Mám veľmi nízku váhu a chcem byť tehotná

franchise27
7. sep 2012

Ahojte, je tu niekto kto v pohode otehotnej a cele tehotenstvo prebiehalo ok aj ked ste mali nizku vahu....? Ja som chuda odjakziva, upresnujem nie preto ze by som chcela ale jednoducho to tak bolo stale....pri moje vyske 167cm som mala max 49kg a teraz je to zial 48kg, nakolko mam cca rok Crohnovu chorobu (chronicky zapal tenkeho creva). Jem naozaj casto, skoro kazde 2 hodky skoro ako male decko, ale vaha nie a nie hore....ale to by som tak neriesila ako to, ze ked idem niekam k lekarovi tak ziadna sestricka si neodpusti povedat mi ze preboha vy ste chuda ako chcete mat deti....boze ako keby som bola chuda lebo chcem hladovat...reci na moju chudost uz tak moc neriesim, ale velmi ma trapi ze to moze byt taky velky problem pre tehotenstvo, lebo sa chystame s manzelom pracovat na babe ale tieto reci mi prilis pozitivne myslenie nedavaju....

malabiba
7. sep 2012

@franchise27 ako povedali ostatné žienky, nie je to o váhe, aj keď v určitých prípadoch to môže byť problém....môj prípad- otehotnela som 49- kilová a rodila 61 - kilová bábo malo 3600g/48cm 🙂

franchise27
autor
11. sep 2012

taak dnesna kontrola na gastre dopadla super, lekarka ma ubezpecila ze lieky nijakym sposobom neovplyvnuju otehotnenie ani samotne tehotenstvo, jedine na co mam davat pozor je psychicka pohoda.....takze ani moja vaha nie je taky problem, ako skor mam byt v pohode, lebo od toho zavisi aj stav mojich criev s Crohnovou chorobou....tak uz len suhlas gynekologa a ide sa nato 🙂

viviem
11. sep 2012

@franchise27 tiez som pocula, ze nizka vaha je problem pri otehotneni, ale ak mas dostatok vyzivy, tak na tom nezalezi...ked som otehotnela som mala 48kg a 171cm, podvaha 7kg....rodila som prirodzene, v termine, rychlo a bez komplikacii...teraz mam 41kg, podvaha 14kg a kojim, maly bude mat rok....inac otehotnela som na prvy x, a to mi povedali rozni lekari, ze asi nebudem mat nikdy deti...bola som na laparoskopii, dg. endometrioza, myom, varixy na maternici a ine...od 16 do 19 rokov som sa liecila na anorexiu, skoro rok som nemala ms....vsetko je mozne, taka som bola zufala a stal sa zazrak...mama bola zdrava a ma iba mna, otehotnela po 13 rokov a ja chora a otehotnela som hned...drzim palce, nech sa co najskor podari miminko 🙂

ingrid2
1. okt 2012

ahojte všetky babenky čo ste tu aj mám chronovu chorobu a chcela by som vás poprosiť o skúsenosti s tehotenstvom

lubica339
3. okt 2012

nizka vaha (ak je naozaj nizka) urcite suvisi aj so zlym vstrebavanim v traviacom systeme, nemusi to byt nutne len poskodena sliznica v crevach, ale trebars aj usadeniny alebo nedostatok enzymov na roztavenie potravy alebo znicena probioticka kultura. Na druhej strane, podvyzivou trpia aj ludia, ktori su tucni, lebo sice vela jedia, ale nekvalitne a nic sa im nevstrebe a su stale hladni.
Hmotnost nie je vsetko, ani pri babatku. Ak ma mamicka malo zivin, ked sa dietatko vyvija, ma malo zivin aj dietatko. Takto sa potom narodi s niecim, co ma uz zdedene. Aj preto sa buducim mamickam podava napr. kyselina listova - vyvoj mozgu.

bazarocka
3. okt 2012

keď som otehotnela vážila som 45 pri výške 159, pribrala som len 6 kilo, malá vážila 2600 a merala 48, otehotnela som na prvý šup 😀 , moja kamarátka tiež váži toľko ako ja a má dve deti žiadne problémy s otehotnením, tak držím palce 🙂
ps: moja mama vážila tiež 45 a mala bez problémov 4 deti a otehotnela jej slovami "len keď sa o chlapa obtrela" 😀 😀

lulu6541
22. júl 2014

Ahoj! Ja a môj priateľ chceme veľmi bábo. Ale problém je v tom že vážim iba 49kg a dakedy mi váha skáče. Len sa bojíme či mne alebo keď budem čakať bábo či sa mu dačo nestane. ☹

petra92
22. júl 2014

Ahoj no podla mna máš fajn váhu,neviem síce aká si vysoká ale nemal by byť problém ak by si bola tehu..ja som vážila 44kg pri výške 156 cm a všetko v pohode,bez problému,moja sestra vážila dokonca iba okolo 40kg pri výške 145 cm a tiež v poriadku všetko 😉

mnamko
22. júl 2014

@lulu6541 ja som tiež všetky tri deti vynosila bez problémou s mojou váho 45kg,dokonca teraz pri tretej som pribrala najviac 21kg a nemala som stým problém,neboj zvládneš to 😉

lulu6541
22. júl 2014

@mnamko Naozaj sa nič nestane? Lebo viem aký je priateľ na takéto veci citlivý .

vejula
22. júl 2014

@franchise27 tvoja vaha vôbec nemusí byť problemom pri otehotnení. Je pravda, že priliš chudučké ženy (ale to najmä už také anorektičky) maju problem s otehotnením, ale teda vôbec ony maju problém aj s normálnym cyklom. Väčšinou po rapidnom poklese vahy stracaju menzes. Ak maš ty napriek tvojej vahe pravidelnu menštruaciu, je to prvy predpoklad k tomu, že tvoje telo ma dostatok tuku, kktorý je potrebný na ukladanie ženských hormonov. 😉

mnamko
22. júl 2014

@lulu6541 nie určite nie,vidíš baby čo ti tu píšu maju taku istu váhu a je to v pohode,ani gynekolog stým nemal nikdy problém

lulu6541
22. júl 2014

@mnamko Ja viem .

anjelaa
22. júl 2014

@franchise27
@lulu6541 ahojte kocky, tak ja mam tiez nizku vahu a to pri vyske 160cm som vazila 42 kg, otehotnela som na 1x, tehotenstvo aj porod ukazkovy, ziadne komplikacie. Ludia mi predpovedali automaticky cisarsky rez, haha typicke ludske predsudky - ze to bude komplikovane, urcite nebudem s takymi malymi prsiami ani kojit), 🙂 rodila som prirodzene a dcerku kojim stale, a to ma vyse 2,5 roka.
Takze take tie reci, ze ste chuda tak neotehotniete ani nepocuvajte. Lebo ak nemate zdravotne problemy a chude ste od prirody, tak to na to nema ziadny vplyv. Drzim palce 😉

mymimi
22. júl 2014

ahoj, neboj..ja som mala 41kg a to som bola v štvrtom mesiaci...obe tehotenstvá vyšli na prvý pokus 😀

snopkulka
22. júl 2014

@franchise27 nemyslím si, že je to kvôli nízkej váhe, ak si zdravá a všetko je ako má byť, nevidím dôvod, prečo by si nemohla otehotnieť, vynosiť a porodiť dieťa 🙂 držím palce!!!! 😉 Ja som pri oboch otehotnela, keď som vážila rovných 60kg (pri výške 162 cm), pre niekoho veľa, ale dôležité je naozaj zdravie 😉

sedmokraska11
22. júl 2014

@franchise27 ja som mala 55 kg a 177 cm a podarilo sa na prvy sup🙂

misinka26
22. júl 2014

@franchise27 Ahoj, vo váhe to nebude ... ja som otehotnela na prvý šup a to som mala pri výške 168 cm 45 kg a ešte som na začiatku tehu schudla na 42 kg ... Konečná váha pred pôrodom bola 55 kg a po pôrode 49 kg ... tehotenstvo prebiehalo štandardne, prvé 4 mesiace som objímala misu 🙂 a potom už všetko ok ... malý mal 3430 kg 56 cm ... rodila som prirodzene ... pôrod bol síce dlhší ako obvykle ale to nebolo nič neštandardné ... teraz rok a pol po pôrode mám 44 kg 🙂 ja som proste od prírody chudá a to papám niekedy až moc, aj ľudia, ktorí ma poznajú sa smejú, že furt ,, žeriem ,, a stále som chudá ... takže skúšaj ďalej a uvidíš ... držím palce ...

stanislavao
22. júl 2014

@franchise27 nic si z toho nerobte. vaha nevadi. ja som mala pri vyske 166cm vahu asi 45kg. ano, bola som velmi chuda cely zivot. a otehotnela som, bezproblemove bolo cele tehu a kila po tehu ostali.

greenfrog
22. júl 2014

@franchise27 ja mam 176 cm a 55 kg a otehotnela som hned druhy mesiac snazenia, som sice len na zaciatku, tak dufam, ze to dobre dopadne, ale ide o to, ze da sa otehotniet aj s podvahou (na svoju vysku by som mala mat aspon 60 kg)...a to mam este aj chronicky zapal mocovych ciest a vtedy byvaju zevraj problemy otehotniet...len to treba intenzivne skusat v case ovulacie a pride to, ked to budes najmenej cakat...

ljjuro
9. nov 2014

@franchise27 niektory ludia ziju v starych dogmach a nemala by si sa nimi riadit. Foto od halienky je cool skoro ako moja zena. moja zienka ma este tensie nohy a to prave cakame na naseho prvorodeneho ktory ma termin o cca 2tyzdne a ja neverim ze tamoja zienka este niejak drasticky naberie. Ma problemy so stitnou zlazou a dlhodobe uzivanie liekov.
Mozno by som riesil ludovu liecbu na tenke crevo pretoze priroda je daleko mocnejsia ako farmaceuticky kaciry.
NIeco podobne ako ty zazivame aj my. Vzali sme si hypnoporod do hlavy a nebudeme ockovat. Tak si to viete predstavit ako to musime drzat podpolickou aby sme nedostavali "poza usi" od rodicov etc. Hlavne ked svokra je sestricka pracujuca na gynde.
Na tu ludovu liecbu popros niekoho kto ma znalosti s anglickeho jazyka. Ak nepochodis daj vediet.
Co sa tyka toho porodu ak by si chcela vediet viacej http://www.hypno-porod.sk/ alebo http://www.hypnobirthing.com/
Harmoniu a klud to je to co potrebujeme v zivote.

1marika1
15. nov 2014

dobrý večer

program plodnosti Aloe vera - len v KE máme 2 rodiny, ktoré nemohli mať deti po viac ako 3 ročnom snažení sa a xy problémov.

ak ta sa ozvite

keira
15. jún 2017

@franchise27 ako sa ti prejavuje crohnova choroba?

franchise27
autor
15. jún 2017

@keira po jedle krcami v crevach s tym ze hned musim na zachod a tam mam svinske krce az dokym ma total prezenie.Ale to len po vyprazanom jedle,alebo korenenom a pod.Ked som relapse tak casto brucho boli aj mimo jedla a ked remisia tak len po nevhodnom jedle.

tinkamt
15. jún 2017

@franchise27 a babatko sa vam uz zadarilo?

franchise27
autor
15. jún 2017

@tinkamt ano mame 4mes.dceru...sice po IVF,ale Crohn v tom nehral ziadnu rolu a dokonca ani moja vaha...ked som otehotnela mala som 47kg a pri porode 62kg...aj tak som vyzerala ako zachodovy pavuk...ale dcera mala krasnu vahu 3,35kg...takze uz viem ze ked je clovek chudy neznamena to ze nic nedokaze.

ikonica
15. jún 2017

necitala som komentare... ale vy ste sa este ani nezacali snazit a ty si uz problemy vyrabas? nenamotavaj sa na to, lebo sa to fakt stane problemom...mozno otehotnies na prvu supu a donosis ani nebudes vediet ako... fakt... nenastavuj svoju psychiku tak, ze to nepojde, lebo som v ociach inych velmi chuda... je to blbost s prepacenim...

ikonica
15. jún 2017

a teraz pozeram ze je to stara tema 😆

gratulujem k miminu 😘

martus12345
4. dec 2017

@franchise27
@franchise27 Ahoj,ahojte ako to dopadlo?otehotnela si?

franchise27
autor
5. dec 2017

@martus12345 ano mam 9mesacnu dceru ale po IVF,ale IVF nebolo kvoli mne ale manzelovemu zlemu spermiogramu.Nik ani v centre asistovanej reprodukcie neriesil vahu,co ma upokojilo.