Máte skúsenosti s fibroadenom na prsníku?

petkastopjakova
16. jún 2019

ahojte dievčatá , potrebovala by som poradiť,moja gynekologička ma poslala na sono , teraz ked som mala 20, na sóne mi pán dr zistil (v.s. juvenílny fibroadenom pravého prsníka) čo v preklade by malo znamenať že sa pravdepodobne jedná o nezhubný nádor prsníka.+ čo ma zaujíma ,pán dr. ma poslal na biopsiu, pretože je tam väčšia vaskularizácia , nemáte niekto s týmto skúsenosti?
Za odpovede vopred ďakujem.

nikpa
16. jún 2019

@petkastopjakova tu sa skús spýtať, odpoveď dostaneš od odborníkov

https://www.zdraveprsia.sk/o-prsiach/prsnikova-...

kikina38
16. jún 2019

Čo potrebuješ vedieť?Mám to iste.. Bola som aj na biopsii v decembri

tamvtme
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sapetka
16. jún 2019

@petkastopjakova ja mam tiez. Dr mi robil punkciu a klopklop vsetko ok. Povedala by som ze to nie je uz bohuzial nic mezvycajne ze mlade baby maju cysty😏skus nejake tabletky uzivat ja beriem enzymy

monca0021
16. jún 2019

@petkastopjakova aj ja ho mám. Vo štvrtok sa ma rozhodnúť či idu vyberať. Koľko cm máš?

mogaa
16. jún 2019

Len histológia vie určiť presne o aký typ nádoru ide.....nielen či ide o zhubný alebo nezhubný nádor, ale aj presne typ nádoru a grade nádoru(pri zhubnom nádore)

petkastopjakova
autor
16. jún 2019

@monca0021 12x10mm a 11mm pod kožou

sapetka
16. jún 2019

@mogaa ano ale odborinik ked robi usg vie ukludnit pacientku ak je to nezhubne(no pre istotu urobi punkciu)ja si myslim ze autorka bude mat vsetlo ok len sa chcu poistit na 100%

sapetka
16. jún 2019

@petkastopjakova skuste brat tabletky naozaj.. vybratim mozno zmizne ale moze sa vytvorit dalsi..

petkastopjakova
autor
16. jún 2019

@sapetka colostrum som si objednala

sapetka
16. jún 2019

@petkastopjakova je na cysty?

petkastopjakova
autor
16. jún 2019

@sapetka celkovo na imunitný systém , často onkologickí pacienti práve užívajú colostrum z kozieho mlieka ,je to síce drahé ,ale skutočne dobré. 🙂)
Naštartuje imunitu.

olivia_0309
16. jún 2019

@petkastopjakova ja mam to iste a uz dlhe roky, mala som to zo zaciatku neohranicene, lekarka hned chcela punkciu, ale ukecaka som ju ze pockajme aspon 2-3mesiace ze ako...pockala som a o 3 mes. sa mi zmensil a pekne ohranicil. Lekarka ma presunula z kategotie 3 do 2 a kazdych 6-9mes. ma kontroluje sonom. Odvtedy neporastol ani sa nezmensil. Proste si tam hovie v mojom prse s kym sa nesprava divne nech si tam bude😉Okrem toho mam fertilny typ prsnej zlazy az tak ze si ich neviem prehmatat, lebo tam vzdy nieco najdem,sama zlaza🤷🏻‍♀️ Nepanikar, lekar na sone by uz podla toho ci je ohraniceny mal predpokladat o aky nalez ide s mal by ta upokojit. No mozno nema zak kvalitne sono...neviem, ale drzim prsty✊🏼

sapetka
16. jún 2019

@petkastopjakova colostrum advance?

petkastopjakova
autor
16. jún 2019

@olivia_0309 ďakujem

petkastopjakova
autor
16. jún 2019
sapetka
16. jún 2019

@petkastopjakova dost drahe ja som pozerala colostrum 90tbl za 15€

monca0021
16. jún 2019

@petkastopjakova ja mám veľkosťou rovnaký aj si ho dosť cítim tak sa tiež celkom bojím čo ako

petkastopjakova
autor
16. jún 2019

@monca0021 ja si ho necítim vôbec 🤷‍♀️, ja som na sono išla s tým že mi povedia že je všetko ok a nakoniec opak

aki100
1. feb 2020

Dievcence co ste mali biopsiu ako to prebiehalo? Boli to? Ja idem pondelok a celkom sa bojim, akurat som v takom obdobi po menzese ze ma celkovo bolia prsia tak sa bojim este viac

sapetka
2. feb 2020

@aki100 je to neprijemne ale da sa to vydrzat. Skor neprijemne ako bolestive

kikina38
2. feb 2020

@aki100 neboj nič mne to robili keď som bola v štvrtom mesiaci.. A dalo sa zvládnuť nebolelo pichli injekciu na umrtvenie len to bolo nepríjemné

petkastopjakova
autor
3. feb 2020

@aki100 mne ju nerobili , pán doktor ,mimochodom veľký odborník , povedal že on podľa sóna jednoznačne vidí že to je nezhubne a že ma nebude zbytočne trýzniť ihlou 😄 , a že sa stretneme na operácii a tak aj bolo.

aki100
7. feb 2020

@petkastopjakova mne mozno tiez nebudu,zistim. Ja si musim dat myom vyoperovat a nie este fibroadenom :D

smajlicek000
5. mar 2020

Ahojte, ja mám tiež fibroadenóm. Bola som aj na biopsiu a chvála bohu nezhubné. Ale doktori ma neusmerniliči to má ísť von alebo nie.že to je na mne... Chcela by som asi zmeniť ambulanciu na takú kde mi o tom povedia aj čosi viac lebo Dr google nie je veľmi spoľahlivý... Viete mi povedať koho navštevujete vy alebo ako sa vaši doktori k tomu stavajú či operovať alebo neoperovať.
Prípadne viete mi opísať ako prebiehala operáci, hojenie? Ďakujem

aki100
5. mar 2020

@smajlicek000 ja som bola v NOU a mne jak zistili ze to je nezhubne dala mi hned kontrolu o pol roka. Nic o operacii nespominala zatial sa to len slefuje

beata117
25. feb 2023

Skús povedať pred biopsiou, že si precitlivelá na bolesť, dajú Ti viacej prostriedku na znecitlivenie....neviem, či Ti náhodou nebudú robiť mamotomiu. Mne ju robili, a dali mi viac anestézy, keďže som opäť povedala, že mám veľmi nízky prah bolesti. Nič som necítila a potom mi sestrička povedala, že mi dali o trochu viac anestézy. Ale iné pacientky hovorili, že ku koncu, keď anestéza prestávala účinkovať, tak to bolo veľmi, veľmi nepríjemné.