Menštruácia v prechode

nathaly098
21. nov 2021

Ahojte , viete mi prosim niekto poradiť ? ..

Mamina má 52r. Cca 8 mesiacov už nemala menštruáciu, Je v prechode. pred 3 dňami jej však začala silnejšia menštruacia . Je to normálne ? Mala by hneď navštíviť gyn. ? alebo počkať ?

A ešte : 4 dni pred začatím menštruácie bola na druhej vakcine na covid .. može to byť tým ?

Ďakujem za radu .

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berenika39
21. nov 2021

Do roka se může ještě MS objevit, ale rozhodně by bylo fajn zajít k lékaři, aby věděla, že to bylo MS krvácení a ne z jiného zdroje.

nathaly098
autor
21. nov 2021

Rozumiem, ďakujem pekne za rady. Mama chcela počkať kým jej skončí a potom ak tak ísť, Ja som zato aby išla aj teraz skorej, keďže som netušila že ešte sa može objaviť 🙂 takže vdakaa

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusilla
21. nov 2021

@nathaly098 moze mat beznu menstruaciu alebo komplikaciu ktora sa prejavuje krvacanim po prechode. Lekara by som neodkladala kvoli skusenosti, moja mama zacala krvacat po prechode kedy uz si myslela ze menstruaciu nedostane, zistili jej rakovinu maternice ktora sa po prechode prave takto prejavuje, isla na kontrolu a hned riesili a moja mama je uz xy v poriadku, u mojej tety tak isto krvacanie po prechode nasli jej cysty, vycistili a je v poriadku. Prevencia je zaklad, za kontrolu nic neda a keby to podcenila mohlo by to dopadnut vselijako. Kludne moze mat obyc menzes, spyta sa a spolojna pojde domov. Prajem vsetko dobre

nathaly098
autor
21. nov 2021

@lusilla Ďakujem Vám za radu. A aj za osobnú skúsenosť, čo mi je samozrejme veľmi ľúto. Áno mate pravdu prevencia je základ. Budem na ňu apelovať aby sa zajtra objednala, predsa istota je istota. Takže Ďakujem pekne.

luccija
21. nov 2021

@nathaly098 je to normálne, že krvácanie znova príde.Mne lekár hovoril, že rok bez menzesu je ofic.prechod, ale aj tak sa môže objaviť občas krvácanie.Ale radšej nech ide na kontrolu

agacela
21. nov 2021

@nathaly098 mojej známej mamina 85rocna Po ockovani dostala menzes … po 30rokoch začala krvácat … bolo to očkovaním vyvolané

janinah
21. nov 2021

po pol roku bez menštruácie v tomto veku treba ísť na gyn.prehliadku,u tvojej mamky sa nedeje nič výnimočné,ale na gyn. treba ísť,nie akútne

romea
22. nov 2021

@nathaly098 ahojky môže mať aj myomy na maternici určite by som pre istotu išla na gynekologiu