Menštruačné nohavičky a plavky

vegelkaaa
4. feb 2023

Dobrý, ja by som sa len chcela spýtať že čo si myslíte o menštruačných nohavičkách a plavkách. Viete mám 12 a cez leto ideme na dovolenku a vychádza mi to presne vtedy. A teraz neviem ze či si mám objednať menštruačné plavky (rovno keby som objednávala plavky zobrala by som aj nohavičky) alebo radšej použiť tampón. A taktiež neviem že ako mám povedať o tom mame a ako ju ak tak poprosiť aby to zaplatila. Ďakujem za každú radu😘

veronikaszabova
4. feb 2023

@vegelkaaa ako vies, ze v lete budes mat prave v case dovolenky menzes??
A ano, pokecaj o tom s mamou.

aurorastone2
4. feb 2023

@veronikaszabova tak vie si približne pozrieť v apke plus mínus hore dole... Ak idú na 2 týždne tak je pravdepodosnost ze sa akurát trafi

galioska
4. feb 2023

@vegelkaaa a ty nemas mamu? 12 rocna sikovna zaregistrovana na koni a objednava online, pravdepodobne ti to zaplati rodic, tak to pories s rodicom😉 alebo skus inu zabavu🤭

viestta
4. feb 2023

Presne tak ako si napísala sem to povedz aj mame.

moonlight1210
4. feb 2023

Povedz mame a objednaj. Mozu sa ti hodit aj kedykolvek inokedy.

patus_2
5. feb 2023

Ahoj, ja používam ms plavky. Je to super vec. Prvé 2 dni ako poistka ku tampónu a potom mi stačia už len plavky samotné. Bolo by dobré mať 2 kusy, ale zaobideš sa aj s jednými, len budeš musieť počkať kým vyschnú. Kľudne o tom povedz mame, je to síce väčšia investícia, okolo 30-40€, tak si ich môžeš priať napríklad na narodeniny 😅 super je, že ich stačí oprať, vysusiť a odložiť a máš ich pripravené na ďalší rok 🙂

vegelkaaa
autor
5. feb 2023

@patus_2 ďakujem. A neviete zhruba ako dlho schnú?

kitycat
5. feb 2023

Pardon, ale to chces sediet v jednych mokrych a zamenzesovanych plavkach pol dna? Aj keby si mala dvoje. Ja v najvacsom rausi kramov som velky tampon menila co 2 hodiny a ty si v tom chces hoviet cely den?

vegelkaaa
autor
5. feb 2023

@galioska to je moja vec kedy a ako to budem riešiť z mamou. Vy ju nikto nepoznáte takžeeee, ja som sa len chcela poradiť že či s tým máte skúsenosti

sojorez
5. feb 2023

@vegelkaaa Skusenosti nemam, ja fungujem na tamponoch, ale sama sa na leto chystam dceram kupit menstruacne plavky k moru.

muchotrafka298
5. feb 2023

Ja mam plavky od ModiBodi. Je to tak tenucke ta sava vrstva, ze to doporucujem jedine ked uz je krvacanie slabsie. Kupila som si to len ako istotu, ze nahodou keby som isla na dovolenku alebo kupat sa. Vyzera to uplne ako klasicke plavky, mam cierne a neprepustili nic. Je to ale vacsia investicia, lebo len ten spodny diel plaviek co mam ja stal okolo 40 EUR. Neviem si v tom predstavit ale cely den, po kupani som to vzdy vyzliekla, preprala a dala susit. Ak by som mala 3-4 tak si viem predstavit v tom fungovat cely den pri mori niekde.

taminka1986
5. feb 2023

@vegelkaaa alebo sa nauc pouzivat tampony a usetris si aj pokec s mamou aj mamine prachy

vegelkaaa
autor
5. feb 2023

@muchotrafka298 ďakujem. Teraz keby si mate vybrať tampón alebo plavky?

muchotrafka298
5. feb 2023

@vegelkaaa vybrala by som si tie plavky. Je to pohodlnejsie, ale cenovo o dost drahsie.

patus_2
5. feb 2023

@vegelkaaa záleží od počasia ako dlho schnú. Keď je poriadne teplo a trošku fúkal vietor, tak cez deň za 3-4 hodinky. Ja som si ich niekedy dosušila aj studeným vzduchom z fénu 😊
Ono by bolo dobré na prvé silné dní mať aj nejaký mini tampón. Pozrieš obrázky, vyskúšaš pred dovolenkou a bude to fajn. Len nezabudni po kúpaní hneď vymeniť.