Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Polycystické vaječníky a snažilkovanie. Poradíte?

barbi339
12. máj 2016

by som chela vede t ci treba ist na peraciu s tym alebo sa to zlepsi samo tabletkami a ci sa da s tym otehotniet ,, velmi by osm cela mat babo este a co citam po nete tak tu pisu ze ano da sa a na inych ze nie tak nevem ak mate nejaka s tym skusenost tak prosim napiste

shia
12. máj 2016

keďže už jedno dieťa máš, tak asiže sa to dá ;)

stastnablcha
13. máj 2016

ahoj, mne povedali ze sa nebude dat z toho isteho dovodu a hla... rodila som ako jablnonka.. ak ked sme sa smiali ze to je uz robota a nie zabava tvorit tie deti 🙂 tabletkami sa to da v pohode

buckeye
13. máj 2016

nemusis brat ani tabletky, vsetko zalezi od toho ake su hormonalne hladiny(ci su prilis abnormalne), aky je stav vejecnikov (ci su len polycysticke, alebo maju aj nejako zhrubnutu vrstvu na povrchu), ci nie je k PCo pridruzena aj inzulinova rezistencia..podla toho sa odvija aj nasledna liecba, ak su hodnoty hormonov navysene, ale zas nie nejako extra, da sa ist aj len branim inozitolu, odporuca sa zmenit strava, navysit prijem bielkovin(nemusi byt nutne maso, zaradit hlavne strukoviny, ktore su prirodzenou zasobarnou inozitolu), znizit prijem sacharadov, aj tie, v pripade peciva, tak celozrrne, s vyssim obsahom vlakniny(pozorna prifarbovane karamelom, radsej si piect vlastne), zvysit pohyb, zaradit taky, ktory podpori prekrvenie panvového dna (napr beh, tanec), ak je pridruzena IR podava sa metformin, v priapde velmi narusenych hladin sa podava clomifen citrat(clostylbegit), ak je nizky progesteron v druhej faze cyklu, tak duphaston, ak su vajecniky nejako zhrubnute a ovulacia aj bola, ale nedari sa vajicku uvolnit, pomaha driling, cize uz sa zachadza do operacnych procedur,

v mojom pripade zabral inozitol, navysenie pohybu a zmena stravy, ale ja som bola pripad s hladinami vyssieho LH a nizsieho FSH, a iba velmi mierne zvyseneho testosteronu (niektore baby ho maju zvyseny velmi, a nemala som pridruzenu IR, drzim palce

Tu začni písať odpoveď...

Odošli