aby znovu nadobudlo svoju pred-alergiovu rovnovahu.
O poruchach motorickeho aparatu a chrbtice sme si napisali uz vcera. Vychylena kostrc moze stlacat nerv/reprodukcne organy a tie tym padom mozu byt nedostatocne dokrvene. Alebo deformovane. Ich priechodnost moze byt znizena.
Co tak hematologicke poruchy zrazanlivosti krvi? Su vzacne, ale pritomnost tychto poruch moze sposobit nedokrvenie plodu a nasledny potrat.
Vzal vam uz lekar vzorku krvi na vysetrenie mnozstva hormonu prolaktinu (pro-laktin = zodpovedny za produkciu materskeho mlieka, jeho zvysena hodnota znizuje sancu pocatia, zvacsa zvyseny v tehotenstve a pocas dojcenia, indikuje organizmu: stop, nemozes otehotniet, ked si predsa tehotny).
Pripajam zoznam vsetkych vysetreni po opakovanych potratoch. O hematologickych poruchach si napiseme neskor. Takze este raz, ak tuzite po babatku a nedari sa donosit zdrave tehotenstvo, nie je nic lahsie a riesitelnejsie ako absolvovat niektore z tychto vysetreni a zachvilu kolisete ruzovolice babo ;).
https://www.fertility.sk/sk_SK/problemy/opakova...
Ps.: Vas osetrujuci gynekolog zvacsa zvoli prioritu roznych vymenovanych vysetreni podla pravdepodobnosti vyskytu roznych anomalii v nasej populacii a vzhladom k vasmu veku/rodinnej anamneze, osobne anamneze.

lenveronika
9. nov 2017

Ja odporúčam femibion pravidelne každý deň jednu tabletku po dobu troch mesiacov a potom milovanie každý druhý deň , u nás to zabralo pri obidvoch deťoch takze fakt odporúčam , skúšala som vsetko možné ale toto je top

marinko1988
autor
9. nov 2017

@lenveronika dá sa kúpiť v lekárni ? A tak tie s máte polycisticke vajecniky a prepáčte ale čo všetko ste už skúšali???

lenveronika
9. nov 2017

Da sa je to presne femibion ,, plánovanie a tehotenstvo,, tak sa vola potom neskôr sa užíva feminion 2 a 3...ja som 2 roky nemohla otehotnieť potom prišli potratY a zrazu po týchto vitamínov zázrak 🙂. Vyskúšala som inofólic rôzne prípravky od gynekológa a nic

lenveronika
9. nov 2017

Femibion nie feminion ... dokonca aj manžela som napchavala vitamínom a nic nezabralo

jana6531
10. nov 2017

Mam par známych v okolí ktorým pomohli prírodné produkty od forever ja osobne skúsenosť nemám ale sú to.kamarátky a už čakajú aj malinke. A tretia co viem tak začala užívať tie produkty akurát predvčerom tak som zvedavá aj na ňu.

agajka22
26. aug 2020
marinko1988
autor
27. aug 2020

@agajka22 ďakujem vám vsetkym veľmi pekne no už mám ročného synčeka.... Doktori nám pomohli 😍😍😍