Máme zlý spermiogram. Čo sa dá s tým robiť?

mishhel
14. jan 2012

nas spermiogram je vraj dost zly mate niekto podobny ,co vam vraveli nato lekari da sa to este liecit ?,vitaminy a td? vzhlad,konzistencia:hlienove vlakna,viskozna. koncentracia sp.(20mil.ml.) 6,5mil.ml prestup(do2min.) 1hod. 17min. zivotnost (75percent) 59percent. ph 8,8. taznost(do 2cm):5cm objem (2,0-8,0):1,5ml pohyblivost 0 percent linearna (nad 25 perc.) 22perc.pomala linearna, 15perc.nelinearna 73 perc.nehybnych invazna pohotovost 20 nedostatocna, percento defektnych spermii 96percent. hlavicky 96perc., krcku 0 perc.,bicika 0 perc., fragmentacia DNA 39percent., ZAVER Hypooligoastenoteratospermia ,vysoke PH, pritomne PMN,zvysena fragmentacia DNA, 46 percent spermii ma akrozomove cysty,typicke pre STD. mozete mi dat vediet ci je mozne otehotniet prirodzenou cestou ?dakujem

terezocka
10. apr 2013

Mozno sme nemali az taky zly spermiogram, no tiez sme mali zly. Mame doma 1 dieta, no pri 2. bol problem , zly spermiogram 5 rokov, boli sme aj v centre SPLN v KE, no tam je to iba BIZNIS!!! povedali, ze je zly, no nie ako sa da zlepsit ani preco je zly. Hned nam odporucili umele oplodnenie!!! Boli sme proti. Brali sme vitaminy, tabletky, kontroly, lekari,....az po 5 r. nam 1 urolog povedal, ze to nemoze byt zo stresu,....a ze je to z prekonanej infekcie pred rokmi. Stacilo 1 antibiotikum a do pol roka sa vysledky zlepsili, hned som otehotnela a uz mame doma 11 mesacne zlaticko! To iste prajem aj Vam. Nestresujte sa a musite verit.

terezocka
10. apr 2013

@mishhel nemate uz nahodou 2deticky?

mishhel
autor
10. apr 2013

@terezocka nie mame zatial jedno zlaticko🙂 ale urcite neskoncime len pri jednom,tuzime este po jednom babatku,zatial sa nesnazime nechali sme to tak,posnazime sa na buduci rok a uvidime 🙂

adriana89
28. apr 2013

@radina moja mi mame taky isty zly spermiogram patologia 99% som 11 dni od transferu tehotna urcite niesom doktor povedal ze s takymi spermiami skor vyhram lotto ako budem tehotna...v utorok idem na krv tak este dufaaam alee neverim...tiez sme mali ICSI v rakusku...ak je zly spermiogram ani umele nepomoze zial 😢

vivien13
25. jún 2013

ahojte dievcata ktora mi prosim vas vie poradit co znamenaju tieto vysledky spermiogramu?
farba nepriehladna,viskozita 1,zhlukovanie spermii 5%,koncetracia 23,7mil/ml,celkovy pohyb 49%,rychlo prog:11%,pomaly prog:28%,neprog:10%,imobilne 51%,stupen prog:3,
zaver:patologia do 96% dakujem

lussinda2
25. jún 2013

@vivien13 nech sa páči...
Kedy je spermiogram normálny?
Aby boli hodnoty spermiogramu normálne, mal by ejakulát spĺňať nižšie uvedené normy (WHO, 2010).
Objem ejakulátu: minimálne 1,5 ml
pH: 7.2-8.4
Koncentrácia spermií: minimálne 15 miliónov spermií/ml
Celková pohyblivosť spermií: minimálne 40% pohyblivých spermií
Počet progresívne sa pohybujúcich spermií (WHO trieda a+b): minimálne 32 %.
Počet morfologicky normálnych spermií: minimálne 4% morfologicky normálnych spermií.*
* táto striktná morfológia bola v roku 2010 stanovená Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) a jej správnosť bola overená dlhodobou praxou v liečbe porúch reprodukcie austrálskou spoločnosťou Genea.

Záverom spermiogramu môže byť:
Normospermia – všetky hodnotené parametre ejakulátu sú normálne
Oligozoospermia – znížený počet spermií
Asthenozoospermia – znížený počet pohyblivých spermií či zhoršená pohyblivosť spermií
Theratozoospermia – znížený počet spermií, ktoré majú normálny tvar
Nekrozoospermia – spermie v ejakuláte sú mŕtve
Azoospermia – v ejakuláte nie sú žiadne spermie.

Muži so zhoršenými hodnotami spermiogramu majú síce nižšiu pravdepodobnosť, že budú mať dieťa než muži s normálnymi hodnotami spermiogramu, v žiadnom prípade to však neznamená, že dieťa mať nemôžu.

bubo780
28. aug 2013

ahojte.. som tu nova a neviem, ci tato diskusia este "zije".. potrebovalal by som poradit.. zhanam Macu, no nikde to nemozem zohnat.. obehala som cely okres, no nikde o tom ani nepoculi.. :( kazda rada a pomoc je vitana.. vdaka..

bubo780
28. aug 2013

vdaka za radu.. pozerala som aj ine linky, len nejako neviem ktoremu verit a ktory si vybrat, lebo som z netu este neobjednavala..

mishka11
28. aug 2013

Ja som z tejto stranky objednavala prave macu a okrem nej aj vitex jahnaci a alchemilku. Prislo vsetko v poho, bola som spokojna aj s cenami.

ivec16
4. sep 2013

ahojte babenky manzelovi vyslo vysoke pH spermiogramu hodnota 9... neviete ako ho znizit? este sme neboli u lekara na pokec, ale chcem byt pripravena argumentovat... este sa mi nepozdava morfologia (ale myslim, ze to moze mat suvis s vysokym pH) atipicku ma 93% typicka 7% co mi pride asi dost malo... nevyznam sa, len predpokladam, ze to nie je asi bohvieco... zvyraznenu mame aj mobilitu to celkom nerozumuem total mobilite je 38% z toho mobilite A (progresivne rychle) 35% neviem co je na tom zle alebo dobre - citala som ze aj velke mnozstvo priliz rychlych spermii nemusi byt dobre... viete mi to nejak zhodnotit a vystvetlit co to znamena a ake su nase sance na prirodzene pocatie?

mishka11
4. sep 2013

Ahoj, nam prognozovali, ze prirodzenou cestou tazko mozeme splodit dieta. Manzel mal velmi zly spermiogram - hodnoty si uz nepamatam. Lenze bol asi tyzden po vysokej teplote. Druhy sperm. asi o mesiac, bol uz lepsi. Potom bral profertil, ci mu zabral - nevie. Vtedy mu este odporucili jest velmi vela mrkvy.
Vtedy nam lekar povedal este jednu vec: Staci jedna zdrava spermia a moze sa stat zazrak.
Ja som otehotnela asi dva roky po tomto vysetreni. Dovolenka pri mori, uvolnenie, bez stresu.... ODDYCH a nemyslenie na problemy. Okrem toho som brala Sarapis a vitamin E.
Druhe dieta sa nam zadarilo asi po troch mesiacoch snazenia. Naordinovala som si bylinky - macu, alchemilku, kotvicnik a vitex jahnaci. Do mesiaca som bola tehotna. Inak, ten kotvicnik je vraj zazrak a ucinkuje na vsetko. A aj dobre chutí. A este manzel pil dennodenne zazvorovy caj. Takze moja rada: Nevzdavaj to a skusaj...

batyus
5. sep 2013

Poradte mi prosím,mám velmi zlí spermiogram a doktor mi doporučil vyšetrenie v niektorom centre RA,neviem pre ktoré sa mám rozhodnúť,má niekto skúsenosti s týmito centrami.ďakujem

kveta
5. sep 2013

@batyus Brno, za dr. Otevřelom by som sla.

tajomna21
5. sep 2013

@batyus gyn-fiv na zahradnickej v BA ...

aluska11
7. sep 2013

@mishka11 ahoj...tiež som mužovi naordinovala kotbivnikovy čaj a tiež si dám šálku...pred 11 rokmi mal vraj zlé výsledky a blby urolog mu povedal len z toho že pozrel do mikroskopu že deti mať nebude...to dom už bola tehu takže. A nevedela o tom 🙂 teraz sa snažíme 8 mesiac a poradili mi ten čaj...tak dúfam že sa skôr či neskôr zadari...čaj je to jediné čo je ochotný vypiť...

mishka11
7. sep 2013

@aluska11 Skus ty piť čaj z vitexu jahňacieho. Je to rastlinka, ktora mierne upravuje hormony. Mozno pomoze. A maca koren. ten si mozes dat aj dodzusu, je to taky prasok a aj muzovi ho tam nasyp 🙂

aluska11
7. sep 2013

@mishka11 dik za radu...mimi chceme.navyše mi ho odporučila aj lekárka na riesenie problemikov...dúfam že aj nám to pomôže 😉 🙂

mishka11
7. sep 2013

@aluska11 Drzim palce... a daj vediet 🙂

radka424
24. sep 2013

mozem sa opytat uzivanim Maci sa neobjavily na partnerovom penise vyrasky a zacervenanie?lebo mojmu sa to stalo a neviem ci to nemoze byt uzivania Maci alebo s tabliet co mu predpisal jeho urolog Proviron 25...nemate s tym skusenosti alebo s tym liekom? dakujem 🙂

kveta
24. sep 2013

@radka424 Urologa.. Alebo kozneho.. A rychlo. Do dg kondom.

ivec16
24. sep 2013

@radka424 no skus canesten

andulik
25. okt 2013

ahojte,dnes sme boli na spermiograme v iscare,ale sme toho paf,vobec tomu nerozumieme,povedali len ze je slabý,tu su naše hodnoty,rozumie sas niekto tomu?objem 1,5 ml,motilné 10 MS v ZP,nemotilné 5 NSv ZP,motilita b+b-,patológia 100 %,liquifikácia +
ďakujemza všetko info

lydkab
25. okt 2013

Kočky zamerajte sa na bylinkové čaje, vylúčiť cukor zo stravy a jesť čo najviac surovej zeleninky...a uvidíte tie zázraky....

sonda2
12. nov 2013

Ahojte, s mm tuzime po babatku. Bola som na vysetreniach ci som v poriadku a bolo mi povedane, ze je to v norme. Maju aj vysledky mm spermiogr. a zevraj je problem na jeho strane. Odporucili nas ist do Gynfivu ale to by som volila az ako poslednu moznost. Myslite, ze by nam v tomto vedeli pomoct aj u urologa pripadne uzivat koren Maca? Mozem Macu pridavat aj do jedla? Mm totiz moc neoblubuje vselijake vitaminy a byliny, tak aspon na tajnasa 😉

ivec16
12. nov 2013

@sonda2 v com konkretne je problem? rychlost, vitalita, morfologia?... vzavislosti od toha sa s tym mozno da alebo neda nieco robit...

petribela
12. nov 2013

môj manžel užíval profertil,ja som postúpila prefuky nakoniec sa podarilo,,,skúste popátrať po homeopatikách,,ja som vyskúšala všetko,,momentálne mám 10mesačného synčeka,držím všetkým pršteky

sonda2
12. nov 2013

@ivec16 tie vysledky som nechala u gyndi, takze presne neviem ake boli tie hodnoty ale co sme na to pozerali tak pohyblivost bola nieco cez 50%. Ale ked som sa pytala u koho je problem tak povedala, ze u mm. O mesiac ide na druhy sp.gram tak uvidime ake vysledky budu tam. Idem teraz objednat tu Macu a nainstrukciovala som mm aby pil hlavne vodu (lebo pije vela koly a vineu a tak) a nech je hlavne ovocie a zeleninu (bo aj cokoladky lubi). Na caje moc nie je. Mozno by mohli byt tie vysledky zle aj pre to, ze je ITckar - elektrovlny,.., neviem.

ivec16
12. nov 2013

@sonda2 🙂 aj moj je IT ckar... skor sedave zamestnanie nie je priazdnive... tazko povedat - je priamo pri antenach?... ak je zla pohyblivost, rychlost, tak sa da urcite upravit, zivotospravou, vitaminmi... ja som tiez objednala macu, moj ma zlu morfologiu, ta sa udajne upravit neda... co podla mna nemusi byt pravda, zalezi preco ju ma zlu, lenze dnes lekari casto nepatraju po pricine,a le rovno posialaju do CARu... takze sme tiez naordinovali vitaminy, a zeleny jacmen, pretoze moj manzel mal vysoke PH, takze si myslim, ze to moze byt prekyslenym organizmom... takze zeleny jacmen by to mal neutralizovat, ale samozrejme od prirody nemozno cakat zazraky za tyzden, treba pockat niekolko mesiacov kym sa to prejavi... drzim vam palce