Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám problémy s močovými cestami

6. jún 2021

Ahojte baby, trápia ma močové cesty, opakuje sa to pravidelne, niekedy raz za 2 týždne, niekedy raz za mesiac, ale vždy to trvá iba jeden deň... Ten problém je neustály pocit na močenie, avšak nikdy nič a pálenie pri močení, proste presne ako sa popisuje zápal, ale teploty ani nič podobné nemám a cez noc to prejde... Vždy keď sa to stane pijem veľa vody a urologického čaju, aby som prečistila močové cesty a pomáha to, ale napriek tomu by som sa toho rada zbavila úplne, keďže je to nepríjemné... Obvodná mi na nič z moču neprišla. Stretli ste sa už niektorá s podobným problémom?

lulula1990
6. jún 2021

Pokiaľ sa na nič neprišlo vyšetrením v labáku, tak to zápal nebude - to by si mala bolesti, štípanie a pálenie pri močení, vedela by si že to je zápal, ten je naozaj veľmi nepríjemný. Nebude to skôr psychické ? Aj mne sa stáva že keď myslím na cikanie tak potom stále chodím. Ak by to bol zápal, nutkanie by bolo aj v noci, skôr by som to videla v tej psychike. Ja som prekonala niekoľko zápalov, ale teda vedela som že to je zápal. naozaj to dosť bolelo a z vyšetrenia to bolo hneď jasné. Skús prípadne nejaké vitamíny na podporu močových ciest, v lekárni je toho veľa.

autor
6. jún 2021

Nutkanie býva aj v noci a keď aj niečo vycikám, tak to sprevádza pálenie a bolesť akoby som cikala žiletky, ale teda vždy to trvá maximálne deň a hlavne to vyšetrenie ma zmiatlo a doktorka ani nič neodporúčila, iba veľa tekutín a teplo, ale skúsim sa poradiť v lekárni o nejakých doplnkoch, ďakujem 😊

ani_ina
6. jún 2021

Nemôže to byť gynekologický problém ? Mne sa napríklad ureaplazma prejavovala tak, že sa mi neustále vracal zápal močových ciest. A keďže som to mala ja, mal to aj partner a vlastne to kolovalo a vždy po styku sa to opakovalo. Prišla na to až gynekologička zo steru.

lulula1990
6. jún 2021

Aha, áno, pokiaľ sú aj bolesti, pálenie, štípanie je to zápal. Ak sa to takto opakuje - potrebujete odporúčanie urológovi, zoberie cievkovaný moč a vyšetrí. Predpisuje sa aj Urovaxom - cielená imunoterapia na močové cesty, veľmi dobre zaberá. Hlavne to netreba dlho zanedbávať a ísť, lebo potom sa to lieči ťažšie. Pred sexom sa vycikať aj po sexe a hneď po sexe sa umyť zospodu.

dejna_
6. jún 2021

Vyskúšajte aj tinktúru z kapucinky kúpite v Bioobchode za 6€ mne to pomohlo ..stále dookola sa mi vracal zápal močových ciest.. uz ako som cítila že ide na mňa nutkanie na močenie tak som nasadila a odvtedy mám pokoj 🙏..ja som skúšala aj antibiotiká ale vždy a to vrátilo zase ale jak som dala kapucinku mám naozaj že pokoj dlhú dobu už

marycarrie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. jún 2021

Ďakujem za všetky tipy baby 😊